Hacker olup devletime çalışmak istiyorum

BayBereli

Üye
22 Ağu 2017
61
0
<br />
Selamun Aleyküm Hocalarım

Direk konuya girmek istiyorum.Ben hayallerim bir hacker olup devlet için çalışmak ancak ne kadar çabalasamda hep oldugum yerde kalıyormuşum gibi geliyor dilleri öğreniyorum. fakat işime yaramıyor veyatta benmi nerde işe yarıyacağını bilmiyorum.Anlamadım gitti her akşam hayal kuruyorum birgün vatanım için olucam diye sizleri görüyorum nasayı hackliyorsunuz benim hayallerimde böyle büyük birşey yapmak. Ama hep olduğum yerde sayıklıyormuşum gibi geliyor budad bu olayı bana zevksiz hala getiriyor ama bu işlere aşırı bir şekilded zevkim var. Ama lütfen biri yardım etsin yani forumdada arıyorum o kadar dil öğrendim(yazılım ,işaretleme) ama yani kendimi hala bir lamer gibi görüyorum. Budad bana koyuyor. bir yardım edermisiniz bir kişi özel mesajtan yazabilirmi. Gerekirse okulumu değiştirip bir yazılım mühendisliği bilgisayar mühendisliği okuyabilirimm. O kadar seviyorum bu işleri. O kadar dili öğrenmek için sevgilime zaman ayıramadım ondanda ayrıldım . Yani şuan tek eğlencem ülkeme zarar verenlere saldırmak.

Son düzenleme:

ExorcisW

Üye
19 Eki 2013
220
2
Eğitim videoları izle gerekli kitaplar var onları oku dil öğren biraz vakit ver kendine herşey ha diyince olmuyor yazılım mühendisliği okuyabilirsin bu arada herkes sevdiği mesleği okumalı :) ki ilerde severek yapasın

BayBereli

Üye
22 Ağu 2017
61
0
<br />
Eğitim videoları izle gerekli kitaplar var onları oku dil öğren biraz vakit ver kendine herşey ha diyince olmuyor yazılım mühendisliği okuyabilirsin bu arada herkes sevdiği mesleği okumalı :) ki ilerde severek yapasın

Hocam kendime yeterince zaman verdiğime inanıyorum ama hala zaman vermeye çalışmaya devam ediyorum nerdeyse 2 yıl oldu .

Eğer öyle bir şansım olursa yüksek puanlı bir okulda yazılım mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum normalde okuduğum alandda iyi ama yazılım benim eğlence alanım eğlenceyle okulun birleşmesi benidde sevindirir şansımı dedniyeceğim nakilde.

Son düzenleme:

ExorcisW

Üye
19 Eki 2013
220
2
Hocam kendime yeterince zaman verdiğime inanıyorum ama hala zaman vermeye çalışmaya devam ediyorum nerdeyse 2 yıl oldu .

Eğer öyle bir şansım olursa yüksek puanlı bir okulda yazılım mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum normalde okuduğum alandda iyi ama yazılım benim eğlence alanım eğlenceyle okulun birleşmesi benidde sevindirir şansımı dedniyeceğim nakilde.

bir şeye merakın varsa inanki onu kısa zamanda yaparsın :)

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,360
45
Bir dil öğrenmek yıllar alan bir iştir. Sen bir dilin %0.0001i felan öğrenmişsindir. Bir dil öğrenmiş olsaydın ne yapacağını bilirdin . Programlama insana düşünmeyi öğretir. Eğer heykır olmak istiyorsan tüm hobilerini bırak ingilizce öğrenmeye başla. Ülkemizde kaliteli döküman neredeyse hiç bulunmuyor heyk sitelerinden çok yabancı bloglarda takılmaya başla. Heyk siteleri kopyala-yapıştır bilgi kirlilikleriyle doludur. Okuduğunu yada duyduğunu anlıyacak seviyeye geldiğin zaman zaten bir çok şeyi öğrenebilirsin .
Ne yapmak istiyorsan python,C# yada diğer programlama dillerinden birisine odaklan. Daldan dala atlama bir dilde kendini geliştir.
İnternette sayısız linux dökümanları video eğitimleri var linuxu öğrenmen senin için çok iyi olur gidipte kali linux kurma hata edersin.

>> https://www.cemaltaner.com.tr/2017/05/20/siber-guvenlik-uzmani-nasil-olunur/

BayBereli

Üye
22 Ağu 2017
61
0
<br />
Bir dil öğrenmek yıllar alan bir iştir. Sen bir dilin %0.0001i felan öğrenmişsindir. Bir dil öğrenmiş olsaydın ne yapacağını bilirdin . Programlama insana düşünmeyi öğretir. Eğer heykır olmak istiyorsan tüm hobilerini bırak ingilizce öğrenmeye başla. Ülkemizde kaliteli döküman neredeyse hiç bulunmuyor heyk sitelerinden çok yabancı bloglarda takılmaya başla. Heyk siteleri kopyala-yapıştır bilgi kirlilikleriyle doludur. Okuduğunu yada duyduğunu anlıyacak seviyeye geldiğin zaman zaten bir çok şeyi öğrenebilirsin .
Ne yapmak istiyorsan python,C# yada diğer programlama dillerinden birisine odaklan. Daldan dala atlama bir dilde kendini geliştir.
İnternette sayısız linux dökümanları video eğitimleri var linuxu öğrenmen senin için çok iyi olur gidipte kali linux kurma hata edersin.

>> https://www.cemaltaner.com.tr/2017/05/20/siber-guvenlik-uzmani-nasil-olunur/

Hocam yardımın için çok teşekkür ederim . İngilizcem zaten orta seviyede var ingilizce döküman hiç okumadım . Ne biliyim türkçeden daha iyi anlarım diye okumadım şimdi okumaya başlıcam o dökümanlarıda , birkaç site buldum .

Güzel kardeşim konu başlığını konuyla ilgili yaparmısın rica etsem

Hocam konu başlığını değiştirdim konu başlığı bulamadığım için öyle yapmıştım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.