Harmony Os Adını Nerden Alıyor?

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
837
Semerkant
Aslında Huawei'in aklında ilklerde daha farklı isimler vardı son kara Harmony Os oldu. İlk zamanlarda Ark Os, Ark vb. içinde Ark bulunan isimler düşünülürken, Hongmeng, Hongmeng OS da olabilir diye düşünüldü. Ve Huawei ilk sistem ismi olarak Ark Os u tescil ettirdi.

907c68fdc18d10aee3aab83031a8de16f052ce35.jpeg

Bundan sonra Ark Os diye düşünüyordu herkes.(Şahsen bence Ark Os güzel.) Ama Huawei farklı bir karar ile adını Harmony Os olarak duyurdu. Herkes neden değişti gibi bir düşünce içindeyken şu şekilde açıklama geldi.
Adını düşündüğümüz ilk isim olan Hongmeng koymak istedik ve o şekilde koyduk, daha sonra isim önerilerinden biri olan Harmony Os şeklinde Çin dışında her yerde bu isim ile anıldı. Ayrıca Harmony Çince Hongmeng demek.

24 Mayıs 2019'da Huawei, Çin'de "Hongmeng OS" yi tescilli marka olarak tescil etti. Aynı gün, Huawei "Ark OS" 'yi çevreleyen ticari markaları tescilledi ve Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisine bağlı varyantları. Temmuz 2019’da, Huawei’nin masaüstü ve mobil işletim sistemi yazılımı için “Harmony” kelimesini çevreleyen tescilli ticari markalara sahip olduğu ve işletim sisteminin farklı bir adı veya bir bileşeni olduğunu bildirdiği bildirildi.

Tabi ki en son Mobil için Harmony(Bu da güzel isim.) kaldı :)

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Olmayan işletim sisteminin adını koymuşlar. Daha ortada bir şey yok, inanmayın, Çin firması bu. Huawei gibi bir şirket sıfırdan kendi işletim sistemini geliştiremez, Android fork'u gibi bir şey olur kesin. Yok neymiş Android'den 60% hızlıymış. Haber siteleri bu olmayan işletim sisteminden içerikler çıkardı.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
837
Semerkant
Olmayan işletim sisteminin adını koymuşlar. Daha ortada bir şey yok, inanmayın, Çin firması bu. Huawei gibi bir şirket sıfırdan kendi işletim sistemini geliştiremez, Android fork'u gibi bir şey olur kesin. Yok neymiş Android'den 60% hızlıymış. Haber siteleri bu olmayan işletim sisteminden içerikler çıkardı.

Var diyorlar :D Ama ilk olarak Çin'de kullanılacak. Aslında geliştirir Emui da bir sistem :) Aslında her cihazda kullanılabileceği için İphone gibi Araba ve televizyona falan bağlanılabilirse çok güzel olur. Android kararlı değil bu yüzden ram az olunca tam çalışmaz mesela iphone 1gb ram ile bile güzel çalışıyor. Olabilir ama bazıları doğru. Çin deki konferansta bahsedilenler.

hep amerikamı kazancak birazda çinliler kazansın

Biz de kazanalım :))

Çinlilere destek çıksak anca :D

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.