Hacker'lık ile ilgili

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Merhaba. Dostlarım ben de bu "etik hacker"'lığa yeni başladım ve tabiri caizse hack çomarı gibi bir şeyim. HTML başladım bir aralar ama yüksek rütbeli arkadaşlar HTML başlama henüz diyor. Nereden başlayacağıma dair yardıma ihtiyacım var. Bir arkadaş C++ başla dedi denedim ama çok ağır. Bazı arkadaşlar kali linux öğren dediler bilgisaya kuramıyorum.Önceden Konu açmıştım ama cevaplar çok farklı olmadı. Amacım Atatürk'e,Bayrağıma Dinime dil uzatanlara zarar vermek nereden başlamalıyım yardımcı olabilir misiniz ?

xeonite

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
298
0
~/
Kali linuxtan başlama. En çok kullanılan zaafiyetlerden olan SQL injection ve XSS ile başlayabilirsin. Önce HTML, sonra CSS en son PHP+MySQL öğrenebilirsin. Açıkların sebebini ve mantığını öğren yani sadece işine yarayan kodları ezberleme. Bu konularda kendini geliştirince bir GNU/Linux dağıtımı yükleyebilirsin. Tavsiyem ilk olarak Linux minti yüklemen. Sonra kali linuxu kurarsın.

Son düzenleme:

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Merhaba. Dostlarım ben de bu "etik hacker"'lığa yeni başladım ve tabiri caizse hack çomarı gibi bir şeyim. HTML başladım bir aralar ama yüksek rütbeli arkadaşlar HTML başlama henüz diyor. Nereden başlayacağıma dair yardıma ihtiyacım var. Bir arkadaş C++ başla dedi denedim ama çok ağır. Bazı arkadaşlar kali linux öğren dediler bilgisaya kuramıyorum.Önceden Konu açmıştım ama cevaplar çok farklı olmadı. Amacım Atatürk'e,Bayrağıma Dinime dil uzatanlara zarar vermek nereden başlamalıyım yardımcı olabilir misiniz ?

Kesinlikle HTML başlamalısın onu bilemeden HİÇBİRŞEY yapamazsın.Kim dedi merak ettim HTML basit bir dil onla hack yapamazsın doğrudur ama HTML mutlaka öğrenmen şart. C++ web hackingle alakası yok.C++ programlama dilidir.

HTML i ilk önce bil yani ondan sonra css php asp java gibi dilleri öğren
dork ları vb bil dork üretmesini bil.
Açıkları bil

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Kali linuxtan başlama. En çok kullanılan zaafiyetlerden olan SQL injection ve XSS ile başlayabilirsin. Önce HTML, sonra CSS en son PHP+MySQL öğrenebilirsin. Açıkların sebebini ve mantığını öğren yani sadece işine yarayan kodları ezberleme. Bu konularda kendini geliştirince bir GNU/Linux dağıtımı yükleyebilirsin. Tavsiyem ilk olarak Linux minti yüklemen. Sonra kali linuxu kurarsın.

Teşekkür ederim. ^^

Connected

Katılımcı Üye
6 Haz 2016
772
1
Bak şimdi anladığım kadarı ile web-hack den gitmek istiyorsun .

Şimdi öncelikle hacklediğin siteye kendi indexini basmak istiyorsan HTML bilgin çok olmasada idare edecek kadar olsun .Zaten kolay zor deil o kadar .( Sonralarda site yapma fikrin olursada yararı olur .)

Forumda web güvenliği kısmına bakmanı tavsiye ederim .

1-Dork nedir ne değildir nasıl yazılır ?

2-Kolay olması açısından brute force nediir nasıl kullanılır ?

3-Sonra Wordpress site shell nasıl atılır ?

4-Shell bastiktan sonra index atma nasıl olur ?

5-Ardından site açıkları nelerdir ?

6-Sql açık nedir ? sql açıklı site nasıl bulunur ?

7-Havij nedir ? neye yarar ? havij kullanımı ?

8-Sqlmap nedir nasıl kullanır falan .

Sonra kali linux u sanal makineye kur ve kaliyi öğrenmeye çalış

Site hakkında bilgi toplama .
Web analys kısmı var kalide o kısımda ki programları öğren o şekil ilerle .

