hacker'lık

barut54

Yeni üye
2 Tem 2016
22
0
sakarya
Selamün aleyküm arkadaşlar öncelıkle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun deyinceğim konu hacker'lık komik gelebilir biliyorum hacker yada bu işten anlamıyorsan bu sayfada ne işin var diyebilirsiniz ama biliyorumki hepiniz benım yolumdan geçmişsinizdir bi merakla başlanıp 1 gün sonra bırakmak deil niyetim yani olmak istediğim şey tam anlamıyla hacker bu konuyu buraya açmamın sebebi ise tecrübeli arkadaşlardan abilerden ve kardeşlerimin tecrübelerinden yararlanmak için açtım...

Son düzenleme:

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
Selamün aleyküm arkadaşlar öncelıkle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun deyinceğim konu hacker'lık komik gelebilir biliyorum hacker yada bu işten anlamıyorsan bu sayfada ne işin var diyebilirsiniz ama biliyorumki hepiniz benım yolumdan geçmişsinizdir bi merakla başlanıp 1 gün sonra bırakmak deil niyetim yani olmak istediğim şey tam anlamıyla hacker bu konuyu buraya açmamın sebebi ise tecrübeli arkadaşlardan abilerden ve kardeşlerimin tecrübelerinden yararlanmak için açtım...

bu paylaşacağım facebook adresinden bana ulaşırsanız sormak istedeğim sorularım var beklıyorum
Teşekkürler...
https://www.facebook.com/barut.simsek.54 :yo:yo:yo

İletişim bilgilerini kaldırınız.

BenzinsizFerrari

Uzman üye
3 Şub 2015
1,121
0
php öğren falan diyenlere bakma kafanı karıştırma kardeşim. Öncelikle html öğren en basitinden. youtube'dan html derslerine gir uygulayarak öğren. sabırlı olman lazım. html'ye yaklaşık 1 hafta ayırsan yeterlidir. daha sonra pc donanımlarına yoğunlaş. anakart nedir necidir? ekran kartı nedir ? ram kelimesinin açılımı nedir ve bunlar bilgisayarda ne iş görürler öğren. öyle 12 yaşındaki çocuklar gibi kabaca öğrenme. kendi pc ni toplayacak kadar bilgiye sahip ol. soket tiplerini araştır. ram'lerin üzerinde yazan cl nedir mesela bana söyleyebilir misin? overclock nedir? bu tarz bilgilere sahip ol. merak etme öğrendikçe anladıkça daha zevkli gelecek.İşin yazılımsal boyutuna girmeden önce donanımsal bilgiyi hallet. güven bana bir gün hack konusunda ilerlediğinde karşına bir tomar bilmediğin kelime çıkmasını istemezsin.Sinir bozucudur. temelin sağlam olsun. sabır çok çok önemli tekrar ediyorum. Hacker olmak kolay olsaydı herkes olurdu unutma.Neyse diyelim donanım kısmını biliyorsun iyi seviyede ve html de biliyorsun ne nedir diye. Şimdi yapman gereken sosyal mühendislik ile bir programlama dili öğrenmeye başlamaktır. Sosyal mühendislik nedir az çok biliyorsundur genellikle face çalmada falan kullanılır.Yap. Deneme amaçlı da olsa yap. z-shadow adlı sitede sahte face sayfaları mevcut. dene. illa başarmak zorunda değilsin ama ne olduğunu ve insan ilişkilerinin hackerlıkta ne kadar önemli olduğunu bil. Programlama dili mevzusunda ise bu aşamada bir ağır dile başla ufaktan ufaktan :) mesela python,java,php,c# vesaire vesaire. google da tht de arat hangi dil daha çok işine yarar tespit et öyle başla.Öyle html gibi 1-2 haftada öğrenmezsin.Anlamana bağlı olarak 1-2 senede öğrenebilirsin iyi seviyede. Neyse daha konuşursam roman olur zone-h den girer sqlmap dan çıkarım o yüzden şimdilik bu kadarı yeterli olur diye düşünüyorum :) Saygılar. Bir teşekkürü çok görme.

Bay Bilinmeyen

Katılımcı Üye
7 Haz 2016
909
0
dostum benim fikrim programlama dili ile ugraşma istiyosan phyton ögren işletim sistemleri ve toolarını ögren kali linux tan başla diger sistemlere bak wifislax parrot gibi degişik toolar edin sonra istersen programlama dili ögrenirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.