Hangi İsletim Sistemini Kurmaliyim ? // LİNUX

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stick Man

Üye
22 Tem 2014
97
0
capital.html
Arkadaşlar Windowstan Sıkıldım, Linux'a Merak Saldım. Linux Backtrack ve Ubuntu Arasında Kaldım. Sizce Hangisini Kurmalıyım Bilgisayarıma ?

Normalde Kodlama Agirlikli Bir İsletim Sistemi İstediğim İçin Kuşkusuz Backtrack Kurmalıyım, Ama O Ubuntudan Daha Zor Gibi Geldi ve İnternette Hic Türkçe Tanıtım Videosu Falan Da Bulamadım. Oysa Ki Ubuntu Hakkında Çok Fazla Video Doküman Vs Var ve Zorlanmayacağım Bir Arayüzü Var.

Yani Normalde Backtrack İle Baslamaliyim Gibi Geldi Ama Bir Yandan da Zorlanirim Falan Diye Ubuntu Da Aklımda Bir Seçenek Kaldi.

Sizce Hangi Linux İsletim Sistemini Kullanmaliyim ve Hangisine Çok İyi Hakim Olurum ? (not: su ana kadar sadece windows işletim sistemlerini kullandim) Ve Hangisinin Kurulumu Daha Kolaydır, İki İşletim Seçeneğinde De, Türkçe Dil Seçeneği Var Midir ? Veya İki İşletim Sistemini De Ayni PC'ye Kurmalimiyim vs.. Cevaplarinizi Bekliyorum :)

Bu arada sadece linuxa hakim olanlar yardimci olursa, en azından bilmeyenler post kazmak amaçlı flood atmazsa sevinirim :)

-Yazımı okuyan ve benimle bilgisini paylaşan herkese şimdiden bir teşekkürü borç bilirim.
Selametle.. Stick Man :)

Stick Man

Üye
22 Tem 2014
97
0
capital.html

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Ubuntu Kali yoktur LİNUX VARDIR hemen hemen aynıdır küçük farklılıklar harici Genelde Farklılık Grafikler,Görünüm, ve dizin/dosya ile alakalıdır

Kodlama açısı derken ne demek istedin anlamadım?

Eğer kodlama dediğin terminal kodlarıysa Ubuntu Kali linux'un Taban olarak baz aldığı DEBİAN Lİnux ile hemen hemen aynıdır pek bir fark yok bildiğim kadarıyla

YOk eğer Fedora gibi sistemler kullanırsam farklılıklar olacaktır.

Bunları kurarken amacım yanılmıyorsam hack yapmaksa Kali,Backtrack,Ubuntuya güvenme ilk önce bilgilerini arttır sonuçta bunları kurar kurmaz hack yapacaksın diye bir şey yok işin büyük çoğunluğu sende işletim sisteminde değil.

Son düzenleme:

Stick Man

Üye
22 Tem 2014
97
0
capital.html
Ubuntu Kali yoktur LİNUX VARDIR hemen hemen aynıdır küçük farklılıklar harici Genelde Farklılık Grafikler,Görünüm, ve dizin/dosya ile alakalıdır

Kodlama açısı derken ne demek istedin anlamadım?

Eğer kodlama dediğin terminal kodlarıysa Ubuntu Kali linux'un Taban olarak baz aldığı DEBİAN Lİnux ile hemen hemen aynıdır pek bir fark yok bildiğim kadarıyla

YOk eğer Fedora gibi sistemler kullanırsam farklılıklar olacaktır.

Bunları kurarken amacım yanılmıyorsam hack yapmaksa Kali,Backtrack,Ubuntuya güvenme ilk önce bilgilerini arttır sonuçta bunları kurar kurmaz hack yapacaksın diye bir şey yok işin büyük çoğunluğu sende işletim sisteminde değil.

Evet terminal kodlarından bahsediyordum ve cevaplarınız benim sorumu doğrudan yanıtladı, teşekkür ederim :)

Bu arada son yazdığınızı zaten doğruluyorum, işin büyük çoğunluğu bende zaten orası aşikar ama, benim bir bilgisayarım vardı boşta kullanmıyordum fazla (notebook olduğu için oyun falan yüklenmiyordu) o yüzden bende bunu değerlendirip linux yüklemek ve hem linux hakkında bilgi sahibi olmak hem de hack konusunda ilerleyince katkısı olur düşüncesiyle linux kurmak istedim.

(--son durum--)

Bu arada bilgisayara ubuntu kurulumu yaptım, ancak kurulum esnasında bilgisayara ısınma mesajı geliyor ve çöküyor. 5-6 defa denedim aynısı oldu, windows falanda silindi, ubuntu da kurulmuyor ama sadece kurmadan usb bellekten çalıştırılıyor.

Bende tamamını sildim ve Backtrack 5 kuracağım şu anda indiriliyor indirilince kuracağım, ve olana kadar deneyeceğim, pardus,kali,mint,unix vs vs artık ne olursa :D

olmazsa da sağlık olsun ama, sanki bu sefer olacak gibi internetten baya bi okudum döküman falan da..

----------------SONUÇ----------------

//konu kilitlenebilir

Balamir97 Sorumu Yanıtladı Ve Merak Ettiklerim Bitti :)
Sorun henüz çözülmedi ama sorularım cevaplarına kavuştu, geri kalanları da zaten benim çözebileceğim şeyler..

Konuyu okuyup cevaplama zahmetinde bulunan herkese teşekkür ediyorum ve iyi forumlar diliyorum.

.. Selametle "Stick Man" ..

freekiller

Katılımcı Üye
5 Ağu 2012
700
0
Arkadaşlar Windowstan Sıkıldım, Linux'a Merak Saldım. Linux Backtrack ve Ubuntu Arasında Kaldım. Sizce Hangisini Kurmalıyım Bilgisayarıma ?

Normalde Kodlama Agirlikli Bir İsletim Sistemi İstediğim İçin Kuşkusuz Backtrack Kurmalıyım, Ama O Ubuntudan Daha Zor Gibi Geldi ve İnternette Hic Türkçe Tanıtım Videosu Falan Da Bulamadım. Oysa Ki Ubuntu Hakkında Çok Fazla Video Doküman Vs Var ve Zorlanmayacağım Bir Arayüzü Var.

Yani Normalde Backtrack İle Baslamaliyim Gibi Geldi Ama Bir Yandan da Zorlanirim Falan Diye Ubuntu Da Aklımda Bir Seçenek Kaldi.

Sizce Hangi Linux İsletim Sistemini Kullanmaliyim ve Hangisine Çok İyi Hakim Olurum ? (not: su ana kadar sadece windows işletim sistemlerini kullandim) Ve Hangisinin Kurulumu Daha Kolaydır, İki İşletim Seçeneğinde De, Türkçe Dil Seçeneği Var Midir ? Veya İki İşletim Sistemini De Ayni PC'ye Kurmalimiyim vs.. Cevaplarinizi Bekliyorum :)

Bu arada sadece linuxa hakim olanlar yardimci olursa, en azından bilmeyenler post kazmak amaçlı flood atmazsa sevinirim :)

-Yazımı okuyan ve benimle bilgisini paylaşan herkese şimdiden bir teşekkürü borç bilirim.
Selametle.. Stick Man :)

Başlangıç için Ubuntu daha iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.