Çözüldü Hangi yazılım dili seçmeliyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Merhabalar.Genelde Web hacking ve sosyal mühendislik ile ilgileniyorum fakat seneye otomasyon veya elektrik bölümüne gideceğim öğreneceğim dil bu bölümlerde de işlevi olsun istiyorum. Kullanmak istediğim alanlar oyun falan az da olsa yapabileyim site hack alanında kullanabilen para kazanma konusunda çok sıkıntısı olmayan yani birçok alanda işlevi olabilecek bir dil istiyorum. Ve şuan yazılımsal bilgim 0 ortalama olarak söyleyeceğiniz dili ne kadar sürede öğrenebilirim ve forumda ki konuların çoğunu okudum yani tecrübeniz var ise Konuşun. Benim düşündüğüm c# veya Python şimdiden teşekkür ederim

TrojKu98

Üye
9 Ara 2017
99
0
streams
Pythonu tavsiye ediyorum kolay olması ile işinize yarıyacaktır birsürü fremework leri sayesinde her yerde iş yapar :) pythonda yardıma ihtiyacın olursa yardım merkezine aç hemen ulaşırım :)

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Pythonu tavsiye ediyorum kolay olması ile işinize yarıyacaktır birsürü fremework leri sayesinde her yerde iş yapar :) pythonda yardıma ihtiyacın olursa yardım merkezine aç hemen ulaşırım :)

Türkiyede zaten genelde tercih edilen dil. Birde sence orta derece öğrenmek ne kadar zamanımı alır ve YouTube daki videolar ile ortadan daha yüksek derece öğrenebilirimiyim

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Bunu görmemişim şuan okudum güzel açıklamış anlattığı dillerden birini seçicem zaten defalarca okuyup kararımı vermeliyim :))
Yani isteğine ve çabana göre süre değişir herkezde farklıdır ama benim önerim(python dışında) JS veya C++

Java script her alanda kullanıyor diye biliyorum fakat zor biraz sanırsam üşenirim diye düşünüyorum

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Dostum bence senin öğrenmen gereken dil C. yani anlattıklarına bakılırsa. Kaynak olarak interneti kesinlikle önermem. Her Yönüyle C isimli bir kitap var(KODLAB Yayınevi)sadece C dilinini syntaxını değil, aynı zamanda programlama mantığını ve algoritmanında anlatıldığı güzel bir kitap.

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Dostum bence senin öğrenmen gereken dil C. yani anlattıklarına bakılırsa. Kaynak olarak interneti kesinlikle önermem. Her Yönüyle C isimli bir kitap var(KODLAB Yayınevi)sadece C dilinini syntaxını değil, aynı zamanda programlama mantığını ve algoritmanında anlatıldığı güzel bir kitap.
c zor bır dil diye biliyorum fakkat iş imkanı vs yüksek sanırsam. kısacası zor diye pes ederim sanırsam

olabilir fakat zor işte

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Merhaba, Mustafa4518
Başlangıç olarak C# öğrenmenizi tavsiye ederim. Genel olarak nesne tabanlamayı ele alan ve çok işlevsellik yönünden ön planda olduğu için incelemenizi tavsiye ederim. Bu dilin kütüphanelerini öğrenmek biraz zaman alabilir. Çünkü çok kapsamlı bir dil. Ama size tavsiye budur. Gerekli dökümanları inceleyerek başlayabilirsiniz.
İyi Forumlar

Son düzenleme:

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
c zor bır dil diye biliyorum fakkat iş imkanı vs yüksek sanırsam. kısacası zor diye pes ederim sanırsam

olabilir fakat zor işte
C#, C dilinden daha kolay derler. bide internetteki videoları bakıp, bu dil zordur demek doğru olmaz. Her Yönüyle C kitabı 0 dan başlayanlar için yazılmış, açık anlatımlı bir kitap. çok zorlanacağını sanmam. ama C dili yinede beni zorlar diyorsan python öneririm.

FaTaL ERROR

Uzman üye
22 Ara 2006
1,195
2
23
Siber Alem
C dilini bence öğrenerek işe başla temelden alırsan sonraki adımda C++ ve C# daha kolay öğrenirsin hatta diğer programlama dillerini öğrenirkende çok zorlanmazsın.

Jon4Turk

Üye
17 May 2018
158
1
Mezarlık
Ben Kodlamaya .NET ( vb ) Dilinden Başladım ama Keşke C#'tan Başlasaydım Diyorum.Hem Daha Kolay Hemde Kapsamlı bir Dil.Önerim C#.Şuanda C# Üzerinde Çalışıyorum.Gayet Kolay.

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
okumuştum fakat hatırlamıyorum detay verseydiniz güzel olurdu
C dilini bence öğrenerek işe başla temelden alırsan sonraki adımda C++ ve C# daha kolay öğrenirsin hatta diğer programlama dillerini öğrenirkende çok zorlanmazsın.
python başlamaya karar verdim ki başladım bile hesap makinesi gibi birşey yaptım netten bakarak fakat çok tekrar etmem gerekicek
Ben Kodlamaya .NET ( vb ) Dilinden Başladım ama Keşke C#'tan Başlasaydım Diyorum.Hem Daha Kolay Hemde Kapsamlı bir Dil.Önerim C#.Şuanda C# Üzerinde Çalışıyorum.Gayet Kolay.
Pythona başladım yaz tatili sona doğru c dillerine de bakmayı planlıyorum

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
Şimdi şöyle bişey ekleyeyim. Elektrik ve otomasyonda temel algoritmik bilgi işine yarayacak ama ilerisi için nesne tabanını kullanmayacaksın. Sen iyis mi C dilini öğren konsol kısımlarını hallet. Zaten bütüm dillerin atası C. Bunu öğren sonra C# ile nesne tabanlıya yönel çok bi fark olmadığından yazımı benzerdir. C# ı rahatlıkla öğrenirsin. Öğrenme süresine gelince senin çalışmana bağlı 1 ayda olur 1 yılda. Nekadar ködte oladar ekmek misali yani.

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Merhaba, Mustafa4518
Başlangıç olarak C# öğrenmenizi tavsiye ederim. Genel olarak nesne tabanlamayı ele alan ve çok işlevsellik yönünden ön planda olduğu için incelemenizi tavsiye ederim. Bu dilin kütüphanelerini öğrenmek biraz zaman alabilir. Çünkü çok kapsamlı bir dil. Ama size tavsiye budur. Gerekli dökümanları inceleyerek başlayabilirsiniz.
İyi Forumlar
Tatil sonu gibi bakmayı düşünüyorum python sıkarsa başlayabilirim
C#, C dilinden daha kolay derler. bide internetteki videoları bakıp, bu dil zordur demek doğru olmaz. Her Yönüyle C kitabı 0 dan başlayanlar için yazılmış, açık anlatımlı bir kitap. çok zorlanacağını sanmam. ama C dili yinede beni zorlar diyorsan python öneririm.
Genelde yorumlarda ve başka sitelerde hep python başlangıç ve kolay derler c ye dediğim gibi tatil sonu :)
C++ Özele gel sana udemy c++ seti hediye ediyim.

Güzel olur :) teşekkürler şimdiden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.