Hangi dil rahat kazandırır

kozw

Üye
5 Kas 2022
67
7
hangi programlama dili ile güzel uygulama yapıp satılır hiç yaptınızmı yada örnek gösterebilirmisiniz

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
4
1,405
Black Sheep
Python ile bot yapabilirsin. Freelance yazılımcılar genellikle python ile bot yaparak para kazanıyor. En çok python kazandırır büyük ihtimalle. Ama front-back end de çok fazla kazandırır webe ilgin varsa ona da yönelebilirsin.

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,760
13
819
Siber
Web programlama öğren kardeşim web’in sağı solu altı üstü her yeri para. Birine script yazarsın para , o scriptle site kurarsın adama para , başka bir şey yaparsan yine para. Sana tavsiyem web programcılığı. Eğer web geçmem dersen , python kayarsın. Python kolay rahat bir dil seni fazla yormaz.

Fatih Şahin

Yeni üye
19 Haz 2023
11
6
hangi programlama dili ile güzel uygulama yapıp satılır hiç yaptınızmı yada örnek gösterebilirmisiniz
bir projede sadece 1 yazılım dili kullanılmaz ben projelerimde en az 3 en fazla 8 yazılım dili kullandığım oldu. tek bir yazılım dili kendi başına değerli değildir kullandığın araçlara bak işletim sistemine bak hangisi bir tane yazılım dili ile yapılmış buradaki amaç hangi dil ile yaptığın değil ortaya ne çıkardığın parayı o getirir zaten.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
7
2,047
35
Osmaniye 80
Merhaba
Kendimde bahsedim ve örnekler verim.

Kişisel özel çalışmalar sonucu
"Türkhackteam"
"Google Developer Profile | Google for Developers"
"Github"
Burada sahip olduğum profillerde Geliştirici olarak yani bir yazılımcı ünvanlarina sahibim.

Ve ciddi paralar kazandım kendi projelerim ve proje fikri ile gelen insanlardan.
Bugün bir proje yaptırmak isteyen insanlar özel firmalar tarafından minimum 5.000 tl yaptırmak zorundadır.

Ama kişisel özel bir çalışma bir proje isterse bunun değeri daha yüksek olur. Ve insanlar özel bir proje istiyorsa bu gerçekten özel birşey için olur. Tabi proje fikri ile de gelenler de bu kümeye dahildir.

Örnek üzerinde devam edersek.
Geçenlerde bir proje için görüşmek üzere Balıkesir e gittim müşteri yol konaklama yeme içme herşeyi karşıladı ve bu sadece projeyi konuşmak için bana yapılan masraf.
Detaya girmiyecem ama siz genel örnekten anladığınız üzere proje çok ciddi ve o an hesabıma hemen başlangıç için 20.000 atacak insanlardı ve ben bu insanlara 1 sene önce bir projeyi 10.000 satmıştım yani kimden ne istediklerini biliyorlardı fakat ben projeyi kabul etmedim aslında benden istediklerini yaptım ama satmadim sadece yapilabilir mi diye.

Android üzerine çalışmalar yaparak
Projeler geliştirerek kazanç elde eden ve en çok kazanç elde eden insanimdir.

Tek kriter ve değişmeyen hiç bir zaman Turkhackteam üyesi olan kimseye maddi karşılık alarak proje satmadım kısıtlı da olsa bir çok projeyi paylaşmış olsamda satmadim.

Bu arada teklifler de alıyorsun projelerin hakkında ciddi paralar teklifler ediyorlar.

kozw

Üye
5 Kas 2022
67
7
Web programlama öğren kardeşim web’in sağı solu altı üstü her yeri para. Birine script yazarsın para , o scriptle site kurarsın adama para , başka bir şey yaparsan yine para. Sana tavsiyem web programcılığı. Eğer web geçmem dersen , python kayarsın. Python kolay rahat bir dil seni fazla yormaz.
ben liseyi web tasarım okudum sonra işe girmem gerektiği için kaldı şimdide siber güvenliğe yönelmek istiiyorum ama işten sonra biraz zor oluyor o yüzden bir dil ile kazanmaya başlayıp daha rahat bir işe girersem kendimi daha hızlı geliştiriim dedim fabrika ortamı zor oluyor

