Hangi yazılım dili daha iyi

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Merhaba arkadaslar internetle sürekli içili dışlı oldugum için yazılım dillerini öğrenmek istiyorum. Baya bir araştırma yaptım ama çok farklı sonuçlar çıktı ortaya kimi pyhton, php, javascript, html, vb.net herkes bişey diyor. Kimide php ögrenmek için önce html ve css ögrenmen şart diyor. Ben sıfırdan başlamak istiyorum yeni başlayan birisi için veya daha rahat anlaşılır olan bir yazılım dili için hangisi secmek gerekir. Php için 5 gb lık bir egitim video seti indirdim. Python da indirecem. Buradaki degerli yazılımcı hocalarımdan ve arkadaslarımdan bu konuda yardım ve dusuncelerini soylemerini istiyorum hangisini seçmem konusunda.
Php yada pyhton diyen hocalarım bunları ogrenebilecegim en guzel ve en iyi egitim video yazı makale veya programlarıda soylerse çok iyi olur.

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Web tabanlıdan başlamak iyi bir seçim değil. Nesne tabanlıya yönelin, daha sonra Web'e geçersiniz.
Python, Java, C#, C++ gibi diller Nesne tabanlıdır.

Velet26

Üye
8 Ocak 2017
207
0
Web programlama dan başlamak istiyosan php bence, ama sen kolayından başlamak istiyosan htmll ve css ile başlıyabilirsin, normla programlama da ise python u öneririm

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Hocalarım dediğim gibi sıfırdan başlayacagım en avantajlısı, ileriye dönük ve yeni başlayan birisinin hazır sıfırdan başlayacagını göz onune alacak olursak buna gore en ideal olanı hangisi olur bu şekilde sorayım. Pyhton mu phpmi başlangıç içi

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Hocalarım dediğim gibi sıfırdan başlayacagım en avantajlısı, ileriye dönük ve yeni başlayan birisinin hazır sıfırdan başlayacagını göz onune alacak olursak buna gore en ideal olanı hangisi olur bu şekilde sorayım. Pyhton mu phpmi başlangıç içi

Başlangıç olarak php ile başlamak hiç verimli olmaz. Dediğim gibi; python ile başlamalısınız. Kolay ve güçlü bir dildir.

Hyddd

Üye
8 Ocak 2017
81
0
Ankara
Kardeşim sen ne için istiyorsun mesela oyun mu yazacaksın Exploit development için mi istiyorsun hangi platformda çalışacaksın web mi istiyorsun desktopmu istiyorsun

Bu kaçıncı adam herkes aynısını diyor ben programlama öğrenmek istiyom ee ne öğreniyim

İlk önce kriterleri belirle sonra ona göre seç

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1
1,003
Kardeşim sen ne için istiyorsun mesela oyun mu yazacaksın Exploit development için mi istiyorsun hangi platformda çalışacaksın web mi istiyorsun desktopmu istiyorsun

Bu kaçıncı adam herkes aynısını diyor ben programlama öğrenmek istiyom ee ne öğreniyim

İlk önce kriterleri belirle sonra ona göre seç

Aynen hocam, amacımız ne ise o yönde bir dil seçmeliyiz

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
hocalarım şöyle söyleyeyim ilk önceliğim web script filan yazmak öyle yavaş yavaş kendimi geliştirmek ve app uygulama oluşturma beni bu hedeflerim dogrultusunda yönlendirecek ve bana bu konularda geniş bir alan sunacak esnek ve ileriye dönük gelişmeye açıkbir dil lazım diyeyim.
Ama çoğu kişi pyhton da seç diyor .Pythondan phpye geçmek zor mu sonradan.
Birde bazı arkadaşlar kızmış galiba bu turdeki kaçıncı konu bu diye.O arkadaşlara zorla bişey söyletmedim soyletmiyoruz sadece konu açtım ve yasadışı yada illegal bişeyde yazmadım sadece fikir danışma amaçlı bir konu paylaştım,eğer bu konu hakkında bir öneri ve görüşleri varsa soylesin dedim bu işibilen degerli hocalarım ve arkadaşlarım diyede belirtim.
Ama bizim milletin içinde herzaman oldugu gibi yine yırtık dondan fırlar gibi olanlar burdaki konyu bile baltalamaya çalışıyorlar.Kardesim varsa bir önerin söylersin yoksa susarsın sanane bu kaçıncı konu bu türdeki.Belki geçen yıllarda geçen aylarda başka bir dil önemliydi bu dil başka bir dil ön plana çıkmıştır.Birgünde bilmediğiniz bir işe burnunuzu sokmazsanız bir trafınız şişer

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
burda yanlış bişey yazıp veya ima edip kırdıgım hocamlarımdan veya arkadaşlarımdan özür dilerim.
Sadece bir konu açtıgımızda bazı gereksizler yuzunden bazen sinirlenebiliyoruz .Adamaın bir önerisi bir fikri yok fikir ve öneri yapanlarada karışıyor bu insanı sinir ediyor..
Öneride bulunan tüm hocalarıma çok teşekür ediyorum

hamach1

Yeni üye
7 Ağu 2012
48
0
benim fikrim python ve R dilleridir sebebi gelişmekte olan ilerki dnemlerde iyi para kazandıracak diller bunlardır çünkü ülkemizde görmesekde dünya genelinde data science gelişmekde bu dillerde bu sektöre hizmet eder ilerde türkiyede bile data centerlar olusacak mecburen fikrim budur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.