Hangi Duaları Okumalıyım?

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Merhaba
İçimde büyük bir sıkıntı var, bildiğim duaları okudum, ama halen içimde bu gün içimden sabahlara kadar dua etmek geliyor, neler okumalıyım, hem benim için hem ailem için,
içimde korku da var, biraz da aile içi huzursuzluk var, lütfen konuyu yanlış yere çekmeden "boş"
yorum yapmadan yardım ederseniz minnettar olurum Teşekkür ederim​

seref5200

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
446
0
kitap oku uzun saatle boyunca o zaman kitap seni başka alemlere atıcak ve hep onu düşünceksin

MyWhite

Uzman üye
18 Mar 2017
1,006
0
127.0.0.1
(Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

(Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”

“Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”

“La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”

“Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

“Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

“Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”

“Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.

AytugEren1

Yeni üye
30 Eki 2015
34
0
Eskişehir
Psikolog doktorlar, sıkıntının başlıca çaresinin meşgale olduğunu söylüyorlar. Kendinize severek yapacağınız işler bulursanız, rahatlarsınız. Ayrıca manevi yönden, bazı dualar okumanız da faydalıdır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Her gün sabah akşam yedi kere, "Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim" okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.) [İbni Sünni]

(La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.) [Hakim]

(Bir sıkıntıya düşünce, “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim” diyeni Allahü teâlâ, sıkıntı ve belalardan muhafaza eder.) [Deylemi, İbni Sünni]

(Rızka kavuşan çok Elhamdülillah desin. Rızkı azalan çok istigfar etsin. Üzülüp sıkılan, la havle vela kuvvete illa billah desin.) [Beyheki, Hatib]

(Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şir’a]

(Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekil” deyiniz!) [İ. Merdeveyhi]

(Yasin okuyanın sıkıntısı gider.) [Deylemi]

(La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yebka Rabbünâ ve yefni küllü şey’in diyen sıkıntıdan kurtulur.) [Taberani]

(Alıntıdır)

Eklemek isterim ki: Namaz kıl dostum. Namazdan sonra secdeye var ve bolca dua et. Tövbe et. Yardım iste.

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara
Öncelikle internet'de İslamiyet sitelerinde ki profesyonel din hocalarına sorabilirsin ve dışarı çıkıp aktivite yaparak huzursuzluğunu bir nebze götürebilirsin sürekli sosyalleş dostum bisiklet sür,yürüyüş yap,kamp yap,sahilde yüz, daha neler neler var yapılacak bunlar insanı hayata bağlar :)

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Öncelikle internet'de İslamiyet sitelerinde ki profesyonel din hocalarına sorabilirsin ve dışarı çıkıp aktivite yaparak huzursuzluğunu bir nebze götürebilirsin sürekli sosyalleş dostum bisiklet sür,yürüyüş yap,kamp yap,sahilde yüz, daha neler neler var yapılacak bunlar insanı hayata bağlar :)

Merhabalar, son zamanlarda açmış olduğum ama ilgi gelmeyen bir konu vardı http://www.turkhackteam.org/off-topic/1547491-pilonidal-sinus-coccygis.html
Artık evimdeyim dışarıya çıkamıyorum :)

Konu hakkında bana yardım eden bütün kardeşlerime teşekkürlerimi iletirim tek tek yorum yaparak değil de kendilerine teşekkür lerini ileterek hayırlı geceler diliyorum, verilen duları okuyacağım islami sitelerde de bolca dolaşacağım,

Ve soran kardeşim :) Konu biraz özel e kaçıyor sanırım aile içi huzursuzluk ve şahsi düşünce zıtlığı :) biraz da indanığım şeyler beni zorluyor sanırım, biraz da sanki BBG de gibi hissediyorum iki çift göz hep beni izliyor :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.