Çözüldü Hangi Acces Point Almalıyım

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Dark daha iyi fakat pahalı. Ne kadar mesafe içerisinde kullanmayı düşünüyorsunuz ?

EDİT Tplink eklemissin o daha kaliteli.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
evimle aramızda 3 kat altta olan ev için. Tplink mi Dark mı peki ?

Ben olsam tplink alirdim fakat cihazın konumu aradaki duvar kalınlıkları ve yalıtım malzemesi sinyal gücünü etkiler. Cihazın farklı kaynaklardan yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.
Darkin bir alt modelinde 50 metre açık alandan sinyal alıp 15 metrede 2 duvarda 8mbps internet hizinda 5 mbps verim aliyordum.

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
Ben olsam tplink alirdim fakat cihazın konumu aradaki duvar kalınlıkları ve yalıtım malzemesi sinyal gücünü etkiler. Cihazın farklı kaynaklardan yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.
Darkin bir alt modelinde 50 metre açık alandan sinyal alıp 15 metrede 2 duvarda 8mbps internet hizinda 5 mbps verim aliyordum.

Anladım peki teşekkür ederim düşüncelerinizi belirttiğiniz için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.