Hacklenen oldumu başınıza neler geldi yada gelmedi

Androidyazar

Yeni üye
28 Ağu 2022
7
2
2022 yılında bir program indirdim ve hayli ile virüs programı yoktu ve pc hacklendi gevur bir siteydi bir program arıyordum
şimdi ise ondan sonra Gmail adresim steam hesabım ve bazı sitelerdki üyeliklerim gitmişti maddi zararım dersek pek yok ama sadece steam koleksiyonlarım gitti o zmn
şimdi bugün fark ettim 2 tane kullandıgım hotmail hesabım var
birisi 16 kere hacklenmiş gördüm digeri ise 1 defa
hatalı işlem geçmişine baktım ve 1 saat 2 saat 4 saat önce hemen hemen her saat denemişler şifremi kırmayı denemişler dünyanın her yerinden
Resim link bu linkden bakabilirsiniz
ve bugünde para isteyen e postalar aldım yok bu hesabıma şu kadar para gönder filan
+ tarayıcı geçimişimi çalış öyle hacklemişler

sizce ne yapmam lazım birşey olmaz da merak ettim sadece

Moderatör tarafında düzenlendi:

Androidyazar

Yeni üye
28 Ağu 2022
7
2
Geçenlerde benim profil fotoğrafını almışlar yapay zekaya entegre edip çıplak fotoğraflarını arkadaşların ile paylaşırım bak yoksa para gönder dediler. Yaşa valla ben de bunu arıyordum yiğidin malı meydandadır başka fotoğraflarda var göndersem yapar mısınız dedim adam beni engellemiş
aga 2 ci mail adresimi görsem kaç tane fidye isteyen mesaj var :D :D adamlar ciddi ciddi tarayıcı çerezleri yüzünden herşeyime girmişler birde fidye istiyolar sonra elimze videon var herkese atarız dediler :D + eski pc de kamera yoktu :D

Howert

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
575
218
root@Howert
2022 yılında bir program indirdim ve hayli ile virüs programı yoktu ve pc hacklendi gevur bir siteydi bir program arıyordum
şimdi ise ondan sonra Gmail adresim steam hesabım ve bazı sitelerdki üyeliklerim gitmişti maddi zararım dersek pek yok ama sadece steam koleksiyonlarım gitti o zmn
hatalı işlem geçmişine baktım ve 1 saat 2 saat 4 saat önce hemen hemen her saat denemişler şifremi kırmayı denemişler dünyanın her yerinden
ve bugünde para isteyen e postalar aldım yok bu hesabıma şu kadar para gönder filan

sizce ne yapmam lazım sq etsem birşey olmaz da merak ettim sadece
benim dc hesabını calıp 800 kisilik sunucuma coktuler calanlarda eskiden owner oldugum sunucunun adminiymis tanısıp geri aldım

AhmedE

Üye
10 Haz 2023
127
55
Area 51
Benim Bir Kere Insatgram Hesabım Hacklemişlerdi, Adam Elon Musk İle İlgili Bir Şeyler Paylaşılmıştı. Ama Geri Kurtardım.

appaxbp.png

Bu Resmi Paylaşmadılar!

2 Haz 2023
129
11
aga 2 ci mail adresimi görsem kaç tane fidye isteyen mesaj var :D :D adamlar ciddi ciddi tarayıcı çerezleri yüzünden herşeyime girmişler birde fidye istiyolar sonra elimze videon var herkese atarız dediler :D + eski pc de kamera yoktu :D
Hayli ile.virus programı yoktu yazmışsınız.Nasil yani.
Çerezler yüzünden nasıl her şeye giriyorlar? 1. Cihaz tarayıcısı mi yoksa email ile girilince browserdeki çerezler mi?
2.Emailsiz girince de cihazın kendi hafızasında da mı çerezler oluyor?
Genel olarak o çerezler nasıl neye hzimet ediyor?

