Donanım Harici Ekran Kartını Kullanamıyorum

Bl4ckerror

Üye
21 Şub 2016
214
0
Dünya'dan...
Arkadaşlar selam. Çift ekran kartlı bi laptop kullanıyorum. Ekran kartlarımdan biri AMD A8'e entegre R5 ekran kartım ve 1GB VRAM var. Diğer ekran kartım ise ikincil/değiştirilebilir olarak geçiyor ve R7 M340 marka bir ekran kartı. Ne kafar uğraşırsam uğraşayım bilgisayar sadece 1GB VRAM'a sahip ekran kartını çalıştırıyor, haliyle performans çok düşüyor. Lütfen bana bir çözüm yolu bulun
SYYLL1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Cevap: Çift Ekran Kartım Var Ve Artık Yeter

Driver Booster ile tüm sürücüleri güncelle. Normalde normal kullanımda OnBoard, yüksek performans gerektiren durumlarda (oyun oynamak gibi) harici kart çalışır. Yine işe yaramazda BIOS ayarlarından OnBoard devre dışı bırak öyle dene. Yine olmadıysa aygıt yöneticisinde OnBoard kartı devre dışı bırak.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Bl4ckerror
intel dahilidir işlemciye gömülü diğer amd ati olan haricidir , amd adranalin edution gibi programla drıver kur yada orjınal amd nın sıtesınden ındır drıverı, hariciyi kullanmak ıstersen ise,masaüstünde amd nın grafık yapılandır vb cıkması lazım bende cıkıyor ben o sekılde kullanıyorum, bıostan ıntel ekran kartını kısmayı dene ,ram otomatık verebilir , ram vermesını kıs ornegın 64 mb gıbı

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Arkadaşlar selam. Çift ekran kartlı bi laptop kullanıyorum. Ekran kartlarımdan biri AMD A8'e entegre R5 ekran kartım ve 1GB VRAM var. Diğer ekran kartım ise ikincil/değiştirilebilir olarak geçiyor ve R7 M340 marka bir ekran kartı. Ne kafar uğraşırsam uğraşayım bilgisayar sadece 1GB VRAM'a sahip ekran kartını çalıştırıyor, haliyle performans çok düşüyor. Lütfen bana bir çözüm yolu bulun
SYYLL1.png

Merhaba, gerekli sürücü kurulumlarını gözden geçir hepsini toplu yapacak ve güncelleyebilecek uygulamalar ile bunu tek bir yerden kontrol edebilirsin aynı sorunu ben de yaşadım doğru sürücü kurulduğu zaman çözülecektir. İyi forumlar.. :mahcup:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.