Çözüldü Hangi Dilden Başlamalıyım?

Mr.Spirit

Üye
11 Mar 2016
52
0
/members
Merhaba günümün çoğunu bilgisayar başında boş boş durarak geçiriyorum ve bir dil (yazılım dili) öğrenmeye karar verdim sizce hangi dilden başlamalıyım?

Son düzenleme:

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Python zordur tamam başlangıç için çoğu kişi tarafından ilk tercih edilendir, ben size c# öneriyorum.

Bunun sahsi gorusun oldugunu dusunuyorum. Lakin C# pythondan daha kolay bir degil kesinlikle degildir. Gerek derinligi olsun, gerek kullanimi ve syntaxi olsun. Biri scriptingden general purpose dile gecis yaparken digeri general purpose bir dil olmasi tasarlanak gelistirilmis bir dildir. Tabii ki dusuncenize saygi duyuyorum, lakin bu yanlis bir yonlendirmedir diye de dusunuyorum.

Kolay dili tanimlamam gerekirse, kullaniciyi urkutmeyecek bir syntax, fazlasiyla kaynak ve gundelik dile yakin kavramlari olan bir dil olarak tanimlardim. C# 1. ve 3. den fazlasiyla uzak. C ailesinden bahsediyoruz sonucta. Orneklendirecek olursam:
Kod:
#Python
list = [ ]

//C#
using System.Collections.Generic;

class Program
{
    static **** main ( )
    {
        List<int> list = new List<int>( );
    }

}
gibi birsey verebilirim.

Konuyu acan arkadasim icin ise, basit birsey istiyorsan ve bu alana yeni baslayacaksan python ile basla. Pythondan C ye gecerim demissin, tabi ki neden olmasin. Bana kalirsa(bence) C ile basla. Understanding what is going on under the hood is essential in my opinion(turkcem yetmedi aciklamaya kusuruma bakma).

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Bunun cevabının verilmesi için bazı bilgileri vermen gerekecek
Öğrendiklerinle ne gibi şeyler yapıcaksın?ilerdeki mesleğin için de lazım olucakmı yoksa sadece hobimi
Genel olarak kategoriliyim
Web programlama,masaüstü programlama,android programlama,oyun yapımı(pc-android),hack işleri
aklıma gelmeyende olabilir
Hangi alanda gelişmek istiyosan yaz ona göre tavsiye verelim
He bide yukarda dedikleri gibi ingilizce önemli olmadan yaparmısım evet ama ingilizce seni ileri taşır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.