Hackerlık ve bilgisayar bilgisi

Robin Hood

Yeni üye
15 Tem 2013
6
0
Merhaba arkadaşlar,

Sitenize yeni üye oldum.Üye olma amacımda bilgisayar bilgimi geliştirip özendigim bezendigim hackerlık konusu hakkında da bilgi edinmek :)

Bu dogrultuda sizlere bikaç sorum olucak.Öncelikle;

Bilgisayar bilgim çat pattır.Anca oyun oynarken bi sorunum çıkar onu arastırırım cozmeye calısırım falan.Bi ara bilgisayar hakkında genis caplı arastırmalar yapmaya basladım ama onda da erken pes ettim.Dedigim gibi bilgisayar hakkında bilgim çat pat oldugu için yazılan bi bilgiyi bile anlamam zor oluyo sebebi pekçok bilmedigim terim.

Bu yüzden bana bilgisayar ve hackerlık konusunda geniş çaplı dokumanlar verebilicek arkadaş var mıdır? Özellikle bu işlere (hackerlık gibi) yeni başlayanlar için olursa daha iyi olur.Dedigim gibi bilmedigim terim fazla.

Cevaplarınızı bekliyorum, konuyu yanlış yere falan açmıssam mazur gorun yeni uye oldum :)

Robin Hood

Yeni üye
15 Tem 2013
6
0
Şimdi size şöyle soyliyim.Programlamaya falan baktım ama benim ilgi alanım daha çok hackerlık diye tabir ettigimiz seyden yana.

Yani nasıl izah ediyim bilemedim.Örnegin merak ettigim bir şeyi sorayım,

Keylogger nasıl yapılır, nasıl kullanılır veya kriptografi nedir nerden baslamalıyım.Ayrıca trojen virüsüne falan bakmıstım sitenizden.Ama bu virüs nasıl yapılır diye bi bilgi yoktu yani ben goremedim diyim.

Genel olarak bunlar hakkında siteyi inceledim ama dedigim gibi bilgisayar terimleri hakkında bilgim az bu konu için nerden başlamalıyım özellikle en önemlisi bu.:)

Son düzenleme:

ByWiky

Üye
18 Tem 2011
135
0
geliyor bu koku?
Arkadaş hackerlık ile ilgili bir film izlemis ve %20 bilgisayar bilgisiyle hacker olabilecegini sanıyor beyler, biri yardım etsin arkadaşa.. Kardeşim dedigine göre bilgisayar bilgin az ve kodlama falanda ögrenmek istemiyorsun.Direk keyloglar.. bunları ögrenmek hemen hemen 1 seneni alır. Fakat 1 sene süresince güzel bir çalışma ile C# dilini ögrenebilirsin.Özet:önce git bilgi topla ne nedir gibisinden

Robin Hood

Yeni üye
15 Tem 2013
6
0
Benim anladıgım kadarıylada sen boyle fılm ızleyıp gelenlerı cok gormussun ona gore on yargıyla yaklasıyosun.

Öncelikle soylıyım bi anlık hevesle falan gelmedim.Daha onceden de bu siteyi ve bilgisayarla ilgili olan daha birçok siteyi, dergiyi takip ediyodum.

Benim konuyu açma sebebime gelirsek "nereden başlayacagımı bilmiyorum" diyim.Bu daha açıklayıcı olur mu?

Ben toplaya bildigim kadar bilgi toplamaya calısacagım.Her neyse umarım biri daha detaylı bir şekilde yardımcı olabilir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.