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,760
13
819
Siber
ben liseyi web tasarım okudum sonra işe girmem gerektiği için kaldı şimdide siber güvenliğe yönelmek istiiyorum ama işten sonra biraz zor oluyor o yüzden bir dil ile kazanmaya başlayıp daha rahat bir işe girersem kendimi daha hızlı geliştiriim dedim fabrika ortamı zor oluyor
Orda burda sana derler şunu öğren bunu öğren yok bug bounty yok açık ara bildir ödül kazan binlerce dolar vs. Hepsi kafadan sıkıyor sen bakma kimseye. Bug bounty için adamlar yıllarını harcıyorlar da anca 3 5 sitede açık buluyorlar çoğu firma kuruş bile vermiyor hatta bazılarını şikayet bile ediyolar. Senin durumu anladım kardeşim. Sen siber güvenliğe girme. Siber güvenlik karmakarışıktır. Ağ güvenliği bilmem ne güvenliği. Sen web programcılığından yürü ama hevesin merakın varda yürü ve asıl bırakma. Günde 1 2 saat baksan yeter. Zorlama kendini fazla kapasite ne kadar kabul ederse o kadarını al kapa bilgisayarı. Bionluk sitesine gir orda ilanlara bak adamların ne yeteneği varsa ki ben onlara yetenek bile demiyorum saçma sapan işler için bile ilan koymuşlar yeter ki mağazamız şenlensin diyorlar. Misal sen gidip html mi öğrendin. Yaz koy ilana html ile sayfa tasarlanır. Html i öğrendin mi çek 1 2 kurs videosu yok udemy satmaya başla. Ben kardeşime reklam da geçerim merak etme alıcıların olur. Ama sen yeter ki önce kendini bil ne yapabileceğini kapasiteni bil. Hack şu bu onlara girme bile. Güvenliği de saf dışı bırak. Web programlamadan efendi efendi yürü sen ama etrafına bak. Fırsatlar seni mutlaka takip edecektir. Bir iş yapıyorsan asla boş durma, o işi genişlet. Programlama mı girdin? Aç insta her pc açtığında at postu, her kodda post at, yt kanal aç gerekirse kamera aç millete tanıt kendini. Sonra tokatla kendini ben napıyorum rezil olacağım de, sonra haykır bilgisayara ve başaracağım de. İçindeki azim daima içindedir. Sen yeterki sadece gözünle bakma, yüreğinle, cesaretinle, aşkınla bak. Selametle..

kozw

Üye
5 Kas 2022
67
7
Orda burda sana derler şunu öğren bunu öğren yok bug bounty yok açık ara bildir ödül kazan binlerce dolar vs. Hepsi kafadan sıkıyor sen bakma kimseye. Bug bounty için adamlar yıllarını harcıyorlar da anca 3 5 sitede açık buluyorlar çoğu firma kuruş bile vermiyor hatta bazılarını şikayet bile ediyolar. Senin durumu anladım kardeşim. Sen siber güvenliğe girme. Siber güvenlik karmakarışıktır. Ağ güvenliği bilmem ne güvenliği. Sen web programcılığından yürü ama hevesin merakın varda yürü ve asıl bırakma. Günde 1 2 saat baksan yeter. Zorlama kendini fazla kapasite ne kadar kabul ederse o kadarını al kapa bilgisayarı. Bionluk sitesine gir orda ilanlara bak adamların ne yeteneği varsa ki ben onlara yetenek bile demiyorum saçma sapan işler için bile ilan koymuşlar yeter ki mağazamız şenlensin diyorlar. Misal sen gidip html mi öğrendin. Yaz koy ilana html ile sayfa tasarlanır. Html i öğrendin mi çek 1 2 kurs videosu yok udemy satmaya başla. Ben kardeşime reklam da geçerim merak etme alıcıların olur. Ama sen yeter ki önce kendini bil ne yapabileceğini kapasiteni bil. Hack şu bu onlara girme bile. Güvenliği de saf dışı bırak. Web programlamadan efendi efendi yürü sen ama etrafına bak. Fırsatlar seni mutlaka takip edecektir. Bir iş yapıyorsan asla boş durma, o işi genişlet. Programlama mı girdin? Aç insta her pc açtığında at postu, her kodda post at, yt kanal aç gerekirse kamera aç millete tanıt kendini. Sonra tokatla kendini ben napıyorum rezil olacağım de, sonra haykır bilgisayara ve başaracağım de. İçindeki azim daima içindedir. Sen yeterki sadece gözünle bakma, yüreğinle, cesaretinle, aşkınla bak. Selametle..
ben senin dediğin gibi yapıcam bana önermek istediğin kanal varmı web tasarım için btk yada bildiğin youtube kanalı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.