Hayatınıza bakış açınızı değiştiren dizi ya da film replikleri neler ?

SANDWORM

Katılımcı Üye
8 May 2021
267
161
Merhaba değerli THT ailesi evet forumda arada sırada böyle konular açmanın kafa dağıtmanın gerekli olacağını düşünüyorum

Başlıkta da yazdığım gibi hayatınıza bakış açınızı değiştiren dizi ya da film repliklerinden bir tane yazarsanız güzel olur.

Benim : ''Tesadüf diye bir şeyden söz edilemez. Her yol önceden belirlenmiştir. Her şey doğru yerde ve olması gerektiği zamanda olur.''
-DARK

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
sen hiç gerçek olduğundan emin olduğun bir düş gördün mü ? peki bu düşten hiç uyanmasaydın, düşler dünyası ile gerçek dünya arasındaki farkı nasıl anlayacaktın?

kadere inanır mısın?
- hayır.
neden?
- hayatımı kotrol edememe fikrinden hoşlanmıyorum.

sizinle, bir süredir kafamı meşgul eden bir düşüncemi paylaşmak istiyorum. bu düşünce aklıma sizin türünüzü sınıflandırmaya çalışırken geldi ve anladım ki sizler aslında memeliler sınıfına dahil değilsiniz. bu gezegendeki tüm memeliler, yaşadıkları çevre ile içgüdüsel olarak bir denge kuruyorlar. ama siz insanlar öyle değilsiniz. bir bölgeye yerleşiyorsunuz ve çoğalıyorsunuz, tüm doğal kaynakları tüketene kadar çoğalıyorsunuz. canlı kalabilmenizin tek yolu başka bir bölgeye yayılmak. bu gezegende bu şekilde yaşamını sürdüren bir organizma daha var. ne olduğunu biliyor musunuz? virüsler. insanlar hastalıktır. bu gezegenin kanserleri. sizler vebasınız.

Dedim ki büyütürsem derdimi büyüttüğüm derdim küçültür beni, eğer küçültürsem o derdi işte o dert o zaman büyütür beni.

SANDWORM

Katılımcı Üye
8 May 2021
267
161
sen hiç gerçek olduğundan emin olduğun bir düş gördün mü ? peki bu düşten hiç uyanmasaydın, düşler dünyası ile gerçek dünya arasındaki farkı nasıl anlayacaktın?

kadere inanır mısın?
- hayır.
neden?
- hayatımı kotrol edememe fikrinden hoşlanmıyorum.

sizinle, bir süredir kafamı meşgul eden bir düşüncemi paylaşmak istiyorum. bu düşünce aklıma sizin türünüzü sınıflandırmaya çalışırken geldi ve anladım ki sizler aslında memeliler sınıfına dahil değilsiniz. bu gezegendeki tüm memeliler, yaşadıkları çevre ile içgüdüsel olarak bir denge kuruyorlar. ama siz insanlar öyle değilsiniz. bir bölgeye yerleşiyorsunuz ve çoğalıyorsunuz, tüm doğal kaynakları tüketene kadar çoğalıyorsunuz. canlı kalabilmenizin tek yolu başka bir bölgeye yayılmak. bu gezegende bu şekilde yaşamını sürdüren bir organizma daha var. ne olduğunu biliyor musunuz? virüsler. insanlar hastalıktır. bu gezegenin kanserleri. sizler vebasınız.

Dedim ki büyütürsem derdimi büyüttüğüm derdim küçültür beni, eğer küçültürsem o derdi işte o dert o zaman büyütür beni.
2.si Matrix den repliği bile ayrı bir kalite :)

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Solomon Shacker, The walley of wolf's Dizisinden bir kesit (Ufkunu açacacak)
The Man;
-Mr. Solomon, Bir yanlış anlaşılma var!?
-Solomon Shacker;
Ne beyim ne efendiyim, Çakırım ben çakır...
The play better than cahit...

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,331
920
Kurtlar Vadisi kesinlikle,
"kapı kapı dolaşma vakti bitmiştir yazıhanecilik bitmiştir bu saatten sonra kendi kapımıza hakim olacağız it de uğrar çakal da uğrar aslan da uğrar ite it gibi çakala çakal gibi aslana aslan gibi davranıcağız."

connec

Anka Team Junior
5 Nis 2022
1,110
1,066
"Hayat asla sergilenemeyecek bir oyunun sonsuz tekrarından ibarettir."

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
bir deGözleri Tamamen Kapalı diye bir film vardı gerçi pek bakış açımı değiştirmedi ama benimle aynı düşünen insanların(yönetmenin) olması beni sevindirmiştir.
yanlız film +18 arkadaşlar küçükseniz veya aileniz varsa açmayın ve kurtlar vadisinin de atası sayılır dikkat ederseniz filmin kamera açısı,konusu benzemektedir.

connec

Anka Team Junior
5 Nis 2022
1,110
1,066
bir deGözleri Tamamen Kapalı diye bir film vardı gerçi pek bakış açımı değiştirmedi ama benimle aynı düşünen insanların(yönetmenin) olması beni sevindirmiştir.
yanlız film +18 arkadaşlar küçükseniz veya aileniz varsa açmayın ve kurtlar vadisinin de atası sayılır dikkat ederseniz filmin kamera açısı,konusu benzemektedir.
Stanley Kubrick, muhteşem bir yönetmen fakat bu film yüzünden öldürüldüğü iddia ediliyor. Gerçekten her sahnesinde farklı bir mesaj vardı. Güzel film öneririm.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Stanley Kubrick, muhteşem bir yönetmen fakat bu film yüzünden öldürüldüğü iddia ediliyor. Gerçekten her sahnesinde farklı bir mesaj vardı. Güzel film öneririm.
Biliyorum kendisi zaten mason olduğunu kimseden saklamıyormuş.
kim ne dersin desin yahudi burjuvası bir gerçektir.

MWM ERME

Yeni üye
11 Nis 2019
4
0
"Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilsem söylerdim, Ömer derdim, her ihanet sevgiyle başlar."

Oysa Herkes Öldürür Sevdiğini

zyREN

Katılımcı Üye
12 Eyl 2021
773
550
Kayıp
Behzat Ç'de Behzat'ın Akbaba'ya "Kendine gel saçma sapan şeyler düşünme kendine gel bol bol bira iç demesi."

KriptoKeanu

Yeni üye
24 Tem 2022
7
2
Schindler'in Listesi
Bir Rüya İçin Ağıt
Otomatik Portakal
Matrix-3
Diriliş Ertuğrul'da Albastı ile olan mücadele..
EDHO'da çok güzel replikler vardı.
Oyuncu Murat Yıldırım'ın Ramo dizisinde son bölümde düşmanı altederken 'Size sadece kötülerden değil, iyilerden de korkulması gerektiğini öğrettim' demesini takdir etmiştim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.