Hangi makine kullanılmalı?

yaizy

Yeni üye
22 Eyl 2019
14
0
Merhaba. 0'dan başlayıp kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum. Bilgisayarımda hangi sanal makineyi kullanmalıyım? Hangileri güncel ve tercih edilir? Nerden başlamalıyım? Bu sorularıma yanıt bulabilirsem çok sevinirim.
Bilgisayar özellikleri;
GTX 1650
Ryzen 5 3600
16GB DDR4 RAM
540 GB SSD
1TB HDD

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
4
230
Loxcey Sixs
Merhabalar, yazılım için makine kullanmanıza gerek yok. Linux lazım ise zaten kurabilirsiniz. Verdiğin özellikler de yazılım için fazlasıyla yeterli. Eğer grafik tasarlamayacaksan ve oyun motorlarını kullanmayacaksan sorun olmaz.

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
7
437
Root@Cyberknight
Merhaba. 0'dan başlayıp kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum. Bilgisayarımda hangi sanal makineyi kullanmalıyım? Hangileri güncel ve tercih edilir? Nerden başlamalıyım? Bu sorularıma yanıt bulabilirsem çok sevinirim.
Bilgisayar özellikleri;
GTX 1650
Ryzen 5 3600
16GB DDR4 RAM
540 GB SSD
1TB HDD
Yazılım alanında sanal makine kullanmana pek gerek yok aslında yazılım,kodlama yapıcaksan visual studio ve visual code öneririm ama genede sanal makine önermemi istiyorsan virtual box ve Vmware öneririm iyi günler iyi forumlar dilerim. :)

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Bilgisayar özellikleri;
GTX 1650
Ryzen 5 3600
16GB DDR4 RAM
540 GB SSD
1TB HDD
Yazılım için herhangi bir OS lazım değil. Windows ta Visual Studio, Jetbrains vb. kullanabilirsin. Ama yazılımcılar için en ideal işletim sistemi net MacOS'tur. Hackintosh yapabilirsin ama zahmetli bir işlem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.