Hacklenen Siteler Hakkında !!!

Emrullah7

Uzman üye
13 Eki 2015
1,399
0
s.aleyküm/a.selam
buğün bu konuyu açma sebebim hacklenen sitelerle alakalı olarak yeni kural hakkında
birkaç bişey söylemek , burası dostmeclisi buyrun sizde yorumlarınızla katılın
THT nin yıllardır süre gelen hacking anlayışı MİSYON oldu gerek ortak op. gerek
bireysel çalışmalarda belli hedeflere belli mesajlar verildi , bir çoğu başarılı ses
getiren icraatlere imza atıldı ,
şu yeni sistemde ise bağzı değişikler olmuş uzun bir süredir forumda değildim ve
artık belli hedeflere belli mesajlarla bir direniş, diriliş ve misyon söyleminden uzak
sadece mirror dediğimiz kayıt amaçlı siteler üzerinden fazla site olsun fazla kaydımız olsun
zone-h mirror platformunda 1. olmak gibi bişey olmuşta sanki amaç ,
hangi site hacklendi , hacklenen sitelerde amaç neydi , gibi MİSYON hackingin yerini
malesefki zone-h sitesindeki kayıt önem arz etmiş , bakın kısa sürede eskiler bilir
bi şahzede vardı söyleyin ona adam zamanında günde 3000-5000 arası site hackleyip paylaşırdı
size kayt alsın
yani hack bu değil bu olmamalı , tek bir mirror sitesine bağlı kalınırsa bu şu demek oluyor
"kardeşim istediğin siteye bas zone-h al (tm eyvala) onun dışında istediğin kadar site 1-10-100 zone-h den alamıyorsan o THT de hacking op. olarak sayılmaz"
nerde misyon anlayışı , bu konu böyle olmamalı diye düşünüyorum yorum sizin selametle . . .

Khapadi

Üye
25 Mar 2018
92
0
43
Eskişehir
Daha üstüne söz söylenmez.Sonuna kadar haklısınız.Kuru kuruya zone yerine düşünceyi daha fazla kitleye ulaştırmak mantıklı olan.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,875
363
27
anka
Misyon dışına çıkmadan, siber alanda ülkemizi savunmaya çalışıyoruz. Zone-h meselesine gelirsek, zone-h dünya çapında bir site diğer siteler gibi değil, diğer siteler bölgesel veya ülkesel (misal mirr0r.org sadece Türk defacerlar tarafından kullanılmakta), amacımız hem zone h istatistiklerinde yüksek sıralarda olmak hemde misyon dışına çıkmadan hack yapmak. İkisini de dengeliyoruz.

Son düzenleme:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Merhaba Emrullah7,

Foruma yönelik yaptığınız eleştiri kayda değer. Ancak uzak kaldığınız dönem içinde hem yönetim kadrosunda hem de üyeler arasında kalite çok arttı. Vakit geçirdikçe ve arkadaşlarla diyalog içinde oldukça bizleri daha iyi tanıyacağınıza eminim.

Forum hack faaliyetlerinin eskiden farklı sitelere tescil etme konusu ise zaten doğru değildi. Bu durum dağınık bir görüntü oluşturuyordu. Önemli olan dünya genelinde takip edilen ve ciddiye alınan bir platformda marka değerimizi yükseltecek daha ciddi bir yer almaktı ve bugün bu başarıldı.

Siz eski bir üye olduğunuzdan forum misyon ve faaliyetlerini sayacak değilim. Ancak sizde bizleri takip ederek DeğişiM'in farkına varmanızı ümit ederim.

SaygılaR

Son düzenleme:

Emrullah7

Uzman üye
13 Eki 2015
1,399
0
Sandığın gibi Anka Tim misyonsuz yürümüyor ki. firehackturk beni doğrulayacaktır eminim. :)

Misyon dışına çıkmadan, siber alanda ülkemizi savunmaya çalışıyoruz. Zone-h meselesine gelirsek, zone-h dünya çapında bir site diğer siteler gibi değil, diğer siteler bölgesel veya ülkesel (misal mirr0r.org sadece Türk defacerlar tarafından kullanılmakta), amacımız hem zone h istatistiklerinde yüksek sıralarda olmak hemde misyon dışına çıkmadan hack yapmak. İkisini de dengeliyoruz.

