HDD’den silinen bilgileri nasıl geri getirebilirim?

berkelmas

Üye
18 Nis 2015
247
0
Merhaba arkadaşlar kamera kaydı yapan bir cihazım var bu cihaz 10-15 gün kayıt yapıp daha sonra eski kayıtları siliyor yeni kayıtlara yer açmak için, bir kamera kaydına ulaşmam gerekiyor ama aradığım tarihi kamera silmiş bu silinen verileri nasıl geri getirebilirim böyle bi şey mümkün ama yolunu bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
Merhaba Değerli berkelmas

"recovery my files pro" Gibi Programlar Hiç Bir İşe Yaramayacaktır . Çok Önemli Bilgiler Var İse Özel Laboratuvar'da Çalışsan Şirketler Var . Fiyatlarıda Yüksek Malum . Silinen Bilgileri Sadece Onlar Kuratarbilir . Başka bir çözüm yolu maalesef bulunamamaktadır .

İyi Forumlar

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Forensics yazılımları ile silinen verilerinizi geri getirebilirsiniz. Ben GetDataBack, Forensic Encase ve EaseUS yazılımlarını öneririm. Bu yazılımlar veri kurtarma araçları arasında en başarılı araçlardır. Ayrıyeten forumda "Adli Bilişim" bölümündeki konulara da bakabilirsiniz

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
Forensics yazılımları ile silinen verilerinizi geri getirebilirsiniz. Ben GetDataBack, Forensic Encase ve EaseUS yazılımlarını öneririm. Bu yazılımlar veri kurtarma araçları arasında en başarılı araçlardır. Ayrıyeten forumda "Adli Bilişim" bölümündeki konulara da bakabilirsiniz

Tahminimce Bunun Hiçbir Çözümü Yok . Bilgisayarcıyım .

Sadece Veri Kurtarma Şirketleri Tarafından Kurtarılabilir .

İyi Forumlar

Olsa Bile Para İsteniyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Tahminimce Bunun Hiçbir Çözümü Yok . Bilgisayarcıyım .

Sadece Veri Kurtarma Şirketleri Tarafından Kurtarılabilir .

İyi Forumlar

Şöyle cevaplayayım o zaman madem bilgisayarcısınız. veri kurtarma şirketi dediğiniz şirketler bu yazılımlardan farklı yazılımlar mı kullanıyor acaba ?
bu araçlar madem bir işe yaramıyor neden adli bilişim uzmanlarının tercih ettiği, önerdiği yazılımlar arasında ? Önceki postumda verdiğim araçlar adli bilişimde veri kurtarma araçları arasında gerek bizzat gerekse diğer ilgililer tarafından denenmiş, kullanılmış en başarılı araçlar. Sizin bu araçları daha önce kullanmamış olmanız araçlar hakkında fikir yürütme hakkını size vermez. Veri kurtarma dediğimiz olayı, daha genel anlamda söylersek adli bilişim çalışmalarını yalnızca şirketlerde çalışan insanlar yapmıyor bildiğimiz ve gördüğümüz üzere. Bilgisayarcı olmanız hiçbir şey ifade etmiyor bu durumda. Adli bilişim nedir ? Veri kurtarma nedir ? bunları araştırmak lazım biraz, meslek hayatınızda illa ki işinize yarayacaktır

Son düzenleme:

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
Şöyle cevaplayayım o zaman madem bilgisayarcısınız. veri kurtarma şirketi dediğiniz şirketler bu yazılımlardan farklı yazılımlar mı kullanıyor acaba ?
bu araçlar madem bir işe yaramıyor neden adli bilişim uzmanlarının tercih ettiği, önerdiği yazılımlar arasında ? Önceki postumda verdiğim araçlar adli bilişimde veri kurtarma araçları arasında gerek bizzat gerekse diğer ilgililer tarafından denenmiş, kullanılmış en başarılı araçlar. Sizin bu araçları daha önce kullanmamış olmanız araçlar hakkında fikir yürütme hakkını size vermez. Veri kurtarma dediğimiz olayı, daha genel anlamda söylersek adli bilişim çalışmalarını yalnızca şirketlerde çalışan insanlar yapmıyor bildiğimiz ve gördüğümüz üzere. Bilgisayarcı olmanız hiçbir şey ifade etmiyor bu durumda. Adli bilişim nedir ? Veri kurtarma nedir ? bunları araştırmak lazım biraz, meslek hayatınızda illa ki işinize yarayacaktır

Peki . Eğer bunu canlı olarak yapan bir türk varsa videosunu görmek isterim . Bu tür yazılımlar bedava çalışmıyor , bedava çalışanda bir işe yaramıyor . Tabii ki fikrine saygılıyım lafım yok fakat ben görmek istiyorum . Varmı deneme videosu

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Peki . Eğer bunu canlı olarak yapan bir türk varsa videosunu görmek isterim . Bu tür yazılımlar bedava çalışmıyor , bedava çalışanda bir işe yaramıyor . Tabii ki fikrine saygılıyım lafım yok fakat ben görmek istiyorum . Varmı deneme videosu

Bu araçların tanıtımını yapıp forumda kullanımını paylaşan üyenin konu linklerini bırakıyorum buraya. Konuda ücretsiz indirme linkleri de mevcut Konu sahibi arkadaşımız da faydalanabilir.

https://www.turkhackteam.org/adli-bilisim/1717890-forensic-encase-ile-veri-kurtarma-oldnco.html

https://www.turkhackteam.org/adli-bilisim/1750694-silinen-verilerinizi-kurtarin-oldnco.html

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.