hangi yazılım dilini biliyorsunuz ?

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Anladığım kadarıyla url ile girdikleri siteden inen dosya görünmesin. Zamanında benim de aklıma gelmişti, maalesef geç kalmışız.

Şimdi eğer bunu şöyle planlıyorsan, link atayım program insin ben de bilgisayarı ele geçireyim.
Böyle bir şey XP dönemlerinde vardı javascript ile yapılabiliyordu, artık önlemler alındığı için böyle bir şey kalmadı maalesef. Hem Tarayıcı tarafında hem Windows tarafında önlemler mevcut.

İnternete her zaman bir tarayıcı üzerinden girildiği için, Mozilla, Chrome, Edge gibi bunların güvenlik önlemleri var bu yüzden istediğin şey henüz mümkün değil, bunu yapabiliyor olsaydık şuan her yerde reklam virüsleri, fidye virüsleri tur atıyor olurdu. Bu korkunç bir şey.

He teoride ne yapman gerekli onu da söyleyeyim, insanların çoğunluğu Google Chrome kullanıyor, bu yüzden Chrome'da bir dosya indirme açığı bulman gerekli. Programlama öğrenmen yetmeyecek, Chrome geliştiren yüzlerce mühendisin gözden kaçırdığı bir açığı bulman gerekir. İnternetteki "Çocuk Apple açığını buldu" gibi şeylere inanmaz parayla haber yaptırıyor onlar gerçek değiller, kesinlikle çok zor bir iş. Eğer bunu başarabilirsin Fidye ve Mining virüsleri ile dünyaya ismini yazdırıp aynı zamanda en zenginlerinden olup aynı zamanda kırmızı bültenle aranan azılı bir suçlu olabilirsin ya da chrome'a bildirirsin ve sana ödül verirler yine haberlere çıkarsın.

Peki benzer işi nasıl yaparım?

Kurbanın bilgisayarında eğer senin programın kurulu olacaksa, programın içerisinden istediğin şeyi gizlice indirip açabilirsin.
Kendi programın üzerinden bunu yapabilirsin. İstersen fake bir program istersen kendi tarayıcını yap farketmez araya da kurmasını istediğin programı koyabilirsin.

Bir seçenek de şu, kurmak istediğin programı Binder ile başka sıradan bir programın içine koyabilirsin. Bu sayede program normal olarak çalışır ve arkadaş şüphelenmez ama arkada senin istediğin program da kurulmuş olur.
Oyunun hilesini atarsın, Dil Yaması atarsın, exe olması yeterli.

Son düzenleme:

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Anladığım kadarıyla url ile girdikleri siteden inen dosya görünmesin. Zamanında benim de aklıma gelmişti, maalesef geç kalmışız.

Şimdi eğer bunu şöyle planlıyorsan, link atayım program insin ben de bilgisayarı ele geçireyim.
Böyle bir şey XP dönemlerinde vardı javascript ile yapılabiliyordu, artık önlemler alındığı için böyle bir şey kalmadı maalesef. Hem Tarayıcı tarafında hem Windows tarafında önlemler mevcut.

İnternete her zaman bir tarayıcı üzerinden girildiği için, Mozilla, Chrome, Edge gibi bunların güvenlik önlemleri var bu yüzden istediğin şey henüz mümkün değil, bunu yapabiliyor olsaydık şuan her yerde reklam virüsleri, fidye virüsleri tur atıyor olurdu. Bu korkunç bir şey.

Peki benzer işi nasıl yaparım?

Kurbanın bilgisayarında eğer senin programın kurulu olacaksa, programın içerisinden istediğin şeyi gizlice indirip açabilirsin.
Kendi programın üzerinden bunu yapabilirsin. İstersen fake bir program istersen kendi tarayıcını yap farketmez araya da kurmasını istediğin programı koyabilirsin.

Bir seçenek de şu, kurmak istediğin programı Binder ile başka sıradan bir programın içine koyabilirsin. Bu sayede program normal olarak çalışır ve arkadaş şüphelenmez ama arkada senin istediğin program da kurulmuş olur.
Oyunun hilesini atarsın, Dil Yaması atarsın, exe olması yeterli.
tekrar ediyorum daha fazla önce çıkarmayalım lütfen önce çıkıtıkça daha fazla kişi olmaz diyor ve ben daha fazla inkar ediyorum!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.