Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?

2 Eyl 2021
61
8
23
(Öncelikle merhabalar doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum eğer yablış yerse lütfen kusura bakmayın)

Yazılıma başlamadan önce herkesin merak ettiği bir konu vardır "Hangi programlama dilinden başlamalıyım" bunu belirlemek için ilk önce ne üzerine çalışacağımızı belirlemeliyiz.

Para mı kazanmak istiyoruz?

O zaman bir platform/alan seç.

1-WEB .

İKİ SEÇENEK VAR:

Web arayüzü.
Web arayüz geliştirici, web siteleri ve web tabanlı uygulamalar için kullanıcı arayüzü tasarımları oluşturmak, bu tasarımları test etmek ve mevcut arayüzlerin tasarımlarıyla performansını iyileştirmekten sorumludur.

Eğer web arayüz geliştiricisi olacaksan sana en uygunu JavaScript

Web altyapısı.
Web sitesinin altyapısını kodlayan kişidir

3 seçeneğin var

Python

Ruby

PHP

2-Oyun.
Mobil veya PC ye oyun veya uygulama geliştirmek

Sana en uygunu C++

(C++ dili başlangıç için zordur Unity veya unreal engine 5 kullanabilirsin öğrenmesi daha kolay)

3-Mobil.
Aslında telefon kodlayan kişi diyebiliriz

İOS İSE

C

Android ise

JAVA

4-Kuruluşta çalışmak istiyorum.

Eğer microsoft veya benzeri bir firmada çalışmak istiyorsan

C# VEYA JAVA

Bugünlük benden bu kadar umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:

raistaron

Katılımcı Üye
8 Tem 2020
708
3
315
neutron
(Öncelikle merhabalar doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum eğer yablış yerse lütfen kusura bakmayın)

Yazılıma başlamadan önce herkesin merak ettiği bir konu vardır "Hangi programlama dilinden başlamalıyım" bunu belirlemek için ilk önce ne üzerine çalışacağımızı belirlemeliyiz.

Para mı kazanmak istiyoruz?

O zaman bir platform/alan seç.

WEB .

İKİ SEÇENEK VAR:

Web arayüzü.

O zaman sana en uygunu JavaScript

Web altyapısı.

O zaman 3 seçeneğin var

Python

Ruby

PHP

Oyun.

O zaman sana en uygunu C++

(Unity veya unreal engine 5 kullanabilirsin öğrenmesi daha kolay)

Mobil.

İOS İSE

C

Android ise

JAVA

Kuruluşta çalışmak istiyorum.

C# VEYA JAVA

Bugünlük benden bu kadar umarım size yardımcı olabilmişimdir.
Ellerine sağlık anlaşılması için biraz daha dikkat etseydin güzel konu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.