Hazır scprit kurulumum bir türlü olmuyor

ori24

Üye
9 Şub 2012
101
4
Merhaba arkadaşlar. Dün hosting aldım ve ne yaptıysam bir türlü php scpritimi kuramadım. Cpanelden ve filezilladan denemediğim şey kalmadı. Filezilladan atıyorum, cpanelden veritabanı açıyorum, veritabanına sql yüklüyorum, işlem izinlerini dahi 777 yapıyorum. Php scpritlerini cpanelden versiyonu değiştirerek bile deniyorum. Fakat nafile bir türlü olmadı. Siteme giriyorum ve her şey tam olduğu halde sürekli

Forbidden​

You don't have permission to access this resource.

ve /install yaptığımda ise

Not Found​

The requested URL was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

hatasını alıyorum. Bu konuyu sadece bir scprit deneyerek açmadım. On taneye yakın denedim ama bir türlü olmadı. Nerede yanlış yapıyorum? Artık hostingde mi sorun diye düşünmeye başladım.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhabalar,
Bazı script kurulumlarında config bulunuyor. Config’de bulunan bilgilerle oluşturduğunuz veritabanını değiştirmeniz gerekebiliyor. Ayrıca SQL!i yüklüyorum demişsiniz, SQL olarak yüklediğiniz şey nedir? Veri tabanına script ile beraber gelen kendi veritabanını yüklüyorsanız, bundan da olmayabilir. Çünkü eski veritabanı eski site verilerini taşıyabilir. Örneğin, site URL’si farklıdır, bu nedenle site açılmıyordur. Bu tarz sorunları kontrol ettikten sonra hala çözülmezse scripti gönderin, ben kendim kurulum yapayım ve sorunu çözeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.