Hackerlar Nasıl anonim yani Nasıl gizlenirler ?!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Ara 2017
101
0
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FMNYu-pk3Ac[/ame]
Arkadaşlar bu hackerlar Nasıl gizleniyor. ?
Hani artık grupları geçtim saten hangi grubu sorsam ya Rus devleti ya da arkasında mutlaka bir devlet olur :)

O yüzden grupları geçtim peki normal hackerlar Nasıl gizleniyor böyle işlere bulaşan
VPN TOR PROXY işe yaramıyor belli
Zombi pc çok işe yaramıyor e ozaman bunlar ne halt yiyorlar :)

9 Ara 2017
101
0
Moderatör tarafında düzenlendi:
9 Ara 2017
101
0
Bence bunu bir siber polis veya forumdaki bir siber güvenlikçi söyleyebilir
Veya adminler:)

Konu günceldir lütfen bilen birisi varsa söylesin:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Yapılan araştırmalara göre bu tür şirketlerde yapılan bi veri çekimi 7 ay kadar sonra anlaşılıyor
zaten tutulan loglar 3 ay sonra siliniyor yani fark edilmek gerçekten çok zor
ama birçok kişi kendini elevermek için elinden geleni yapıyor çevreye hava atmak için ben yaptım diyip itiraf etmeler direk imza çakıp bunu yapan benim gelip bulun demek gibi :D
anladığım kadarıyla videodaki kişiler sadece deepweb e girmek için kendilerini gizliyorlar

(bir belgeselde söylüyordu bir banka beyazşapkalı hacker lere para verip sistemi denetlemelerini istiyorlardı ama şube müdürünün ve çalışanların haberi yoktu onlarda aynı şekilde usb yöntemiyle veya wifi ağına girerek sızma yapıyorlardı kendini gizlemese bile yakalanma olasılığı binde bir den daha düşük)

9 Ara 2017
101
0
Yapılan araştırmalara göre bu tür şirketlerde yapılan bi veri çekimi 7 ay kadar sonra anlaşılıyor
ama birçok kişi kendini elevermek için elinden geleni yapıyor çevreye hava atmak için ben yaptım diyip itiraf etmeler direk imza çakıp bunu yapan benim gelip bulun demek gibi :D
anladığım kadarıyla videodaki kişiler sadece deepweb e girmek için kendilerini gizliyorlar

(bir belgeselde söylüyordu bir banka beyazşapkalı hacker lere para verip sistemi denetlemelerini istiyorlardı ama şube müdürünün ve çalışanların haberi yoktu onlarda aynı şekilde usb yöntemiyle veya wifi ağına girerek sızma yapıyorlardı kendini gizlemese bile yakalanma olasılığı binde bir den daha düşük)

Benim burada kastediğim sadece banka değil Türk siteleri mesela. İlllaki bir Türk hacker Türk sitesi hackelemiştir siteler işte DNS saldırı bilgisayarlar Önemli kurumların pc leri bilgi çalma gibi şeyler telefon hackleme

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Benim burada kastediğim sadece banka değil Türk siteleri mesela. İlllaki bir Türk hacker Türk sitesi hackelemiştir siteler işte DNS saldırı bilgisayarlar Önemli kurumların pc leri bilgi çalma gibi şeyler telefon hackleme

Eğer ddos saldırısı yaparsan, sunucuya zarar verecek (index atma gibi) anlık fark edilebilecek türden saldırılar yaparsan hangi ip den saldırı geldiğini anında tespit edebilirler. Ancak bilgileri çekersen sonra girdiğin kalıntıları silersen fark etmezler.

Diğer arkadaşların dediği gibi yaptığın her işlemin logları var sen bunları silsen bile harddiskinde bu loglar bi süre silinmiyor yani gerçekten kafaya koyan biri her türlü bulur. Ancak eğer proxy kullanarak giriş yaptıysan aşamalar şu şekilde gerçekleşir

1. Kullandığın proxy adresi tespit edilir
2. Proxy i sağlayan servis tespit edilir
3. Eğer servis yurtiçinde ise savcılık kararıyla loglar incelenir (uluslar arası yasalara göre 3 aylık log tutmak zorunlu)
4. Eğer yurtdışındaki proxy ise işlediğin suça göre ya amaaan boşver derler yada o şirkete ricada bulunurlar
5. Eğer aldığın servis güvenilirse yurtdışında olduğu için bu bilgileri vermek zorunda değil ancak büyük suç işlemişsen ondanda mahkeme kararıyla alabilme ihtimalleri var

yani ücretli bir proxyle işi halledersen indexini atarsan veya tüm verileri silersen bulunma olasılığın çok çok düşük

9 Ara 2017
101
0
Eğer ddos saldırısı yaparsan, sunucuya zarar verecek (index atma gibi) anlık fark edilebilecek türden saldırılar yaparsan hangi ip den saldırı geldiğini anında tespit edebilirler. Ancak bilgileri çekersen sonra girdiğin kalıntıları silersen fark etmezler.

