Hacker Olmaya Nereden Başlamalıyım

SiberTilki

Yeni üye
15 Mar 2017
29
0
ADANA
öncelikle selamun aleyküm ben hack felan konusunda baya bilgsizim nereden başlamalıyım eğitimlere baktım ama kafam karıştı yardım edebilirmisiniz team wiewer dan felan bende birşeyler öğrenmek istiyorum bu yaz baya bu konulara hakim olmak için uğraşacağım sabahtan akşama kadar film izlemekten sıkıldım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Eğer programlamadan başlamak istiyor isen forumda bu konuda kaynak,ve youtubede eğitim videoları var.Biraz araştırırsan bulabilirsin,Python dilinden başlayabilirsin basit bir dildir.Ama ondan önce algoritma yapısınada bir göz atmanı öneririm.Eğer network bazında ilerleyeceksen forumdaki network bölümüne,site hacklemeye uğraşıcaksan web server bölümündeki konuları okuyabilir,alakalı kaynaklara bakabilirsin.Anlayamadığın konularda uzman birini bulup soru sorabilirsin. :)

bu tablo yardımcı olabilir.

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Hocam ilk önce temel teknoloji ve temel bilgisayar terimlerini felan öğren ardından siber güvenlik ile ilgili terimleri öğren zaten bu terimleri öğrenirken oldukça güzel bir mesafe kat edeceksindir emin ol :) Eğer zaten bu iş için yaratılmış isen zaten sen istesen de istemesen de senin peşini bırakmaz diye düşünüyorum bu işler hakkında :)

TheSenius

Kıdemli Üye
30 Ocak 2013
2,371
238
Öncelikle Sabırlı olacaksın... bilgi edineceksin sonra sql brute vb yöntemlerle siteleri hakleye bileceksin...
dork nedir
shell nedir ne işe yarar
shell nereye atılır
hangi programlar kullanılır
bunları araştır biraz

Atacbey

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
509
0
Öncelikle Hacker olmak istememelisin hacker olmak istediğini kendi bilinç altına koyarsan sen hemen herşey olsun istersin ama eğer emek göstererek bilgisayar ve veritabanı ele geçirmeyi öğrenmek istersen biraz sabırla öğrenebilirsin Youtube'da bir çok bunlar ile öğretici videolar bulunmakta şimdiden Bilgisayar hayatında başarılar diliyorum umarım VATAN'a millete hayırlı bir kişi olursun. :)

#!/

Uzman üye
9 Mar 2016
1,323
2
TEM
İngilizceni gelistir bilgisayar terimlerini ogren. ilk olarak Kablosuz aglara saldiri ve defans a yonel sonra sql ogren sonra gerisi gelir :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.