Hangi linux u önerirsiniz?

gfb_ege1907

Yeni üye
14 Haz 2022
27
2
Bilgisayarım casper nirvana s500 4gb ram 256 gb hafiza hangi linux u önerirsiniz lubuntu xubuntu vs. virtual box ile kuruca kali linux olmaz demi

gfb_ege1907

Yeni üye
14 Haz 2022
27
2
Kali başlangıç için idealdir parrot kaliye göre biraz daha iyidir ubuntu en iyisidir aralarında kenidini geliştirerek diğer linuxlara bakabilirsin başlangıç için kali iyidir iyi forum

Kali başlangıç için idealdir parrot kaliye göre biraz daha iyidir ubuntu en iyisidir aralarında kenidini geliştirerek diğer linuxlara bakabilirsin başlangıç için kali iyidir iyi forumlar
Kali linux kurucam hem windows hem linux istiyom nasıl kurayım

ɴᴜʟʟ

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
747
680
/www/
Daha önce linux kullanmadıysan yani başlangıç için bir sistem arıyorsan kali kullanma. Buradaki arkadaşların başlangıç için Kali'yi tavsiye etme sebeplerine anlam veremedim. Linux mint , parrot os tarzındaki sistemlere bakabilirsin. Biraz daha windows tarzından kopmak istiyorsan ve çabuk öğrenebileceğin konusunda kendine güveniyorsan Ubuntu da kullanabilirsin. Kali bence başlangıç için kullanılabilecek son sistemdir. Ben Kali ile başladım az çok bilgim bulunuyordu daha sonrasında temel linux bilgim oluşunca farklı sistemler denemek istedim ve mint , pardus ve ubuntu kullandım. Deneyimlemiş biri olarak Kali'yi ilk linux sistemin için tavsiye etmem.
Sanal makine yerine dual boot da kullanabilirsin. Bilgisayarını iyi tanıdığını düşünüyorsan sıkıntı çıkarmadan başarırsın 👍🏻

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.