Haftanın Kaçıncı Günündeyiz?

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Haftanın Kaçıncı Günündeyiz?
DATE$ değişkenini değişik formatlardan okutarak bulunduğunuz günü kolayca öğrenebilirsiniz.
Bir de WeekDay fonksiyonu var ki yeri bambaşka... Bu fonksiyonu o günkü tarihi hiç değiştirmeden sadece bir tarih atayarak o tarihin haftanın kaçıncı gününe geldiğini öğrenmek için kullanabilirsiniz. Tarih = #2/12/69#
Gun = WeekDay(Tarih)
MsgBox Gun
Hemen belirtelim, Visual Basic haftanın ilk günü olarak Pazar gününü kabul etmektedir. Ekrana gelecek ' 3' gibi bir sonuç verdiğiniz tarihin ' Salı' gününe denk geldiğini gösterir.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.