Hackerlık Yolunda ilk adı mı attık. Peki ya Sonrası?

crazzymes

Üye
18 Haz 2010
62
0
THT forumuna 3 yıldır üyeyim. Üye arkadaşlarımız hacker olabilmenin yolunun proğramlama dilinden geçtiğini dile getirdiler çoğu zaman. bende bu zamana kadar proğramlama yapamadığım için hep başkalarının proğramlarını kullanarak az da olsa bu toplumun içinde bulunmaya çalıştım. Ama şimdi sıranın bana geldiğini düşünerek bilgisayar proğramcılığını seçtim ve kazandım. Okul dönemi ve sonrasında yapmam ve geliştirmem gereken hususları bu tecrübeleri yaşamış arkaşlarımdan yardım olarak bekliyorum.

crazzymes

Üye
18 Haz 2010
62
0
Emin ol bu konuda daha bilgiliyim senden. Şuanda çok kaliteli şeyler biliyorum defacedekilerin bilmeyeceği şeyler bile vardır bende kim bilir :) Ayrıca beyaz hacker gri hacker diye birşey yok. Onlar çocuklar tarafından uydurulmuş saçma şeyler. Hacker kelimesinin anlamı zaten zarar veren kişi gibi bir şey :) İyi olmak istiyorsan web server güvenliği okuyabilirsin webmaster olarak kişilere yardımcı olabilirsin. Veya webden farklı bir alanda kendini geliştirerek yardımcı olabilirsin ama beyaz hacker olayı saçma. Sadece bilmeni istedim.

Fikirlerimiz Biraz karşıt olsada düşünleceler saygı göstermeyi görev bilirim kendime :) Alan olarak proğramcılık okuyorum. Bölüm Dahilinde tüm bunları kapsıyor ama ne kadar derinlere iniyorlar bilemem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.