Sosyal Mühendislik Hackerlar Nasıl Anonim oluyor

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
Selamun aleyküm bir konu hakkında konuşmak istiyorum çeşitli hacker grupları var Anonymous felan nasıl yakalanmıyor nasıl kendilerini gizliyorlar. İp gizleme mac adresi gizleme gibi şeyler var lakin buda tamamen anonim olmamızı sağlamıyordur bunlar ne kullanıyorda bu kadar anonim olabiliyor bilgisi olan varsa kısaca aydınlatabilirmi konuyu.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Merhaba,

Tamamen gizlenilemese de
log tutmayan vpnler ve proxyler ile gizlenilmeye çalışınılıyor. Tor kullanabilirsiniz. Bu konular hakkında forumumuzda birçok içerik bulunmaktadır.

İyi Forumlar...

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
Selamun aleyküm bir konu hakkında konuşmak istiyorum çeşitli hacker grupları var Anonymous felan nasıl yakalanmıyor nasıl kendilerini gizliyorlar. İp gizleme mac adresi gizleme gibi şeyler var lakin buda tamamen anonim olmamızı sağlamıyordur bunlar ne kullanıyorda bu kadar anonim olabiliyor bilgisi olan varsa kısaca aydınlatabilirmi konuyu.
Hocam ben anonymous gibi büyük grupların arkasında devlet desteği olduğunu düşünüyorum. Onun dışında evet bir noktaya kadar yakalanmamayı başarabilirsiniz. Garanti bir yol istersen, herkese açık bir wifi'a git, mac adresini değiştir kameralardan uzak dur. Bak bakalım bulabiliyorlar mı.

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
Evet genel olarak anomim olmak diye birsey var ama devlet isterse her turlu her sekilde seni bulur.Ayrica Anonymous uyelerinin onemli kadrosunun bir cogu yakalandi zaten.

Merhaba,

Tamamen gizlenilemese de log tutmayan vpnler ve proxyler ile gizlenilmeye çalışınılıyor. Tor kullanabilirsiniz. Bu konular hakkında forumumuzda birçok içerik bulunmaktadır.

İyi Forumlar...
Hocam çoğu log tutmayan vpnler ücretli ücretsiz bildiğiniz log tutmayan vpn varmı?

27 Ocak 2023
70
11
anonim bir grup vs değil ve zaten onların baş taraflarından baya kişi yakalandı o yüzden bu aralar büyük saldırılar olmuyor anonim içinde birlik birlik dolaşan bir şey anonimin başı ise şöyle oluyor en çok hack yapan gibi düşün

27 Ocak 2023
70
11
botumun verdiği cevap ve sıralaması
Ücretsiz VPN hizmetleri arasında log tutmayanlar şunlar olabilir:

• ProtonVPN
  • Windscribe
  • TunnelBear
  • Hide.me
  • Speedify Ancak, unutmayın ki hizmetlerin log tutup tutmadığı konusunda her zaman 100% emin olamazsınız. Ayrıca, ücretsiz hizmetler genellikle ücretli hizmetlere göre daha az güvenli olabilir. Bu nedenle, ücretsiz VPN hizmetlerini profesyonel ve gizlilik odaklı kullanımlar için önermiyorum.

27 Ocak 2023
70
11
Hocam çoğu log tutmayan vpnler ücretli ücretsiz bildiğiniz log tutmayan vpn varmı?
cevabıma bak

Hocam ben bazı sitelere sızacağım yakalanmamak içinde çeşitli vpnlere baktım hepside log tutmuyoruz diyorlar ama ben inanmıyorum zaten çoğu ücretli maalesef. Yakalanmama ihtimalimizi sıfıra indirmek icin başka neler yapabiliriz bir bilgin varmı
IP adresinden dolayı yakalanmamak için birkaç yol mevcut:

1. VPN kullanmak: VPN, sanal özel ağ olarak çalışır ve internette yaptığınız tüm bağlantıları şifreler. Bu, IP adresinizi gizler ve yerinizi değiştirir.
  2. Tor tarayıcısını kullanmak: Tor tarayıcısı, internette gizli gezinti yapmanıza olanak tanır ve IP adresinizi gizler.
  3. Proxy sunucularını kullanmak: Proxy sunucuları, internette yaptığınız tüm bağlantıları yönlendirir ve IP adresinizi gizler.
  4. IP adresinizi değiştirmek: Bazı modemler ve routerlar IP adresinizi değiştirmenizi sağlar. Bu yöntem yalnızca kısa süreli çözümdür.
Bu yolların herhangi birisini kullanarak IP adresinizi gizleyebilirsiniz ancak bunların herhangi birisi kullanırken dikkatli olmanız önemlidir. Ayrıca yasal olarak yapılması gereken şeyleri yapmak için kullanmamanız önerilir.

