Hattap16 ile röportajım Merak edenlere!

BLuuXe

Katılımcı Üye
5 Ocak 2013
643
0
Adana
Merhaba kendinizi tanıtır mısınız?
Merhaba. Ben Hattap16. Gerçek adım Furkan.Héraklés ile aynı ildeyim.

Kaç yıldır sanaldasınız?
4 Yıldır falan. Yuvarlak hesap.( Profesyonel WP uzmanı olarak 4 yıl)

Size neden WordPress uzmanı diyorlar?
Wordpress konusunda uzman olduğum için. Üyelerin hepsi yardım bölümünde açılan konularda bana yönlendirir.(Çoğu zaman,yönlendirmeseler bile Hızır gibi yetirişim.)
Nasıl başladınız bu işlere? Örnek aldığınız biri
var mıdır?
En başta hevesliydim bu net işleri vb. şeylere. Sonra bir site açmam gerekti. Sonra msnmde bir site admini gördüm. Onunla karşılaştım.Hiçbir bilgim yokken. Sonra site için uygun olan Wordpress’tir falan filan derken yavaş yavaş ona sorarak araştıra araştıra öğrendim.Şuanda kendisi popüler bir CS sitesi sahibi.Sonra ben dahada heveslendim. Kendimi geliştirdim. Her konunun Wordpress’le bağlantısını araştırmaya başladım ve artık bu noktadayım.
THT ile nasıl tanıştınız ?
Oyun vs. hileleri ararken.Aslında tam olarak hatırlamıyorum ama şöyle sanırım.Sınıfta fark yaratmam gerekiyordu. Herkes sıradandı. Benden güçlü olanları bir şekilde yenmem gerekiyordu.Bunu fiziksel olarak yapmam imkansızdı.Tek çare sanaldaydı.
Kullanıcı adınızın anlamı var mı ? Varsa ne ?
Nickimin anlamı var. Hattap bir çeçen mücahit.(İslam uğrunda savaşan ve şehit olmuş kişi)Bir akrabam CS oynarken bulmuştu. Tabi o zaman bayağı bi şekil harf vs. vardı içinde. En sade hali bu. Ama yakın zamanda değiştirebilirim.
Türk Hack Team'ı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye’nin üst düzey hack sitelerinden biri.Bana göre en iyisi.
Unutamadığınız bir anınız varmı?
Küçükken zile basıp kaçtığımız anlar. Keşke hep küçük kalsak.
Son olarak eklemek istediğiniz ve THT ailesine
söylemek istediğiniz bir şey varmı?
Wordpress için yardım konusu açmadan bana gelebilirsiniz. Moderatörlerimize telaşe olmasın :)
Röportaj için teşekkürler
Birşey değil.

BlacksGuardian

Katılımcı Üye
25 Haz 2012
309
0
Underground
wordpress uzmanı derken mesela ne biliyosun ? tema kodlıyabiliyormusun ? entegre edebiliyomusun ? eklenti kodlıyabiliyomusun ? seo ? güvenlik ? bunları merak ettim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.