Haswell 3 Haziran'da Geliyor

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
Cnet'in haberine göre, 4. nesil Intel Core işlemci ailesi 3 Haziran'da tanıtılıyor. Haswell olarak adlandırılan yeni işlemci mimarisinin, masaüstü PC'ler, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarda geniş bir kullanım alanına sahip olacağı belirtiliyor.
Cuma günü Intel'den yapılan açıklamada, merakla beklenen yeni işlemci ailesi hakkında bilinmesi gereken her şeyin yaklaşık 3,337,200,000,000,000 nanosaniye içinde duyurulacağı belirtildi.
intel-haswell-intro-small1367053713.jpg
Bu sürenin sona erdiği tarih, Tayvan'da gerçekleştirilen Computex 2013'ün başlangıç tarihi olan 4 Haziran'a denk geliyor. (ABD için 3 Haziran)
Intel, yeni işlemci ailesini büyük olasılıkla Computex 2013 fuarında duyuracak.
Haswell'in düşük güç tüketimi ile pil ömrüne katkı sağlayacağı ve gelişmiş grafik performans sunacağı üzerinde durulurken, yeni işlemcilerin öncelikle üst sınıf dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağı tahmin ediliyor.
Haswell'in sunduğu güç verimliliğinin, 13 inç ve 14 inç dizüstü bilgisayarlarda da dört çekirdekli bu çiplerin yer almasını sağlayabileceği düşünülüyor.
Tahminlere göre, işlemcinin kullanılabileceği bir diğer ürün sınıfı ultrabooklar olabilir. PC üreticilerinin ve Apple'ın gelecek nesil ultrabook sınıfı cihazlarında Haswell mimarisine yer verebileceği de iddialar arasında.
Ayrıca, Haswell işlemcilerin Lenova Helix gibi yüksek performanslı bir tablet ile gelebileceği ve gelecek nesil Microsoft Surface Pro'da da yerini alabileceği ifade ediliyor.

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.