Hacklenmiş Sitelerde Shell Taraması Yapmak Ve Index Basmak

zWhyDead

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
371
0
Canada
Merhaba arkdaşlar bu konumda index basılmış yani hacklenmiş sitelerde shelli silmeyen yani açık bırakılan shelleri bulmayı göstereceğim. Bulduktan sonrası size kalmış isterseniz kendi indexinizi basabilirsiniz :D

Bu işlemi kali linux üzerinden gerçekleştireceğiz . Tabii Scyborg , Ubuntu vs. işletim sistemlerinde de yapabilirsiniz .

1.) İlk önce vereceğim linkten programı indirmelisiniz .

Tıkla //İndir\\

Virüs Total:
Tıkla //VT\\

Download kısmından programı masaüstüne atın ve bir uçbirim açın sırasıyla şu komutları yazın(İşletim sisteminin diline göre yazabilirsiniz) .

1-cd Masaüstü
2-ls
3-chmod +x shell_tara.pl (yetki vermek için)
4-perl shell_tara.pl (programımızı çalıştırdık)

Sırada hedef siteyi yazmak kaldı diyelimki sitemiz şu olsun >> Index of /
4182jY.png

Gördüğünüz gibi bir shell buldu fakat bulduğu boş olabilir program bir sürü bulabilir fakat ismine bakacaksınız zaten tahmin edersiniz çünkü belli boncuk isimler var mesela r57,c99,c100 vs.

d80zEV.png

Burada görüldüğü gibi aradığımız shell büyük ihtimalle budur linke sağ tıklayıp gidebiliriz .

r6RBDN.png

Gördüğünüz gibi shell açıksa girebilriz ve istersek kendi indeximizi basabiliriz
artık öğrendiniz bundan sonra İnşallah index üzerine index yemessiniz ve işiniz bittikten sonra shellinizi silersiniz :D İyi Forumlar :)

NOT: Dosya Alıntıdır. Anlatım Bana Aitdir !

Son düzenleme:

zWhyDead

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
371
0
Canada
Moderatör tarafında düzenlendi:
22 Ağu 2017
212
5
Gotham
Reis eline sağlık . Bir şey farkettim .Ben ne zaman bir şeyi merak etsem ondan 5,6 ay sonra harika kaynaklar ortaya çıkıyor :) ama ben öğrenmek için kendimi çoktaan yırtmış oluyorum, aşırı moral bozuyor haliyle :( kolay gelsin.

zWhyDead

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
371
0
Canada
Reis eline sağlık . Bir şey farkettim .Ben ne zaman bir şeyi merak etsem ondan 5,6 ay sonra harika kaynaklar ortaya çıkıyor :) ama ben öğrenmek için kendimi çoktaan yırtmış oluyorum, aşırı moral bozuyor haliyle :( kolay gelsin.

Önemli Değil Kardeşim . İşine Yaradıysa Ne Mutlu Bana :) İyi Forumlar.

//Güncel

Moderatör tarafında düzenlendi:

karake

Katılımcı Üye
15 Ocak 2018
716
2
Loading...
beyler bu tür şeylerle uğraşacağınız uniscan vb... hedef site taratarak ve bulduğunuz açıkların neler olduğunu ve neler yapa bilieceğiniz öğrenseniz daha iyi değil mi ? örnek veriyorum unsican'i veya sql türlerini vs... öğrenseniz ? hacklenmiş bir site sonuuçta sen hedef site hacklesen daha iyi her türlü :) ama yinede bu tarz şeyleri yapıp işte hackerim tarzında gezenler gördüm python programlama dilini öğrenerek kendiniz bu tarz programlar yapsanız ? ve perl ?

zWhyDead

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
371
0
Canada
beyler bu tür şeylerle uğraşacağınız uniscan vb... hedef site taratarak ve bulduğunuz açıkların neler olduğunu ve neler yapa bilieceğiniz öğrenseniz daha iyi değil mi ? örnek veriyorum unsican'i veya sql türlerini vs... öğrenseniz ? hacklenmiş bir site sonuuçta sen hedef site hacklesen daha iyi her türlü :) ama yinede bu tarz şeyleri yapıp işte hackerim tarzında gezenler gördüm python programlama dilini öğrenerek kendiniz bu tarz programlar yapsanız ? ve perl ?

Ben zaten bu tarz şeylerle uğraşmam . Yani yeni başlayan arkadaşların umutsuzluğa kapılmaması için paylaştım . :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.