Hangi Programlama Dili --> Ne İçin ~ Kopril54

Kopril54

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
929
0
Satürn
Herkese Tekrardan Merhaba;
Bu Konum Biraz Kısa Olacak Fakat Çoğu Arkadaşın Sorduğu Ortak Bi Soru Olarak Gördüm Ve Bende Biraz Araştırdım, Fakat Programlama Dillerine Çok Hakim Değilim.
Bu Konuda Sadece Hangi Platform İçin Hangi Yazılım Dilini Bilmeniz Gerekiyor Onu Anlatacağım.

Web Yazılımlarını Geliştirmek İçin (Admin Panel Yapımı Gibi);
PHP,
ASP.NET,
Ruby,
Bu Diller İle Web Yazılımlarını Geliştirebilirsiniz.

Web Tasarımı (İnternet Sitesi Kodlamak Gibi);
HTML,
CSS,
JavaScript,
Bu Diller İle De Web Sitesi Yazabilirsiniz, Ayrıca İndex Hazırlamanız İçinde HTML Dilini Bilmeniz Şarttır.

Masaüstü Uygulamaları (exe Uzantılı Uygulamalar Yapmanız İçin Gerekli Örn: TürkAltay);
C++,
Java SE,
Python,
Delphi,
VB.NET,
Bu Diller İle De TürkAltay Benzeri Uygulamalar Yazabilirsiniz.

Mobil Uygulama (apk Uzantılı Uygulamalar Yapabilirsiniz Telefonlara Uygulama Yapmak İçin);
Swift,
Java,
C#,
Bu Diller İle De Mobil Oyun Yada Mobil Uygulama Yapabilirsiniz.

Umarım Yararlı Olmuştur,
Beğendiyseniz Bir Teşekkürü Eksik Etmeyin :tlr:)
Hayırlı Akşamlar, İyi Forumlar.

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21
Elinize sağlık :) Ayrıca C# ile masaüstü uygulama da yapılabiliyor.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
22
Eksik olmamış mı sencede ?

Web uygulamaları sadece php c# ruby ile mi yapılıyor ?

Java, nodejs, python, go gibi dillerin/teknolojilerin backenddeki önemi ne olacak ?

Veya masaüstü uygulamalar ruby/javascript ile yapılamaz mı ?

Bu tarz konular çok üstün körü, laf olsun diye açılıyor genelde.

Bana kalırsa konu açacaksanız, bir öncekinin üstüne eklemeler yaparak açma daha güzel olur, misal : http://www.turkhackteam.org/java/1380343-programlamaya-baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html

Kopril54

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
929
0
Satürn
Eksik olmamış mı sencede ?

Web uygulamaları sadece php c# ruby ile mi yapılıyor ?

Java, nodejs, python, go gibi dillerin/teknolojilerin backenddeki önemi ne olacak ?

Veya masaüstü uygulamalar ruby/javascript ile yapılamaz mı ?

Bu tarz konular çok üstün körü, laf olsun diye açılıyor genelde.

Bana kalırsa konu açacaksanız, bir öncekinin üstüne eklemeler yaparak açma daha güzel olur, misal : http://www.turkhackteam.org/java/1380343-programlamaya-baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html

Kardeş ben sadece bi temel olsun diye paylaştım bazı belirsizlikler iinde olanlar için küçük bi konu sadece
Keylo üsdadada dediğim gibi hepsi içinde farklı kullanımlaroda var fakat en temel kullanımları diye buju paylaştım

bhecy

Üye
17 Mar 2017
70
0
Tr
Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederiz.

java , php ve asp ile ilgili eğitim materyali , seti varsa özelden bana paylaşabilir misiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.