Harp Okulu Mülakatları Hk.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Milli Savunma Üniversitesi|Harp Okulu Mülakatları Hk.

Bu konu, askeri mülakatlar hakkında tartışma/bilgi alışverişi yapabileceğimiz bir konu olsun,
Eminimki aramızdan pek çok kişi gelecek yıl mülakatlara girmek düşüncesindedir.
Daha önceden sözlü/fiziki mülakatlarda yeralan dostlarım anılarını ve mülakatta nelere dikkat etmemiz gerektiğini bu konu altından açıklarsa ve bizlere yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Son düzenleme:

Fiman

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
775
0
Android
Bak bunu yaşadım. Mülakattan önce bir hikaye yazdırıyorlar, sakın ola saçmalamayın. Ne yazdıysanız onu söyleyin mülakatta. Dik durun uykunuzu iyi alın. Sesinizi ayarlayın. Soru soranın gözlerine bakın. Gerisi kolay :)

efskmn

Üye
18 Şub 2012
226
0
Bu konu, askeri mülakatlar hakkında tartışma/bilgi alışverişi yapabileceğimiz bir konu olsun,
Eminimki aramızdan pek çok kişi gelecek yıl mülakatlara girmek düşüncesindedir.
Daha önceden sözlü/fiziki mülakatlarda yeralan dostlarım anılarını ve mülakatta nelere dikkat etmemiz gerektiğini bu konu altından açıklarsa ve bizlere yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Bu konu eğer sabit olacaksa Harp Okulları olarak kısıtlamak yerine yeni sistemde de geçtiği üzere Milli Savunma Üniversitesi olarak değiştirirseniz astsubay adayları da faydalanır diye düşünüyorum.

Fearlessleon

Adanmış Üye
11 Şub 2013
6,634
7
Hacking.py
Bak bunu yaşadım. Mülakattan önce bir hikaye yazdırıyorlar, sakın ola saçmalamayın. Ne yazdıysanız onu söyleyin mülakatta. Dik durun uykunuzu iyi alın. Sesinizi ayarlayın. Soru soranın gözlerine bakın. Gerisi kolay :)
Artık hikaye yazdırmıyorlar.

Benim bir sorunum var. Konu acmistim buraya uzun uzun yazmayayim. 2. Sayfada resimde attim bakarsaniz mutlu olurum. http://www.turkhackteam.org/tht-yardim-merkezi/1547136-saglik-mulakati-hk.html
Hareket kısıtlaması varsa şansın az
Astsubaylık için de yazabilirsiniz elbette.

Spor mülakatı gayet kolay içiniz rahat olsun.

Sözlü mülakatta kendinizden emin olun. Kıyafetiniz, saçınız ve sakalımız düzgün olsun. Ve en önemlisi içeri girdiğinizde yüksek sesle konuşun.

Sağlık mülakatı ilk güne iyi dinlenip ve aç gidin(kan sonuçlarınız için çok önemli).

Kan testinde bilurbin değeri var, 10 kişiden 7si bu değerden kalıyor. Yorgunluk ve stresten yüksek çıkar bu değer. Bira içmek düşürüyor. 48 saat uykusuz ve yol yorgunluğu ile gittim ama bir önceki gün içtiğim 4 bira beni kurtardı :) (dinlenmiş gelen çoğu kişi bile kalıyor).

Bu arada spor ve sözlü mülakatları geçtim arkadaşlar. Sağlık testinde 13 doktor muayenesi, 2 röntgen, ultrason, kan ve idrar testleri yapılıyor. Hepsi olumlu/sağlam aldım. Sağlık testindende asker olabilir raporu aldım. Şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyorum.

Daha sorunuz varsa sorabilirsiniz arkadaşlar.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat

Sözlü mülakatta kendinizden emin olun. Kıyafetiniz, saçınız ve sakalımız düzgün olsun. Ve en önemlisi içeri girdiğinizde yüksek sesle konuşun.

Sağlık mülakatı ilk güne iyi dinlenip ve aç gidin(kan sonuçlarınız için çok önemli).

Kan testinde bilurbin değeri var, 10 kişiden 7si bu değerden kalıyor. Yorgunluk ve stresten yüksek çıkar bu değer. Bira içmek düşürüyor. 48 saat uykusuz ve yol yorgunluğu ile gittim ama bir önceki gün içtiğim 4 bira beni kurtardı :) (dinlenmiş gelen çoğu kişi bile kalıyor).

Bu arada spor ve sözlü mülakatları geçtim arkadaşlar. Sağlık testinde 13 doktor muayenesi, 2 röntgen, ultrason, kan ve idrar testleri yapılıyor. Hepsi olumlu/sağlam aldım. Sağlık testindende asker olabilir raporu aldım. Şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyorum.

Öncelikle alakan için teşekkür ederim,

Bilurbin konusuna bir subay abim de değinmişti,arpa suyunun da düşürdüğü söyleniyor(muş).Beynini biraz uyuştur demişti bana.
Spor mülakatında 400m koşu için önerdiğin bir taktik var mı?
Gözde derece sıkıntı olur mu?
Sözlü mülakatta hangi sorular soruldu,ne tarz yanıtlar verdin?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

Hocam bi arkadasim da girdi. Bakmiyolar parmaga dedi. Ne kadar az sansim?

Fiman

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
775
0
Android
Mesela adamlar diyor ki, sporda yapamadı biz onu eğitiriz fakat sağlıkta yapabileceğimiz bir şey yok.

OptimumTr

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
747
1
Teşkilat
Eğer sigara içiyor iseniz (şayet ben içmiyorum) spor mülakatındaki koşuda düşük bir performans sergilersiniz.
Bu yüzden sigara kullanıyor iseniz her sabah antrenman niyetine koşun.

En önemli kısım sözlü mülakat. Salaş giyinmeyin, mümkünse uykunuzu iyi almış olun, göz teması kurun, sesiniz titremesin, size oturabilirsiniz demeden oturmayın, tane tane konuşun, stresli iseniz bunu belli edecek davranışlardan kaçının, hitap şeklinize dikkat edin, ezberlemiş gibi konuşmayın ve en önemlisi kendinize güvenin.

Fearlessleon

Adanmış Üye
11 Şub 2013
6,634
7
Hacking.py
Öncelikle alakan için teşekkür ederim,

Bilurbin konusuna bir subay abim de değinmişti,arpa suyunun da düşürdüğü söyleniyor(muş).Beynini biraz uyuştur demişti bana.
Spor mülakatında 400m koşu için önerdiğin bir taktik var mı?
Gözde derece sıkıntı olur mu?
Sözlü mülakatta hangi sorular soruldu,ne tarz yanıtlar verdin?
Şimdiden teşekkür ediyorum.
İki gözün toplam derecesi 2'yi geçmemeli.

Sözlü mülakatta gündem deki haberler ve Atatürk hakkında çok soru geliyor. Ama 45 farklı komisyon var yani kesin birşeyler söylenemez.
Hocam bi arkadasim da girdi. Bakmiyolar parmaga dedi. Ne kadar az sansim?

Doktorun farketmez olasılığı yüksek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.