HDD Arızası

28 Şub 2016
10
0
Ankara
Merhaba Arkadaşlar

Benim bilgisayarımda bulunan 320 GB Samsung HDD'de bulunana arızayı tanımlayacağım çözümü için her türlü fikir ve öneriye açığım.
Öncelikle bilgisayarımın bayağı eski olduğunu söyleyebilirim 2009 da satın aldım masaüstü olarak 4GB Ram'ı olan bilgisayar ve şu ana kadar değişen tek parçası; performansının düşük olması nedeniyle ekran kartımdır. Ekran kartını 512 MB'den 2GB olarak değiştirdim problemime geçeyim.
Bu sene başlıyan arızada ara ara harddiskten demire çarpar gibi tiz bir ses çıkarıyor. Bilgisayar açılırken her seferinde şu aşağıda koyacağım resimdeki gibi bir ekran çıkarıyor.

aLaRzO.jpg

Resim benim bilgisayarımın değildir daha sonra benimkinde gösterdiği ekranı ekleyeceğim. Her girişimde F1 tuşuna basarak bilgisayarı bu şekilde açmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarı kullanırken aniden kapanıp tekrar açılmalar meydana geliyor nadir şekilde. Geçenlerde ise bir program kullanırken bahsettiğim şekilde tekrar kapandı açıldığında ise bir gösterge vardı siyah ekranda % falan gösteriyordu bilgisayarı açtığımda ise o programımın içinde bulunan bütün dosyaları silmiş ve bir üst klasörünü de temizlemiş durumdaydı.(programın adı teamspeak3, programda Yerel Disk(D)'de içinde bulunduğu "ProgramFiles(X36)" isminde açtığım diğer dosyaları da silmiş bulunmaktaydı.) Bir çok program önerdiler Smart Defrag, Advanced System Care, CCleaner bunların hepsini denedim ama faydalı bir sonuç alamadım. Daha sonra gezginler isimli program arşivi işlevinde olan siteden HDD Regenerator isimli programi indirim tekrar tarattım(programın işlevi anladığım kadarıyla harddiskdeki yazılımsal hataları tespit edip tamir etmek) hatayı buldu tespit etti fakat tamir etmeye çalıştığı her denemede hata verdi.

=) Anlattıklarımdan hatanın yazılımsal değil donanımsal olduğu öngörüsünde olabilirsiniz. Eğerki bu hataların yazılımsal olduğunu tespit eden bir kardeşimin program vs her türlü tavsiyesine, önergesine açığım. Yeterince açık anlatmaya çalıştım problemimi. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.
Not:Eğer konu yanlış yereyse kusura bakmayın burayı uygun buldum baktım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.