Ayrıyeten meraklı ol , öğrenmeye hevesli ol hemen bıkma , azimli ve hırslı ol . Okumaktan araştırmaktan yorulma bu şekil ilerlersin zaten

Umarım açıklayıcı ve yararlı olmuştur

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Kesinlikle HTML başlamalısın onu bilemeden HİÇBİRŞEY yapamazsın.Kim dedi merak ettim HTML basit bir dil onla hack yapamazsın doğrudur ama HTML mutlaka öğrenmen şart. C++ web hackingle alakası yok.C++ programlama dilidir.

Açıkları bil

Çok saol

Şimdi öncelikle hacklediğin siteye kendi indexini basmak istiyorsan HTML bilgin çok olmasada idare edecek kadar olsun .Zaten kolay zor deil o kadar .( Sonralarda site yapma fikrin olursada yararı olur .)

Ayrıyeten meraklı ol , öğrenmeye hevesli ol hemen bıkma , azimli ve hırslı ol . Okumaktan araştırmaktan yorulma bu şekil ilerlersin zaten

Allah razı olsun. Çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
İnsanların çoğu hemçkırlığı , heçkırlığı , hackerlığı sadece Web Hackden ibaret sanar , bu yanlış bir yaklaşım.
Bir hemçkır , heçkır ya da hacker exploitler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Sistem zafiyetleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. ( Bkz : bug researches )
Network bilgisi olmalıdır.
Programming language bilmelidir.
*NIX sistemlerle uğraşmalıdır , bilgisi olmalıdır.

Yok Kali Linux , yok GNU/Linux.
Yok Brute force.
Bunlar sadece zevk verir , Kali'deki araçların bazılarını Windows'a kurabilirsin. Çoğu hack tool Cross Platform oluyor.

hydd

Üye
13 Ara 2015
195
4
Ankara
dostum her konusanı dinlemeyeceksin özellike THT ağzı olan konuyu bilen bilmeyen konusuyor amaç post kasmak...

sen ne istiyorsun ilk önce bu soruyu kendine sor yazılımcı mı olacaksın hacker mi?

not: bence yazılımı seç yapay zekada acayip para var

yok ben hacker olucam google facebook twitter gibi şirketlerde zaafiyetler bulup HoF alıcam CTF kovalayacam diyosan orası ayrı

yazılımcı olacaksan da diller kendi aralarında farklılık gösterebiliyor

mesela yapay zeka diyosan java c++ python
yok ben oyun yazcam diyosan c++
ben web kodluyacam aga diyosan php html js falan

önerim python'dur hem kolay hem de neredeyse her alana uzanıyor
mobil web masaüstü hertürlü programlama analiz vs. yapabilirsin ve üst düzey dil olarak geçer

mesela bir Assembly gibi düşük level diller 1 satırda arka planda 1 iş yapıyorsa
java 1 satırda arka planda 1.2~1.3 civarı yapar (çöp toplama falan)
ama python gibi yüksek levelli diller scripting dilleri dediğimiz diller 1 satırda 5-6 işlem dahi yapabilir.

burada lamer nasıl olunuru anlatmış arkadaş

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
dostum her konusanı dinlemeyeceksin özellike THT ağzı olan konuyu bilen bilmeyen konusuyor amaç post kasmak...

sen ne istiyorsun ilk önce bu soruyu kendine sor yazılımcı mı olacaksın hacker mi?

yok ben hacker olucam google facebook twitter gibi şirketlerde zaafiyetler bulup HoF alıcam CTF kovalayacam diyosan orası ayrı

mobil web masaüstü hertürlü programlama analiz vs. yapabilirsin ve üst düzey dil olarak geçer

mesela bir C gibi düşük level diller 1 satırda arka planda 1 iş yapıyorsa
ama python gibi yüksek levelli diller scripting dilleri dediğimiz diller 1 satırda 5-6 işlem dahi yapabilir.

C orta seviyeli bir dildir.

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
İnsanların çoğu hemçkırlığı , heçkırlığı , hackerlığı sadece Web Hackden ibaret sanar , bu yanlış bir yaklaşım.
Bir hemçkır , heçkır ya da hacker exploitler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Sistem zafiyetleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. ( Bkz : bug researches )

Yok Brute force.
Bunlar sadece zevk verir , Kali'deki araçların bazılarını Windows'a kurabilirsin. Çoğu hack tool Cross Platform oluyor.

Unix sistemleri öğrenebilmesi için öncelikle gnu linux ile uğraşması gerekmiyor mu hocam yanlış mıyım ?