Diğer arkadaşların dediği gibi yaptığın her işlemin logları var sen bunları silsen bile harddiskinde bu loglar bi süre silinmiyor yani gerçekten kafaya koyan biri her türlü bulur. Ancak eğer proxy kullanarak giriş yaptıysan aşamalar şu şekilde gerçekleşir

1. Kullandığın proxy adresi tespit edilir
2. Proxy i sağlayan servis tespit edilir
3. Eğer servis yurtiçinde ise savcılık kararıyla loglar incelenir (uluslar arası yasalara göre 3 aylık log tutmak zorunlu)
4. Eğer yurtdışındaki proxy ise işlediğin suça göre ya amaaan boşver derler yada o şirkete ricada bulunurlar
5. Eğer aldığın servis güvenilirse yurtdışında olduğu için bu bilgileri vermek zorunda değil ancak büyük suç işlemişsen ondanda mahkeme kararıyla alabilme ihtimalleri var

yani ücretli bir proxyle işi halledersen indexini atarsan veya tüm verileri silersen bulunma olasılığın çok çok düşük
Ben eskiden senin takdiği denemiştim beni siber polisler aradı Hakkınızda şikayet bir şeyler var falan dediler hemen site sahibini aradım şikayetten vazgeçirtim
Ben eskiden hem logları silmiştim Hemde paralı vpn kullanıyordum
Kaldı Linux dan proxy mi de değiştirdim yani Proxy yaptım Hemde en anonimi seçmiştim rusyanındı tor kullanırdım üstüne bir kaç farklı vpn kullandım ama beni buldular :(

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Ben eskiden senin takdiği denemiştim beni siber polisler aradı Hakkınızda şikayet bir şeyler var falan dediler hemen site sahibini aradım şikayetten vazgeçirtim
Ben eskiden hem logları silmiştim Hemde paralı vpn kullanıyordum
Kaldı Linux dan proxy mi de değiştirdim yani Proxy yaptım Hemde en anonimi seçmiştim rusyanındı tor kullanırdım üstüne bir kaç farklı vpn kullandım ama beni buldular :(

bir sorum olacak site sahibi tanıyormuydu seni site sahibini arayabildiğine göre

ve bildiğim kadarıyla polis asla aramas direk evine kağıt gelir veya direk evden alırlar seni ufak bir trolle gelmiş olabilirsin

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
O kadar saglam bilgisi olan gelip buraya yazmaz kardeşim internette bakabilirsin mantıgına yatan hareketi yaparsın hiçbir zaman kendini acıga ulaştırmazsın vpn proxy vs bunlar cacık neden cacık üst düzey bir iş yapacaksın ip gizleyici olarak başkasının yaptıgı programı kullanıyorsun hacker kavramı basit birşey degil ki dostum o yüzden kolay kolayda bilgi paylaşılmaz burada..

Wonkaa

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
504
0

Bir zamanlar bende böyleydim hocam kızlara hava atmak için ben onu yaparım bunu yaparım diodum
Kızın hesabı çalındı fakat ben çalmadım
Kızın sevgilisi geldi sen çaldın deyip 6 7 kişiyle daldı sonra okulu bıraktım Doğulu tiplerdi olay büyümeden uzaklaştım :/ buda sağda solda hackerım Dien kişilere ders olsun :/

9 Ara 2017
101
0
bir sorum olacak site sahibi tanıyormuydu seni site sahibini arayabildiğine göre

ve bildiğim kadarıyla polis asla aramas direk evine kağıt gelir veya direk evden alırlar seni ufak bir trolle gelmiş olabilirsin

Aslında doğruyu söylemek gerekirse ben yaşamadım fakat başka bir forumdaki arkadaş demişti ne kadar doğru söylemiş bilemem ama bunu anlatma sebebim işe Proxy işe yaramaması:)
Ayrıca site aradı demedim o site sahibini aradı dedim :) sadece şikayet etmiş onlarda Hakkı'nızda şikayet var demiş işte

9 Ara 2017
101
0
Bir zamanlar bende böyleydim hocam kızlara hava atmak için ben onu yaparım bunu yaparım diodum
Kızın sevgilisi geldi sen çaldın deyip 6 7 kişiyle daldı sonra okulu bıraktım Doğulu tiplerdi olay büyümeden uzaklaştım :/ buda sağda solda hackerım Dien kişilere ders olsun :/

Gülme krizine girdim :D
geçmiş olsun !

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ

Geçmiş olsun ben sanki hiç birşey bilmiyormuşum gibi davranıyorum (zaten benim bildiklerimle hiç birşey bilmiyorum diyince yalan olmuyor henüz lamerim :D)

Aslında doğruyu söylemek gerekirse ben yaşamadım fakat başka bir forumdaki arkadaş demişti ne kadar doğru söylemiş bilemem ama bunu anlatma sebebim işe Proxy işe yaramaması:)
Ayrıca site aradı demedim o site sahibini aradı dedim :) sadece şikayet etmiş onlarda Hakkı'nızda şikayet var demiş işte

tamam işte site sahibi aradığına göre tanıdıklık vardır göz korkutmak için yapmış demekki ama yinede türk şahıslara yapılan saldırılar çok riskli interneti kesmek için kullanılan ufak bir dos bile olsa

gerçekten alıntı bi film ama bu tür şeyler gerçek zaten bir sistemi hacklamanın tek yolu ya içeriden flash ı 1 saniyeliğinede olsun takıp çıkaracaksın yada ağlarına sızıp sahte bir siteyle indirmelerini sağlayacaksın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.