Hâlâ Pardus Kullanmıyor musunuz, Buyurun içeri tartışalım...

Kullandığınız işletim sistemini neden kullanıyorsunuz, neden Pardus'a geçmiyorsunuz?

• Pardus'ta istediğim oyunlar yok

Oy: 5 41.7%
  • Pardus'ta windowstaki kadar geniş program arşivi yok

Oy: 5 41.7%
  • Diğer işletim sistemini(windows-mac-linux versiyonu) seviyorum

Oy: 6 50.0%
  • Tema, ikon gibi görselleri yetersiz

Oy: 1 8.3%
  • Nasıl kurulacağını bilmiyorum/Kurmaya korkuyorum

Oy: 3 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

pars_turk

Katılımcı Üye
12 Ara 2007
405
5
Kim Pardus'u neden kullanmıyor? Bu soruyu soruyorum ki sizi Pardus'a geçmeye ikna edebileyim. Önümüzdeki günlerde Pardus ile ilgili paylaşımları bu sonuçlara göre yapmak istiyorum. Kim Neden Kullanmıyorsa işaretleyebilir mi?

pars_turk

Katılımcı Üye
12 Ara 2007
405
5
Nedeni, merak ettiğim de o benim neden windows? Beğeni ayrı konu nedeni ayrı konu sonuçta

puriya

Kıdemli Üye
7 May 2007
3,413
0
Microsoft TR
çünkü;
yapılan programların çoğu windows için.
bilgisayarda kullandığımız donanımların çoğu windows destekli.
windows hep kendini geliştirmekte ama pardus Hayır..

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Üstadım,

ben 7 senedir freebsd kullanıyorum. Windoz'u işletim sistemi (server işletim sistemi) olarak ciddiye almıyorum. Linux işletim sistemleri de büyük yükler altında stabil çalışamıyorlar. Ayrıca linux , windows ile yarışa girdiği için , server işletim sistemi olmaktan çok uzaklaştı, windows gibi desktop işletim sistemi oldu. Bu alemde bir freebsd/openbsd yi tanırım bir de solaris'i.

Chaias

Üye
9 Ağu 2011
120
0
Antalya
Linux kullanacaksam eğer pardus gibi yetersiz bir dağıtımı kullanmak yerine ubuntuyu tercih ederim. Şu an neyi kullanıyorsun derseniz işlerim gereği windowsu kullanmaktayım. Yiğidin biri çıkıpta derse ki gelin tüm win yazılımları linux'ta çalışacak inan koşa koşa gelirim.

pars_turk

Katılımcı Üye
12 Ara 2007
405
5
PARDUS 2011.2 yi denemenizi öneririm. Pardus kendini geliştirmiyor demek haksızlık olur ayrıca 2007den bu yana değişen ve gelişen bir pardus ortamı var sonuçta karşımızda. Yenilikleri ve günceli sürekli takip ediyor ve tedarik zincirini de yavaş yavaş oturtuyor. Hemde ticari olmayan bir kuruluşa göre iyi bir hızla.
Oyun ve program yönünden sıkıntısı olan arkadaşlar için de şöyle bir paylaşım var;
http://www.turkhackteam.net/linux/612819-pardusta-hem-windows-oyunu-hem-windows-programi-acin-d.html#post2311429

Bu çözüm ile windows oyunu ve programlarını pardusta da rahatlıkla açabilirsiniz. Kendim deniyorum ve gayet başarılı bir yöntem.

Son düzenleme:

Chaias

Üye
9 Ağu 2011
120
0
Antalya
Sıradan bilgisayar kullanıcısı olsam sadece destek amaçlı pardus'e geçebilirdim. Ben pardus'te bile virüs yemiş insanım. Lütfen bana pardus gibi bir dağıtımı övmeyin. Pardus'un daha 400 Fırın ekmek yemesi gerek.

pars_turk

Katılımcı Üye
12 Ara 2007
405
5
Pardusda virüs yemek ayrı bir yetenek zaten :D Pardusun da az yolu kaldı sadece destek lazım.

v3nomtR

Kıdemli Üye
23 Şub 2010
2,688
0
İstanbul
pardus kullandım :)
en güncel sürümü indirdim her şey normal gidiyordu
ama driver sorunları açılış hataları falan derken araştrıma hissi geldi :)
araştırma sonucu 2o11 sürümünü daha test etmeden sunulduğunu buldum ve daha test edilmemiş hatalarla dolu bir sistemi kullanmak istemedim
oyun oynamak isteyenler eğer ekran kartınız nvdia ise biraz dikkatlı olun istediğiniz kadar pack kurun yinede ekran kartını tanımakta güçlük çekiyor ati kullananları bilmiyorum ama
test edilmeden sunulan işletim sistemini kullandığımdan yüklü veri kaybına uğradım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.