hangi yazılım dili para ediyor

24 Haz 2013
200
0
merhaba gençler forumun eskilerindenim ve bir soru sormak istiyorum. Bu devirde hangi yazılım dili para ediyor hangisi üzerine yoğunlaşayım ? teşekkür ederim

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8
merhaba gençler forumun eskilerindenim ve bir soru sormak istiyorum. Bu devirde hangi yazılım dili para ediyor hangisi üzerine yoğunlaşayım ? teşekkür ederim

Merhaba,

Bu aralar en çok rağbet gören dillerden bir tanesi python'dur. Sırasıyla javascript, go , swift diye gider.
Front-end web development – JavaScript
Back-end web development – JavaScript, Python, Java, PHP, Ruby, C#
Desktop application – Java, C++, Python
Mobile development – Swift, Java, C#
Game development – C++, C#

Son düzenleme:

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Merhabalar aşağıdaki resim size yardımcı olacaktır.Bkz;

Programlama-dilleri-ilk-20.jpg

İyi forumlar.

24 Haz 2013
200
0
Merhaba,

Bu aralar en çok rağbet gören dillerden bir tanesi python'dur. Sırasıyla javascript, go , swift diye gider.
Front-end web development – JavaScript
Back-end web development – JavaScript, Python, Java, PHP, Ruby, C#
Desktop application – Java, C++, Python
Mobile development – Swift, Java, C#
Game development – C++, C#

peki örneğin tam olarak phyton öğrenmek diğerlerini bilmemek bir engel mi ? Daha doğrusu sadece phyton bilmek birşey kazandırır mı ?

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8
peki örneğin tam olarak phyton öğrenmek diğerlerini bilmemek bir engel mi ? Daha doğrusu sadece phyton bilmek birşey kazandırır mı ?

Bu sizin tam olarak ne yapmak istediğinize bağlı, sadece python bilerek de bir şeyler kazanabilirsiniz örnek senaryo; Back-end developer olarak bir şirkette çalışıyorsunuz. Siz sisteminizi python ile yazarsınız, veritabanı yöneticisi veritabanını halleder, bağlarsınız işler hale getirirsiniz. Yani anlatmak istediğim hem evet hem de hayır, python dışında hangi alana yönelik kullanacaksanız, o alandaki diğer teknolojilerede hakim olmanızı öneririm.

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8
merhaba ben bu sene python öğrenmek istiyorum hobi amaçlı bana ne kazaandırır efendim ?

İlk defa bir programlama diline başlayacaksanız, size programcılık mantığını kazandırır öncelikle. Yüksek seviyeli bir dil olduğunu için öğrenilmesi kolay, popüler programlama dilleri içerisinde ilk 3'de bulunan bir dildir. Python mantığı basit anlaşılır bir dildir, bunun yanın da oldukça fazla kütüphanesi bulunan python ile aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz (işletim sistemi yazmak hariç).

Tattger

Üye
14 May 2019
79
1
24
Hocam kesinlikle React Native öneriririm mobil uygulama yapabilmek şu devirde cidden çok önemli. Özellikle bu uygulamayı hem IOS hem de Android'e çıkarabilmek daha önemli. Diğer bir seçenekte Python derim yapay zeka da dahil bir çok alanda çalışabilirsiniz Python ile.

Saygılar.

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Sen ne öğrenirsen öğren işini severek ve iyi yaptığın sürece her türlü para edecektir. Dilden ziyade yapılan iş para eder. Bu şekilde bak olaya.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.