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan

mesela bir C gibi düşük level diller 1 satırda arka planda 1 iş yapıyorsa

Benim istediğim bazı kanı bozukların sosyal medya vb. yerlerde rahatça Milli, Dini değerlerime küfür edebilmesi ve sen bu kişileri polise bildiren bile biz gerekli işlemi yapacağız diyip bir şeyler yapmaması sebebiyle bu kişileri kendim cezalandırmak istiyorum. bu konuda neredeyse gezilmedik web site bırakmadım ama hala ne yapsam bilemiyorum. :/

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0

Yok Brute force.
Dalga mı geçiyorsun Windows da hack mi yapılır evet exploit gibi şeyler de dediğin doğru ama kali linux da önemli bir şeydir unutma hacker olmak için bir den fazla işletim sistemini de kullanımını bilmen lazım ve bunların arasın da da en önemlisi linux dur derim siber güvenlikçiler beyaz şapkalı hackerlar da vaktinin çoğunu kali linux ya da linux tabanlı işletim sistemlerin de geçirir.
ayrıca linux kullanmak kolay değil linux sadece sqlmap oluşmuyor bir çok araç dan oluşuyor o ayrıca siyah şapkalı hackerlar da kali linux gibi şeyler kullanır.
ve linux diyince aklına sadece hack tool gelmesin bir çok farklı şey içinde kullanılıyor.

Son düzenleme:

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0
Hızlı okudum orayı görmemişim yoksa biliyorum kusura bakmayın web hackle biyere varılmaz zaten bence öncelik programming language olmalı en azından bir dil öğrenilmeli hem meslek edinmiş olur

Bak programlama sadece işini kolaylaştırır bir çok kişiye bunu anlatmaktan yoruldum usandım :(
sadece arka planda ne oluyor bir kod bulutuna baktığında bir şeyler anlayıp az çok bir şeyler düzenleye bilmek yeter örneğim PHP bir site hackleyeceksin xss açığı arıyorsun bunun için gidip de
PHP Javascript öğrenilmez temel seviyede güvenlik amaçlı öğrenilir hangi kodlar ihlial dediliyor hangi kodlar bunu engelliyor bunu öğrenmen yeterli gerisi yetersiz

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Dalga mı geçiyorsun Windows da hack mi yapılır evet exploit gibi şeyler de dediğin doğru ama kali linux da önemli bir şeydir unutma hacker olmak için bir den fazla işletim sistemini de kullanımını bilmen lazım ve bunların arasın da da en önemlisi linux dur derim siber güvenlikçiler beyaz şapkalı hackerlar da vaktinin çoğunu kali linux ya da linux tabanlı işletim sistemlerin de geçirir.
ayrıca linux kullanmak kolay değil linux sadece sqlmap oluşmuyor bir çok araç dan oluşuyor o ayrıca siyah şapkalı hackerlar da kali linux gibi şeyler kullanır.

Hocam 1.si yapan windowsdada yapar , 2. olarak linux gerekli değildir ama siber güvenlik uzmanları zamandan tasarruf için kullanmaktadırlar tekerleği yeniden icat etmeye gerekyok değil mi ?

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0

Açıkları bil

css ne işe yarayacak yahu ve dork anca lamerlar içindir.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

Linux işletim sistemi değildir , kerneldır.
GNU/Linux işletim sistemidir.
Ben burada GNU/Linux'a laf etmedim , kötü işletim sistemi demedim.
Demek istediğim Kali içerisindeki toollarla bir şey olunmaz.
Zaten postumda *NIX sistemlere hakim olması gerektiğini belirttim.

Son düzenleme:

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0
Hocam 1.si yapan windowsdada yapar , 2. olarak linux gerekli değildir ama siber güvenlik uzmanları zamandan tasarruf için kullanmaktadırlar tekerleği yeniden icat etmeye gerekyok değil mi ?

Demek istediğimde o ve windows da da yapar ne yapar mesela yapa bilecekler sınırlı öyle her şeyi yapamazsın bana göre kapalı kaynak kodlu işe yaramaz bir sistem linux özgürlüklerin dünyası.
ve linux gerekli linux olmazsa bir çok şeyi elden gider siber güvenlikçiler yetişirken çoğunlukla linux öğretilir eğitimlerin %60 linux gibi bir şey e linux olmazsa araçlar olmazsa neler ile yapacaklar sen siber güvenlikçilere programlama dili mi öğretiliyor sanıyorsun ? öğrense bile nereye kadar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.