Hadi Gelin Rubber Ducky Yapalım

19 Haz 2023
229
148
Ankara
Merhaba ben Ispanak Adam

Bu konuda, Rubber Ducky adı verilen ilginç bir cihazı tanıtmak ve nasıl yapıldığını, nereden indirileceğini,
nasıl kod yazılacağını ve tarihçesini paylaşmak istiyorum.

Rubber Ducky Nedir?

Rubber Ducky, bilgisayar sistemlerine otomatik komutlar gönderebilen programlanabilir bir USB cihazıdır. İhtiyaç duyulan bilgi toplama veya otomasyon görevlerini kolaylaştırmak için kullanılabilir. Ancak bu tür cihazları yasal ve etik sınırlar içinde kullanmak önemlidir.

Rubber Ducky Tarihçesi:

Rubber Ducky'nin tarihçesi oldukça ilginçtir. Bu cihaz, ilk kez 2010 yılında Darren Kitchen tarafından tanıtıldı ve siber güvenlik topluluğu tarafından büyük bir ilgi gördü. Popüler dizi "Mr. Robot" da Rubber Ducky'nin kullanımını daha geniş kitlelere tanıttı.

rubber ducky

Fiyatı ise 60$ ülkemize göre çok pahalı olan bu aracı kendimiz haydi yapalım.

Adım 1: Gereken Malzemeler

Digispark ATtiny85 Modül
Bilgisayarınızda Arduino IDE (Arduino programlama yazılımı). Ardunıo'yu buradan indir.

Adım 2: Ducky Script Kodu Yazma

Ardunıo'yu açmadan önce mödül kurulumu yapacağız. Digistump Drivers indirin
Dışa aktardığımız dosyamızı açıyoruz ve Dpinst64.exeye tıklıyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

mr robot rubber ducky

Arduino IDE programımızı açıyoruz. Dosya(File) kısmından Tercihlere(Preferences) tıklıyoruz. Ek Devre Kartları Yöneticisi URL’ler ( Additional Boards Manager URLs )
kısmına bu linki yazıyoruz. ” http://digistump.com/package_digistump_index.json

Araçlara(Tools) a tıklıyoruz,buradan Kart(Board) seçeneğine ilerliyoruz ve Kart Yöneticisini(Board Manager) seçiyoruz. Karşımıza bir liste çıkıyor.
Bu listeden “Digistump AVR Boards”u buluyoruz ve Kur(Install)‘a tıklayarak kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Örnek kod

Aşağıda bulunan örnek kodumuzu IDE’ye yazıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken bir durum var. Bu işlemler gerçekleşirken kartımız bilgisayarımıza takılı değil.
#include <DigiKeyboard.h>

void setup() {
DigiKeyboard.sendKeyStroke(0);
delay(1000);
DigiKeyboard.sendKeyStroke(KEY_R, MOD_GUI_LEFT);
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.print("https://www.turkhackteam.org/uye/ispanakadam.1007445/");
DigiKeyboard.sendKeyStroke(KEY_ENTER);
}

void loop() {

}

Adım 3: Kodu Arduino IDE'de Derleme ve Yükleme

Kodlarımızı yazdıktan sonra Araçlar(Tools) kısmına gelip kartımızı Digispark(Default-16.5MHz)" seçiyoruz.

Kodu YÜKLE diyoruz ve yükleme işlemi başladıktan sonra karşımıza çıkan plug in device now yazısını gördükten sonra kartımızı bilgisayara takıyoruz. İşte şimdi yükleme işlemi başaralı oldu! Bu kartla ilgili en çok karşımıza çıkan sıkıntı yüklemeye tıklamadan önce kartı bilgisayara takarsanız kodunuzun çalışmıyor olması.

mr robot rubber ducky

Mr Robot'ta Rubber Ducky Sahnesi Benzeri

Konumuz buraya kadardı elimden geldiğince basit anlatım ile Rubber Ducky nasıl yapılır? Nasıl kodlanır sade basit şekilde anlatmaya çalıştım.
Unutmayın ki bu tür araçları yasal ve etik sınırlar içinde kullanmalısınız. İyi günler diğer konuda görüşmek üzere.

Kötüye Kullanımda Sorumluluk Kabul Etmiyorum. Sadece eğitim amaçlı

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,332
Merhaba ben Ispanak Adam

Bu konuda, Rubber Ducky adı verilen ilginç bir cihazı tanıtmak ve nasıl yapıldığını, nereden indirileceğini,
nasıl kod yazılacağını ve tarihçesini paylaşmak istiyorum.