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
291
64
7 yıl önce rat yemiştim

werxy

Yeni üye
26 Nis 2020
13
7
Geçenlerde benim profil fotoğrafını almışlar yapay zekaya entegre edip çıplak fotoğraflarını arkadaşların ile paylaşırım bak yoksa para gönder dediler. Yaşa valla ben de bunu arıyordum yiğidin malı meydandadır başka fotoğraflarda var göndersem yapar mısınız dedim adam beni engellemiş
Kusuruma bakmayın hocam, engellemem biraz ayıp oldu :( Özür dilerim.

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,360
347
bir oyun indirmistim oyun İnternetsiz diye ve ne olur olmaz diye neti kapatmıştım sonra cpu kullanımı baya yükseldi anladım rat olduğunu net kapalı olduğu için saldırganın benle bağlantı kurduğunu sanmıyorum

15 Eki 2019
222
26
nasıl olduğu hakkında fikrim yok. bigün sms geldi alışveris uygulamasından. bolca miktarda para harcanmış. polise gittik. telefonu 3 kere formatladım. ara sıra yine smsler geldi kayıt olma, alışveriş, sonra yine bi gece alışveriş, sonra 2 kere telegram hesabı çalınma, simkart klonlama. güncel olarak hala ratı yenebilmiş değilim. zor zamanlardı.

Privarp

Anka Team Junior
8 Nis 2022
135
44

sizce ne yapmam lazım birşey olmaz da merak ettim sadece
Aslında para isteme durumu başıma gelmişti para isteyen kişilerin tehdit ettiği şeylerin değersiz olduğunu belirttiğimde başıma hiç birşey gelmedi. Yani ellerinde kritik veriler olmadığı sürece para koparamazlar kimseden

2 Haz 2023
129
11
7 yıl önce rat yiyip iş üstünde izlenmişliğimiz var....
Nasıl?ciddi miiii? 7yil devamlı izleme mi oluyor?

nasıl olduğu hakkında fikrim yok. bigün sms geldi alışveris uygulamasından. bolca miktarda para harcanmış. polise gittik. telefonu 3 kere formatladım. ara sıra yine smsler geldi kayıt olma, alışveriş, sonra yine bi gece alışveriş, sonra 2 kere telegram hesabı çalınma, simkart klonlama. güncel olarak hala ratı yenebilmiş değilim. zor zamanlardı.
Nasıl yani? Gerçek mi bu telefonu formatlasan da silinmiyor mu o rat? Ciddimisiniz ya lütfen şaka yapmayin

Gauloran

Moderasyon Tim Lideri
7 Tem 2013
8,275
763
Sayilmaz aslinda ama Silkroad'ta birisi benim yerime konusabiliyordu yani chatten baskasi yerine konusabildiginiz bir bug mı ne bulmus denk gelen epey zor duruma dusmustu 😂😂

2 Haz 2023
129
11
Bazı yazılımlar var silinmeyen ama onuda size kimse atmaz
Yukarda yazmış hala rati yene bilmediğini. Ona ata biliyorlar da bize niye atmazlar

Sayilmaz aslinda ama Silkroad'ta birisi benim yerime konusabiliyordu yani chatten baskasi yerine konusabildiginiz bir bug mı ne bulmus denk gelen epey zor duruma dusmustu 😂😂
Sesli mi yazılı mi?

Bazı yazılımlar var silinmeyen ama onuda size kimse atmaz
Valla 3 yıldır emaile phisihing link geldiğinden oraya parola yazip altındaki bi de kutucuga onay sembolü koyduktan beri şimdi bile sanki hangi siteye girersem o phishing gönderenler izliyor. O gamili silsek de cihazda mi nasılsa bir şey kalıyor anlamıyoruz.
Antivirüs olmayan güncellenmeyen android 6 idi.
O phishing yoluyla cihazinmi browserine gmailin mi browserine erisiyorlar anlamıyorum. Bilmiyorum hiç bir sey

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,293
3,529
Kullanıcı adı nedir bir arkadas soruyorda

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,780
3,725
23
Ankara
4 sene önce dalgınlığa gelip discord hesabımı kaptırdıydım... iyimi oldu yaaaaani evet gereksiz anılar silindi falan :3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.