Hangi Programlama Dilinden Başlayayım

ZheeShorn

Üye
11 Ağu 2015
87
0
Evet arkadaşlar ben kodlama öğrenmek istiyorum,yalnız böyle kolay anlayacağım kavrayacağım bir dille başlamak istiyorum.Önerilerinizi Bekliyorum.

plas1211

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
888
0
Bu sorunun cevabini kendin vermen gerekir. Sen " c++ ogren, c# ogren " diyene bakarsan acikcasi tamamen zaman israfinda bulunursun.

Oncelikle amacladigin platformu sec.
Dilleri ve ozelliklerini arastir.
Neden bunu secmeliyim diye sor kendine.

Bu sekilde bir dil secersin. Yoksa herkes farkli bir dil yazacak.

İnsan diline en yakin dilleri arastir. Bunlardan biride ruby.

Septerium

Yeni üye
8 Tem 2014
33
0
yorum yapanların hepsi değil ama çoğu yazılımla ne kadar alakasız olduklarını gösteriyor. İlk başta c++ veya c tarzı dillerle başlarsan "hiç bir şey anlamıyorum yapamıyorum" düşüncesine kapılır yazılımdan soğursun. İlk olarak bence Visual basic 6 veya Vb.net ile başla çünkü çok daha düzenliler ve sürükle bırak mantığıylada program yapılabiliyor. Normalde python derler fakat python da masaüstü uygulaması falan yapmak biraz daha karışık gui oluşturmak için bile modül gerekiyor. Daha çok komut isteminden yönetiliyor ve yaptığın python programı exe haline getirmek ayrı dert. Dediğim gibi vb6 veya vb.net ile başla. Her türlü sorunuda sorabilirsin bana yardım ederim

soulanils1

Yeni üye
4 Tem 2012
2
0
yorum yapanların hepsi değil ama çoğu yazılımla ne kadar alakasız olduklarını gösteriyor. İlk başta c++ veya c tarzı dillerle başlarsan "hiç bir şey anlamıyorum yapamıyorum" düşüncesine kapılır yazılımdan soğursun. İlk olarak bence Visual basic 6 veya Vb.net ile başla çünkü çok daha düzenliler ve sürükle bırak mantığıylada program yapılabiliyor. Normalde python derler fakat python da masaüstü uygulaması falan yapmak biraz daha karışık gui oluşturmak için bile modül gerekiyor. Daha çok komut isteminden yönetiliyor ve yaptığın python programı exe haline getirmek ayrı dert. Dediğim gibi vb6 veya vb.net ile başla. Her türlü sorunuda sorabilirsin bana yardım ederim
İlerde işine yaramıcak dillerle zaman kaybetmesine gerek yok python önü açık bir dil kolay bir dil yaz her ortamda derlemeden çalıştır bir çok program var indir kodlarını analiz et bence çok saçma vb6 falan öğrenmek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.