Hackerliğe merak saldım nereden başlamalıyım ?

ToxicDream

Üye
10 Haz 2016
58
0
Evet abilerim , ablalarım.. Başlıkta da göründüğü gibi hackerliğe merak saldım ve nereden başlayacağımı bilmiyorum.. Önce hangi programlama dilini öğrenmem lazım mesela ? Şimdiden teşekkürler :RpS_thumbup::RpS_biggrin:

AZAKLI

Katılımcı Üye
31 Ara 2015
558
0
ISS veya Upload açığıyla başlayabilirsin upload açığı için videom var: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=uQ4ds4vBTIo[/ame]

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
brute force , arama motoru indir , arastır.
İndex nedir , nasıl yapılır arastır ; yap. yada hazır kod kullan.
shell nedir ? nasıl atılır ? arastır.
mass deface nedir ? arastır.
sql acıgı nedir ? nasıl acıga cıkar ve uygulaması , arastır.
Kısacası "Arastırman" gerekir. Hazır alman değil.

KadimKahraman

Yeni üye
5 Haz 2016
9
0
Aslına bakarsan Hackerlik uzmanlıktır yani ileri düzey programlama bilmediğin sürece kendi araçlarını kendin yapamadığın sürece hiçbir zaman gerçek anlamda hacker olamayacaksın.

Clone006

Üye
10 Haz 2016
232
0
Önce ruh sonra hedef yani ben bunu bunu yapıcam diye sonra diller programlar vb. Temel oluştur sonra her okuduğun yeni bir tecrübe olur karşına iyi bir teklif gelebilir. Bunuda unutma eger hackerlık yapacaksan vatana millete hayrın bulunsun bundan güç al Azime ihtiyacın olacak sürekli ne yapmak istediğini düşün...

Clone006

Üye
10 Haz 2016
232
0
Duruma göre var siber saldırıda ip bırakırsan ve karşındaki kişiler veya algoritmalar seni tespit ederse bu resmi cezalara bindirilebilir. Bi suç olur.
Tabiki büyük şirketlerde beyaz şapkalı (güvenlik uzmanı) olarak resmi yoldan hackerlık yapabilirsin. Bu tamamen yasaldır ama ne tür bir hacker olursan ol arkanda iz bırakmaman gerekli bi yandanda asla tam güvenlik diye bişey yoktur...

Demem o ki Cesur olmalısın.

Cesaret zaferi, kararsızlık tehlikeyi, korkalık ölümü getirir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.