Hangi laptop u almalıyım

onix2009

Üye
23 Ağu 2017
195
0
Merhaba arkadaşlar, donanım konusunda pek bilgi sahibi değilim. 4 kişiye sordum ve yarı yarıya oylama aldım. Sizce hangi laptop daha iyidir? Dil dersi veriyorum ve bu sebeple canlı yayın açmam gerekiyor ve arada bir film izlerim. Oyun oynatmaz herhalde. Hangi pcyi önerirsiniz?

1.
p7a60ct.jpg

2
dt1e0kt.jpg

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,406
961
Merhabalar
Eğer standart ofis kullanımı için alacaksanız 1.resim işinizi görecektir ama diğer kullanımlar için oyun vs gibi işlerde de kullanacaksanız 2.resim işinizi görecektir.

İyi Forumlar

onix2009

Üye
23 Ağu 2017
195
0
Merhabalar
Eğer standart ofis kullanımı için alacaksanız 1.resim işinizi görecektir ama diğer kullanımlar için oyun vs gibi işlerde de kullanacaksanız 2.resim işinizi görecektir.

İyi Forumlar
Rahat bir şekilde oyun oynayabilir miyim peki? 2. Resim daha pahalı onu alayım o halde

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,406
961
İkisininde işlemcisi celeron Ram bakımından 2. Daha iyi işlemci yönünden biraz zorlayabilir ve güncel oyunları açmayabilir bunun yerine i7 yada i5 tercih edebilirsiniz bunların yerine eğer öyle bir imkanınız varsa

OnTrigger

Üye
21 Eyl 2022
222
72
Eğer sürekli indirme yükleme gibi diski yoracak işler yapmıyorsan ssd yerine hdd kullanmak pekte kötü bir fikir sayılmaz. Fakat 6 GB ram ve 8 GB ram her halükarda fark yaratır. Bu yüzden 2. Bilgisayarı al derim zaten işletim sistemi 2 GB kullanır geriye 4 değil 6 GB ram kalsın. Google gibi canavarlar tek başlarına 2 GB ram yediği için ram önemli.

mrruhadam

Yeni üye
8 Haz 2019
3
1
yıl olmuş 2024 hala celeron işlemci almak büyük saçmalık diye düşünüyorum. 1.5 ghz hız işini asla görmez. bence sen bütçeni söyle burada sana öneride bulunalım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.