Hangisini kullanmalıyım

JudasX

Yeni üye
12 Ara 2015
31
0
Öncelikle herkese merhaba.Ben ethical hacking ile uğraşmaya başladım ve bu bağlamda bir sorum var.Hacking e başlarken kullanılan linux blackarch vs programlar sanal makine ye kurulup mu yapılmalı yoksa live üzerinden mi yapılmalı yardım edebilir misiniz?

JudasX

Yeni üye
12 Ara 2015
31
0
Teşekkürler ben sanal makine vmware ile yaptığımda kablosuz ağ kartımla işlem yapamıyorum farklı bir wifi adaptör almam gerekiyor bu yüzden sormuştum aslında live ile böyle sorunlar oluyor mu yoksa vmware mı sıkıntılı virtualbox mu kurayım

1453ht

Üye
5 Ocak 2016
241
0
Adana
ben kaliyi USB ye yazdırıp live olarak kullandım bir süre aynı işlemi ubuntu da yaptım ama windows çöktü bende live çökertebiliyor benim asıl sistemi öyle bi tersliğe denk gelebilirsin

JudasX

Yeni üye
12 Ara 2015
31
0
Anladığım Kadarı İle İlk Defa Linux Kullanacaksınız, Size Tavsiyem Kali Linux Gibi Profesyonellerin Kullandığı Pentest Sistemleri Değilde Ubuntu Gibi İlk Defa Linux Kullanacaklara Uygun Bir Sistem Kurarsanız Daha İyi Olur.

linux kullandım bununla alakalı bir sıkıntım yok ama sanal makine olarak kuramıyorum kullandığım kitapta kali linux ile başlıyor anlatım

Black Viking

Kıdemli Üye
13 Şub 2016
2,005
1
[vkng@vkng~]
vmware yada sanal makinede olan bir sorundan buraya nasıl geldin anlamadım ama teşekkürler daha fazla yardım etme lütfen

Konunda Bir Sorununun Olduğundan Bahsetmemişsin. Bir Sorun Var İse Konuda Belirt, Biraz Aşşağıya Post ile Değil.

Konudaki Soruna Gelelim. Bir Sistemi Sanal Makina Olarak Kullanmak Pek Akıl Karı Değil(Güçlü Bir Bilgisayarın Olmadığı Sürece)

Sorununa Gelelim. Ne Aldığın Hatayı Ne de Takıldığın Yeri Yazmışsın. Gerekli Bilgiyi Vermeden Yardım İstiyorsun. Neden Kuramadın ? Sorun Neydi ?

JudasX

Yeni üye
12 Ara 2015
31
0
Konunda Bir Sorununun Olduğundan Bahsetmemişsin. Bir Sorun Var İse Konuda Belirt, Biraz Aşşağıya Post ile Değil.

Konudaki Soruna Gelelim. Bir Sistemi Sanal Makina Olarak Kullanmak Pek Akıl Karı Değil(Güçlü Bir Bilgisayarın Olmadığı Sürece)

Sorununa Gelelim. Ne Aldığın Hatayı Ne de Takıldığın Yeri Yazmışsın. Gerekli Bilgiyi Vermeden Yardım İstiyorsun. Neden Kuramadın ? Sorun Neydi ?

Bilgisayarım yeteri kadar güçlü orada hemfikir olalım vmware ve virtualbox programlarında kali linux iso seçtiğimde devamında hep ya iso yu tanımıyor yada disk kalıbı açılmadı diyor hatam bu oldu mu

Black Viking

Kıdemli Üye
13 Şub 2016
2,005
1
[vkng@vkng~]
Bilgisayarım yeteri kadar güçlü orada hemfikir olalım vmware ve virtualbox programlarında kali linux iso seçtiğimde devamında hep ya iso yu tanımıyor yada disk kalıbı açılmadı diyor hatam bu oldu mu

Oldu, Tanımaması Sorun Değil Sen Devam Et Versiyon Seçtiğin Yerde İndirdiğin İso Dosyasına Göre Other Linuxlardan Birini Seç, Kuruluma Devam Et. Eğer Kali linux 1.1.0 İndirirsen Otomatik Debain 7 Seçer.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.