Merhaba Emrullah7,

Foruma yönelik yaptığınız eleştiri kayda değer. Ancak uzak kaldığınız dönem içinde hem yönetim kadrosunda hem de üyeler arasında kalite çok arttı. Vakit geçirdikçe ve arkadaşlarla diyalog içinde oldukça bizleri daha iyi tanıyacağınıza eminim.

Forum hack faaliyetlerinin eskiden farklı sitelere tescil etme konusu ise zaten doğru değildi. Bu durum dağınık bir görüntü oluşturuyordu. Önemli olan dünya genelinde takip edilen ve ciddiye alınan bir platformda marka değerimizi yükseltecek daha ciddi bir yer almaktı ve bugün bu başarıldı.

Siz eski bir üye olduğunuzdan forum misyon ve faaliyetlerini sayacak değilim. Ancak sizde bizleri takip ederek DeğişiM'in farkına varmanızı ümit ederim.

SaygılaR

Su andaki tek misyon zone -h onu demek istiyorum misyon da zone-h yi kabart diye bi ibare yoktur orda aynen dedigi gibi dine dile ırka inanca karşı yayın yapan sitelre icin op.ve hacking faaliyeti yürütmek bunun yerine zone-h den mirror alınmamış kaldıralım, hacklenen sitelere bakmadan onu demek istiyorum
Miror--h dediğimz site son zamanlarda Arap hacklerin tercihi haline gelmiştir ve biz zaten mirror--h kullanmiyoruz ve amaçda bu olmamali demeye çalıyorum saniyorum herkes anladı

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,360
45
Diğer siteler edit,upload,port gibi hack yerine geçmeyen oluşumlara izin veriyor. Ayrıca mirror sitelerini takip edip hacklenen yeri aynı açıkla hackleyip farklı siteden kayıt alan azımsanmıyacak bir topluluk var. Bunların önüne geçmek amacıyla zone-h kullanılmaya başlandı. Ses getirebilecek bir siteyi hackerseniz o zaman farklı mirror siteleri için izin alıp paylaşılabilir, ama x ülkesinde herkesin girip çıktığı adminin dahi unuttuğu siteler için bu izini veremeyiz.

Emrullah7

Uzman üye
13 Eki 2015
1,399
0
Diğer siteler edit,upload,port gibi hack yerine geçmeyen oluşumlara izin veriyor. Ayrıca mirror sitelerini takip edip hacklenen yeri aynı açıkla hackleyip farklı siteden kayıt alan azımsanmıyacak bir topluluk var. Bunların önüne geçmek amacıyla zone-h kullanılmaya başlandı. Ses getirebilecek bir siteyi hackerseniz o zaman farklı mirror siteleri için izin alıp paylaşılabilir, ama x ülkesinde herkesin girip çıktığı adminin dahi unuttuğu siteler için bu izini veremeyiz.

şimdi edit dediğimiz olay bir hacktir (ben anasayfada bulunan bir öğe yerine index imi koyabilirm gerçii m-eta atarımda) nadir olsada uploaddan shell veya index atılabilir site.com/asd/asd/asd/index.php (kast ettiğim bu değil albet)
hatta bağzen shellerde ana dizinde permler engelli olduğu için bi arka sayfaya indexde bırakılıyor sonuçta shell var ,
fakeroot,portmass ikiside itibarsız hack yönetimidir malesefki halen görüyorum , yasak olması team adına olumlu bir karar olmuş yöntemi kullnana forumlara zone siteleri bile caza olarak tüm mirrorlarını silmeye kadar giden yaptıırımlar uyguluyor
zone-h öncellikli olarak gösterilsin ama zorunlu kılınmasın demek istediğim ,daha önceden hacklenen siteler tespit edilip kaldırıyor diyebiliryorum gözden kaçanlar (ancak kendilerini) kandırılar , ilk okul hocamda hep böyle söylerdi :) her şeye rağmen karar üdy nin burada bu konu seviye içerisinde tartışmak için açıldı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.