Rubber Ducky Nedir?

Rubber Ducky, bilgisayar sistemlerine otomatik komutlar gönderebilen programlanabilir bir USB cihazıdır. İhtiyaç duyulan bilgi toplama veya otomasyon görevlerini kolaylaştırmak için kullanılabilir. Ancak bu tür cihazları yasal ve etik sınırlar içinde kullanmak önemlidir.

Rubber Ducky Tarihçesi:

Rubber Ducky'nin tarihçesi oldukça ilginçtir. Bu cihaz, ilk kez 2010 yılında Darren Kitchen tarafından tanıtıldı ve siber güvenlik topluluğu tarafından büyük bir ilgi gördü. Popüler dizi "Mr. Robot" da Rubber Ducky'nin kullanımını daha geniş kitlelere tanıttı.

rubber ducky

Fiyatı ise 60$ ülkemize göre çok pahalı olan bu aracı kendimiz haydi yapalım.

Adım 1: Gereken Malzemeler

Digispark ATtiny85 Modül
Bilgisayarınızda Arduino IDE (Arduino programlama yazılımı). Ardunıo'yu buradan indir.

Adım 2: Ducky Script Kodu Yazma

Ardunıo'yu açmadan önce mödül kurulumu yapacağız. Digistump Drivers indirin
Dışa aktardığımız dosyamızı açıyoruz ve Dpinst64.exeye tıklıyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

mr robot rubber ducky

Arduino IDE programımızı açıyoruz. Dosya(File) kısmından Tercihlere(Preferences) tıklıyoruz. Ek Devre Kartları Yöneticisi URL’ler ( Additional Boards Manager URLs )
kısmına bu linki yazıyoruz. ” http://digistump.com/package_digistump_index.json

Araçlara(Tools) a tıklıyoruz,buradan Kart(Board) seçeneğine ilerliyoruz ve Kart Yöneticisini(Board Manager) seçiyoruz. Karşımıza bir liste çıkıyor.
Bu listeden “Digistump AVR Boards”u buluyoruz ve Kur(Install)‘a tıklayarak kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Örnek kod

Aşağıda bulunan örnek kodumuzu IDE’ye yazıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken bir durum var. Bu işlemler gerçekleşirken kartımız bilgisayarımıza takılı değil.

Adım 3: Kodu Arduino IDE'de Derleme ve Yükleme

Kodlarımızı yazdıktan sonra Araçlar(Tools) kısmına gelip kartımızı Digispark(Default-16.5MHz)" seçiyoruz.

Kodu YÜKLE diyoruz ve yükleme işlemi başladıktan sonra karşımıza çıkan plug in device now yazısını gördükten sonra kartımızı bilgisayara takıyoruz. İşte şimdi yükleme işlemi başaralı oldu! Bu kartla ilgili en çok karşımıza çıkan sıkıntı yüklemeye tıklamadan önce kartı bilgisayara takarsanız kodunuzun çalışmıyor olması.

mr robot rubber ducky

Mr Robot'ta Rubber Ducky Sahnesi Benzeri

Konumuz buraya kadardı elimden geldiğince basit anlatım ile Rubber Ducky nasıl yapılır? Nasıl kodlanır sade basit şekilde anlatmaya çalıştım.
Unutmayın ki bu tür araçları yasal ve etik sınırlar içinde kullanmalısınız. İyi günler diğer konuda görüşmek üzere.

Kötüye Kullanımda Sorumluluk Kabul Etmiyorum. Sadece eğitim amaçlı
Eline sağlık gayet güzel konu sabitlenilebilir olduğunu düşünüyorum ++

19 Haz 2023
229
148
Ankara
Harika konu eline sağlık
Gerçekten güzel ellerine sağlık
Ellerine sağlık yararlı (y)
Ispanak yemegi pek sevmem ama eline saglık 😁
Eline sağlık gayet güzel konu sabitlenilebilir olduğunu düşünüyorum ++
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim sizlerin yorumları benim için çok değerlidir ❤️

pisdower

Yeni üye
27 Eyl 2023
2
0
Kart diye bahsettiğin şey usbmi? Birde normal bir mağazadan aldığım usb ile bunu yapabilirmiyiz cevaplarsan sevinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.