Harddisk Sorunu

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
500 GB harddisk var harici kutuyla kullanıyodum fakat bugün taktım 2 dk sonra pc gördü sonra içine bişey atıyım dedim dosya yüklemesi yarıdayken harddisk kendini kapattı 1 dk sonra tekrar açıldı biçimlendiriyim dedim yine kapandı açıldı

bu sorunun çözümünü bilen var mı arkadaşlar :RpS_confused:

arkadaşlar 2 harddiskimde aynı durumda lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun laptoba direk takınca görüyor diskleri ama üzerinde işlem yapamıyorum harddisk hemen kendini resetliyor ve bazen geliyo bazen hiç gelmiyo

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Buraya kadar tüm yorumları tek tek okudum.Ama herkes kendine göre bir cevap vermeyi seçmiş.Eğer benim görüşümü sorarsan sorun DONANIMSAL DEĞİL , YAZILIMSAL.....

Peki bunu nasıl düzelteceğiz buyurun adımsal çözümler

1.Sistemi Restart ettir ve açılışta F8 tuşuna kısa sık aralıklarla basarak Windows Kurtarma Konsolundan kendi kullanıcı hesabına Güvenli Kip'te gir.Amacımız şu diski usb taktığında aynı hatayı almıyorsan buna Windows 'un bir sürücüsü neden oluyordur.

2.Yukarıdaki birinci adım başarılı olmadığı ise o zaman Hard diski sisteme bağla ama hiç açmadan Windows Aygıt Yöneticisinden disk sürücüsünü İnternet ortamında güncellemeyi dene veya diskin markasını biliyorsan resmi web sayfasına git güncel sürücü kit yazılımını indir HDD'yi sürücü yönünden güncelle....Belki bu güncelleme diski normal hale getirecektir.Sürücü güncellemesinden sonra sistemi yeniden başlat ve diske hiç dokunmadan Windows Disk Yöneticisinden diski biçimlendir ve buradan bölüm oluştur.

3.Bunların hiçbiri olmadı ise o zaman benim arasıra kulllandığım aşağıda anlatımı yapılan yazılımı kullan.

https://buyur-indir.com/programlar/disk-araclari/828-hdd-regenerator-full-indir.html

Not:

Bu sitenin yazarlarından biri TRWE'dir.

Ve buraya geri bildirim gönder ki başka çözümleri gündeme getireyim

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme)

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
Buraya kadar tüm yorumları tek tek okudum.Ama herkes kendine göre bir cevap vermeyi seçmiş.Eğer benim görüşümü sorarsan sorun DONANIMSAL DEĞİL , YAZILIMSAL.....

Peki bunu nasıl düzelteceğiz buyurun adımsal çözümler

1.Sistemi Restart ettir ve açılışta F8 tuşuna kısa sık aralıklarla basarak Windows Kurtarma Konsolundan kendi kullanıcı hesabına Güvenli Kip'te gir.Amacımız şu diski usb taktığında aynı hatayı almıyorsan buna Windows 'un bir sürücüsü neden oluyordur.

2.Yukarıdaki birinci adım başarılı olmadığı ise o zaman Hard diski sisteme bağla ama hiç açmadan Windows Aygıt Yöneticisinden disk sürücüsünü İnternet ortamında güncellemeyi dene veya diskin markasını biliyorsan resmi web sayfasına git güncel sürücü kit yazılımını indir HDD'yi sürücü yönünden güncelle....Belki bu güncelleme diski normal hale getirecektir.Sürücü güncellemesinden sonra sistemi yeniden başlat ve diske hiç dokunmadan Windows Disk Yöneticisinden diski biçimlendir ve buradan bölüm oluştur.

3.Bunların hiçbiri olmadı ise o zaman benim arasıra kulllandığım aşağıda anlatımı yapılan yazılımı kullan.

https://buyur-indir.com/programlar/disk-araclari/828-hdd-regenerator-full-indir.html

Not:

Bu sitenin yazarlarından biri TRWE'dir.

Ve buraya geri bildirim gönder ki başka çözümleri gündeme getireyim

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme)

aslına bakarsan hdd asıl bozan HDD Regenerator v2011 bad sector taraması sırasında elektirik gitti geldi ve olanlar oldu

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.