Harddisk Disk Yönetimi ve Bilgisayarım da Gözükmüyor

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Merhaba Arkadaşlar,

Yakın bir zaman da harddisklerim hafif bir darbe aldı. 3 tanesi bilgisayara takılınca gözükmüyor. 3 ü de sessiz çalışıyor yani sorun yok fakat PC de gözükmüyor. Kurtarmak için bir yere para vermeden önce size danışmaya geldim.

İnternette gördüğüm Disk Yönetiminden doğru sürücü harfi ve yolunu değiştirmeye çalışıyorum fakat zaten sorunda burada. HD Disk Yönetiminde gözükmüyor.

bP8rVq.jpg

Ne yapmalıyım? Yardım ederseniz sevinirim.

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Hard diskiniz hafif bir darbe alsa bile bazen kritik bir noktadan alabiliyor bu darbeyi. Harici ise kabloyu dahili ise yine kablo ve anakart üzerindeki bağlantı noktalarını değiştirerek tekrar deneyin burada görünmüyorsa görmeyecektir ama R Studio programı ilede deneyin şansınızı.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Hard diskiniz hafif bir darbe alsa bile bazen kritik bir noktadan alabiliyor bu darbeyi. Harici ise kabloyu dahili ise yine kablo ve anakart üzerindeki bağlantı noktalarını değiştirerek tekrar deneyin burada görünmüyorsa görmeyecektir ama R Studio programı ilede deneyin şansınızı.

Dediğiniz gibi kablo ve portları denedim fakat görmüyor. Hatta bir tanesi Disk Yönetiminde gözükse bile R/Ç başlatamama hatası veriyor. R Studio nedir?

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Dediğiniz gibi kablo ve portları denedim fakat görmüyor. Hatta bir tanesi Disk Yönetiminde gözükse bile R/Ç başlatamama hatası veriyor. R Studio nedir?

R Studio yazılımsal olarak HDD problemlerini çözebileceğiniz profesyonel bir program. Maalesef portların ve kablo değişimi ile sorun çözülmediyse donanımsal olabilir RAW olmuşta olabilir ama RAW olsa disk yönetiminde görünürdü yinede R Studio ile deneyin.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
R Studio yazılımsal olarak HDD problemlerini çözebileceğiniz profesyonel bir program. Maalesef portların ve kablo değişimi ile sorun çözülmediyse donanımsal olabilir RAW olmuşta olabilir ama RAW olsa disk yönetiminde görünürdü yinede R Studio ile deneyin.

Teşekkürler.

9vQ325.jpg

Bak bu da Toshiba daki problem. Burada var ama Disk Yönetiminde yok dostum

daruga51

Yeni üye
2 Tem 2015
23
0
Merhaba Arkadaşlar,

Yakın bir zaman da harddisklerim hafif bir darbe aldı. 3 tanesi bilgisayara takılınca gözükmüyor. 3 ü de sessiz çalışıyor yani sorun yok fakat PC de gözükmüyor. Kurtarmak için bir yere para vermeden önce size danışmaya geldim.

İnternette gördüğüm Disk Yönetiminden doğru sürücü harfi ve yolunu değiştirmeye çalışıyorum fakat zaten sorunda burada. HD Disk Yönetiminde gözükmüyor.

bP8rVq.jpg

Ne yapmalıyım? Yardım ederseniz sevinirim.
Aygıt yöneticisinde görünen Toshiba yı NTFS formatında bicimlendirip, bilgisayar kapalı iken bağlayıp bilgisayarı açtığında görmen gerek.
Biçimlendirme yapmdan dene istersen öncelikle. Ama olmaz ise biçimlendirme şart.
(Harddiski pc açık iken takıp çıkarmak donanıma zarar verir)

Son düzenleme:

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Dostum harddıskı tanımıyordur darbenın nerden geldıgıne bağlı bır bıglısayarcıya goturmenı tavsıye ederım.

Kaç para tutar sence? Resimleri ve videoları kurtarsa

Aygıt yöneticisinde görünen Toshiba yı NTFS formatında bicimlendirip, bilgisayar kapalı iken bağlayıp bilgisayarı açtığında görmen gerek.
Biçimlendirme yapmdan dene istersen öncelikle. Ama olmaz ise biçimlendirme şart.
(Harddiski pc açık iken takıp çıkarmak donanıma zarar verir)

İçindekileri korumam şart.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Resımlerı ve vıdeoları kurtarmak hangı dıskte olduguna bağlı eğer yaptırırsan çalışırsa kurarır çalışmazsa kurtaramaz

Çalışırken bir sıkıntı ses vs yok ama PCde gözükmemesi sorun.

Küçük boyutlu USB'den çalıştırılabilir(live) işletim sistemi ile deneyebilirsin Linux veya windows olabilir ama windows görmüyorsa linux tabanlı bir sistemle dene.

Beklediğim gibi R-Studio'da da gözükmüyor.

ObQlcK.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.