hackle uğraşanlar!!!

lord_blade

Yeni üye
6 May 2007
16
2
günümüzde herkes bir msn hacklemek derdinde...

bi kaç yıl öncesine kadar hack kelimesinin ne anlama geldiğini
bilmeyenler şimdi ben hackerim diyerekten türlü şeyler uyduruyorlar...

msn hack diye birşey yoktur... gerçek hacking bu değildir.

neden ufkunuzu daha da geliştirmek istemiyorsunuz ki?

bakın şöyle söyliyim:

msn şifre kırıcı diye birşey yoktur..
msn hack programı diye birşey yoktur
herşey sizin mantığınıza kalıyor.

hacking kavramını sizlere anlatayım:

hackin tr karşılığı (beygir) demek..bu kelime anlamı..

hacking sadece sistemlere girip zarar veremek değildir..

kısaca sizlere hacer sıfatlandırmalarını yazıyım..

white hacker:
bunlar kötü amaç güdmeden sadece yasal sınırlar içersinde
hacking yapar ve sadece öğrenmek ve öğretmek için çalışırlar

black hacker:
hack kavramını kötü amaçlı kullanan masum insanlara kadar zarar vermektir amaçları.. amaçları sisteme girmekten çok sistemdeki korunan bilgiyi almaktır..

grey hat: sadece yasall sınırlar içinde hacking yapanlara denir.

lamer: hacking konusunda hiçbir bilgisi olmayan eline geçirdiği birkaç basit programla hava atmaya çalışan hacker özentileridir.. birisi size ben hackerim diyorsa bilinki lamerlerdir..

scr*pt kiddie: lamerler gibi hackerlığa özenirler fakat lamerlaın aksine bi miktar bilgi sahibidirler en çok korkulması gereknelerde bunlardır..

sprip kiddieler genellikle hacke meraklı lise öğrencileridir sistemlere girmek web adreslerini hacklemek onlar için zevktir.. bunlar her işin ayrıntısını merak ederler ve kesinlikle uygularlar.. kullandıkları program hakkında hiç bir bilgileri yoktur..bayağı bilgi sahibi olmalarının yanı sıra;güncel açıkları takip ederler.. ileri zamanlarda birer hacker olup çıkarlar

phreaker:telefon şebekelerini ile ilgilenen hackerlardır..

toplum mühendisleri:
toplum içinde yalanlarla kandırarak gerekli bilgileri aldıktan sonra hacking yapan hackerlardır..

ulijonroth

Yeni üye
8 Şub 2007
47
0
Forumdaki bir çok konuya bakar mısın?
Çoğu kişi hacklemek bile demiyor hackerlamak gibi kelimeler kullanıyor.

Bir şey ekleyeyim. Gerçekten hacker klasmanında olan kişiler MSN çalmak gibi işlerle uğraşmazlar.

Network konusunda uzman olmadan bir sistemi ele geçirmek sadece sistemdeki bariz açıkları kullanarak olabilir ve bu da hackerlık olarak adledilmez.

shamanist2

Yeni üye
9 May 2007
1
0
kardaş bendaha burajarın yenisiyim bana yol gösterip biraz yardımcı olursanız sevinirim biz TÜRK ler bu yola başkoymuşuz.......

Sir_Mcsherif

Yeni üye
9 May 2007
2
0
Forumdaki bir çok konuya bakar mısın?
Çoğu kişi hacklemek bile demiyor hackerlamak gibi kelimeler kullanıyor.

Bir şey ekleyeyim. Gerçekten hacker klasmanında olan kişiler MSN çalmak gibi işlerle uğraşmazlar.

Network konusunda uzman olmadan bir sistemi ele geçirmek sadece sistemdeki bariz açıkları kullanarak olabilir ve bu da hackerlık olarak adledilmez.
bence çok haklısın kardeşim burada dışarıdan tanıdıklarım varisim vermiyeyim adam bilgisayarın ''bi'' sinden anlamıyo buraya bi girdim adam millete yalandan hackerlik taslıyo..Ben açık açık söylüyorum hack konusunda pek fazla bilgim yok zaten burayada bişeyler öğrenmeye geldim

deniz_kizi

Yeni üye
10 May 2007
7
0
bende yeniyim ve bişi bilmiyorum öğrenmek için buraya üye oldum bende sizin izinizden gidicem abilerim:)

ismailyegul

Yeni üye
14 Tem 2007
47
0
sağolasın kardeş güzel bilgiler vermişsin.inşallah forumda bulunan arkadaşlar okurlar bu yazıları.

HeavenBeast

Yeni üye
29 Tem 2007
2
0
ABİ KESİNLİKLE HAKLISIN 2 MSN HACKLEYEN BEBELER HACKERİM DEİ DOLASIO ABİ BEN YENİ KONU ACTIM MANTIKLA İLGİLİ SAYGILAR

:diabloLinkin park:diablo

yagizzz

Yeni üye
30 Haz 2007
17
0
valla ben bu gruplarin hic birine girmiyorum ya hic birsey bilmeyen fakat ogrenmek isteyenlerede full acemi diyebilirmiyiz :D mesela benn...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.