Havij İle Ne Gibi Sitelerden Veri Çekilebilir?

15 Eki 2023
59
4
havij ile ne gibi sitelerden veri çekilebilir örnek varsa iletirseniz çok güzel olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

connec

Anka Team Junior
5 Nis 2022
1,110
1
1,065
Dostum bir önceki konunda belirtmiştim sql açığının artık neredeyse güncelliğini kaybettiğini fakat illa ki denemek istiyorsan havij yerine sqlmap kullanmanı tavsiye ederim.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,697
12
389
Sydney
Havij ile sql yapılıyor genelde. Sql = veritabanı yani kullanıcı girişi/kayıtı olan site varsa kullanıcıların kayıt mail-şifre-girdikleri bilgileri çekebiliyorsunuz tabi bunu daha örneklendirebiliriz kargo şirketi vs ise adres verisi de çekilir siteden siteye farklılık gösteriyor

freebsd

Üye
24 Nis 2020
118
54
dostum, sana şunu söyleyeyim, havij i ilk kullandığımda sene 2015-2016 falandı, rahmetli oldu yani havij, o konuları geçmen ve kendini web güvenliği ve pentest konusunda geliştirmen gerekiyor. illa bir araç arıyorsan kendine, git nuclei yi araştır. tabi bu tarz şeyler seni aşabilir, ilk önce manuel olarak web pentest konularına girişmen lazım.

HTML,CSS,JAVASCRIPT öğren, ardından XSS güvenlik açığına bak, daha sonra php öğren sql öğren, RCE, SQLi, SSRF, SSTI, XXE, CSTI, LFI gibi konulara giriş. havij gibi şeylerle hiçbir yere varamazsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.