Yazılım | Programlama Hafıza Kartım Çalışıyor Ama Biçimlenmiyor

Azerbaian Security

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
275
0
Herkese Selamlar. Arkadaşlar aranızda bana yardım edicek biri yok mu? Lütfen Nolur ? Ne yapıcamı bilemiyorum. Böyle bir hafıza kartı görmedim ben. Hafıza Kartımdaki herhangi bir dosya veya klasör sildikten sonra hafıza kartımı çıkarıp yeniden takdığım zaman siliidiğim dosya ve klasörler geri geliyor. Hafıza Kartım eski haline geri dönüyor. Biçimlendirdikten sonra yine eski haline geri dönüyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Silemiyorum. Format atamıyorum. Çözüm yolu var mı ? İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Daha önce karşılaşmamıştım. Şaşırıp kaldım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

byislam

Uzman üye
28 Haz 2015
1,914
0
çok ilginç ilk kez böyle bu durum duyuyorum. 3. parti bi programla biçimlendirin yine olmazsa üstüne yazma yöntemi ile silerseniz dosyalar geri gelmeyecektir.

Azerbaian Security

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
275
0
Dosyaların Ekran Görüntüsünü Atabilirmisiniz Daha Önce Bende Bu Durumla Karşılaşmıştım. Özel Şeyler Varsa Özel Mesaj Yoluylada Gönderebilirisiniz.

Özel şeyler yok. Kalsör ve Dosyalar var. Klasörler çoktur. Dosyalarım müzik ve resim. Bu kadar. Başka bişey yok. Virüs dosyası görmedim. Gizli bir dosyada yok

çok ilginç ilk kez böyle bu durum duyuyorum. 3. parti bi programla biçimlendirin yine olmazsa üstüne yazma yöntemi ile silerseniz dosyalar geri gelmeyecektir.

Evet. Söylediklerinizin hepsini denemiştim ama hiçbir işe yaramamıştı

BaranTHT

Yeni üye
2 Kas 2019
27
1
Localhost
Merhabalar Değerli TürkHackTeam Üyesi, Öncelikle Size Yardımcı Olmak Benim İçin Bir Onurdur...

Kartta "Raw" Olarak Adlandırdığımız Durum Söz Konusu Şuanda Kart Kendini Korumaya Almış Durumda Ve Bunun Tek Çözüm Yolu Kart Firmasının Garanti Servisi İle İletişime Geçmektir.

Mklbla

Yeni üye
28 Eyl 2019
2
0
İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
diskpart yazın,
list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
clean
create partition primary
select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
active
format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
assign
exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Not: Alıntıdır. bunlar işinizi görür

Azerbaian Security

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
275
0
İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
diskpart yazın,
list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
clean
create partition primary
select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
active
format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
assign
exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Not: Alıntıdır. bunlar işinizi görür

Bu kadar ayrintili cevabiniz icin cok tesekkur ederim ama daha once bu soylediginizi denedim. Hata veriyor. işe yaramadi. Hicbir sonuc elde edemedim. Bu soyledigin yontemde calışmadı

Merhaba

Kart kendini korumaya almış olabilir, garanti servisiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Ben hicbir sey yapmadan nasil kendini koruma altina alabilir ? Garantisi yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.