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
IP adresinden dolayı yakalanmamak için birkaç yol mevcut:

1. VPN kullanmak: VPN, sanal özel ağ olarak çalışır ve internette yaptığınız tüm bağlantıları şifreler. Bu, IP adresinizi gizler ve yerinizi değiştirir.
  2. Tor tarayıcısını kullanmak: Tor tarayıcısı, internette gizli gezinti yapmanıza olanak tanır ve IP adresinizi gizler.
  3. Proxy sunucularını kullanmak: Proxy sunucuları, internette yaptığınız tüm bağlantıları yönlendirir ve IP adresinizi gizler.
  4. IP adresinizi değiştirmek: Bazı modemler ve routerlar IP adresinizi değiştirmenizi sağlar. Bu yöntem yalnızca kısa süreli çözümdür.
Bu yolların herhangi birisini kullanarak IP adresinizi gizleyebilirsiniz ancak bunların herhangi birisi kullanırken dikkatli olmanız önemlidir. Ayrıca yasal olarak yapılması gereken şeyleri yapmak için kullanmamanız önerilir.
Peki dostum bu proxyleri kimse pek tavsiye etmiyor vpn olarak Windscribe önerdiniz onu kurdum birde bazı programlar var mac adresi gizleme diye onuda yapacağım başlamadan önce. Bu sızma işlemlerindede yakalanmam değilmi bu yöntemlerle(trojan) vs.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Başımdan geçen bir olayı anlatayım mı?(çok kısa bir şekilde)
Henüz yeni hemde 10 gün oldu olmadı.
Gittim ben suçluyum dedim, inanmadılar.
Ne gizlenmesi :D Adamların yüzüne dedim.
Hem de 2 kez.

İBB'de zaafiyet buldum.
uzun lafın kısası, çok kafaya takıyorsunuz.

27 Ocak 2023
70
11
Peki dostum bu proxyleri kimse pek tavsiye etmiyor vpn olarak Windscribe önerdiniz onu kurdum birde bazı programlar var mac adresi gizleme diye onuda yapacağım başlamadan önce. Bu sızma işlemlerindede yakalanmam değilmi bu yöntemlerle(trojan) vs.
açıkçası elbette yakalanma ihtimali asla 0 olmaz ancak pek yakalancağını sanmam

açıkçası elbette yakalanma ihtimali asla 0 olmaz ancak pek yakalancağını sanmam
ancak iyi düşünerek yap kanka biraz dikkatli ol

sana korunma yolu olarak en kounaklı (benşm düşüncem) yöntem kesinlikle makine ile yapmak makine ne sunucu fln mı diosan güvenli lavubuotar (yazılışını unuttum)
yaz google a bak

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
Başımdan geçen bir olayı anlatayım mı?
Henüz yeni hemde 10 gün oldu olmadı.
Gittim ben suçluyum dedim, inanmadılar.
Ne gizlenmesi :D Adamların yüzüne dedim.
Hem de 2 kez.

İBB'de zaafiyet buldum.
uzun lafın kısası, çok kafaya takıyo

sana korunma yolu olarak en kounaklı (benşm düşüncem) yöntem kesinlikle makine ile yapmak makine ne sunucu fln mı diosan güvenli lavubuotar (yazılışını unuttum)
yaz google a bak
Fiziksel makinedenmi bahsediyorsun

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Herkes sallamış bir şeyler. Büyük hacker grupları evlerinden hackercılık yapan 13 yaşında çocuklardan oluşmuyor çünkü. Adamların parası da var, istediklerini yapabilecek bir sürü illegal yöntem de. Sonuçta etik bir sınırları yok, bu adamlar suçlu. Fiziksel olarak aldıkları önlemler var, kendi internetlerini kullanmamak gibi. Şantaj da yapar, insan da öldürür. Gider X ülkeye sahte evraklarla başkasının üzerine bir şeyler satın alır suçunu işler sonra bırakır gider bu mekanı terk ettikten sonra adamı nasıl bulsunlar? Bu yüzden hayatınız boyunca kovalanmak, nefret edilen insan olmak istemiyorsanız suçlulara özenmeyin.
He eninde sonunda yakalanıyor çoğu yakalanmayan da vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz çoğu yakalanıyor, sonra ne oluyor? Kötülük biter mi bir yenisi daha katılıyor veya az yatıyor çıkıyor tekrar suç işliyor tekrar hapse giriyor biri bitiyor diğeri geliyor.
Bu yüzden teknoloji ile ilgilenecekseniz de suç işleyen taraf değil suçları engelleyen tarafta olun boşu boşuna hayatınızı karartmayın havalı bir yanı yok.

TheBaritz

Yeni üye
25 Ocak 2023
4
1
devletten saklanamazsın ancak normal olarak anonim olmak için

log tutmayan vpn yazılımı satın al

doğum tarihi, isim soy isim gibi bilgilerini hiç bir yere girme

elinden geldiğince göze batma

önerebileceğim şeyler bunlar

Kesbet

Yeni üye
25 Ocak 2023
31
7
İnanmayın, uydurma bu log tutmama hikayesi. Sen bir devletin içinde barınan bir VPN firması olacaksın, ama o devlette o VPN üzerinden bir siber suç işlenince o logları tutmayıp bu sayede vermeyeceksin. Yok öyle bir şey. O devlet isterse o logları söke söke alır ya da VPN firma sahibini suçlu diye alır :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.