HDD Konusunda Uzman Olanlar İçeriye

tektonik1907

Katılımcı Üye
26 Haz 2009
872
0
Kayseri
İyi akşamlar arkadaşlar. Bende Samsung NP550P5C-S04TR Laptop bulunmakta. İçerisinde şu anda 256mb SSD mevcut. Ben bunu 1TB HDD ile değiştirmek istiyorum. Değiştirmek istediğim HDD resmi aşağıda mevcuttur. Cihazda bu HDD çalışır mı? Çalışır ise tabiki SSD performansını vermez ama performans noktasında nasıl bir sonuç ortaya çıkar? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Çalışır çalışmasına ancak hdd ile ssd arasındaki farkı bilmiyorsan burada pek bir şey yazmamız anlamlı olmaz. SSD yi verme derim onun yerine harici bir depolama al sistem hızlı olsun takılmalar donmalar ve darbeye karşı dayanıksızlık ayrıca bir kaç aydır ssd kullanıcısıyım özellikle işlemcide randımanı çok artırdığını söyleyebilirim. Denediğim pc aynı pc hdd ile başladım ssd ile devam ediyorum.

tektonik1907

Katılımcı Üye
26 Haz 2009
872
0
Kayseri
Çalışır çalışmasına ancak hdd ile ssd arasındaki farkı bilmiyorsan burada pek bir şey yazmamız anlamlı olmaz. SSD yi verme derim onun yerine harici bir depolama al sistem hızlı olsun takılmalar donmalar ve darbeye karşı dayanıksızlık ayrıca bir kaç aydır ssd kullanıcısıyım özellikle işlemcide randımanı çok artırdığını söyleyebilirim. Denediğim pc aynı pc hdd ile başladım ssd ile devam ediyorum.

Teşekkürler cevap için ama şu şekilde de bir durum var. Çok oyun oynuyorum ve bildiğiniz gibi yeni oyunlar 40gb 50gb oluyor. 3-4 tane oyun kurduğum zaman hafıza yetersizliği ile karşı karşıya kalıyorum. Cihazın şu anda performansı çok iyi hızı,yükleme,boşaltma hızı çok hızlı fakat bu oyun yükleme ve ardından da hafıza olayı canımı sıkıyor. O açıdan yardım istiyorum. Pc de sorun olmaz diyorsanız bu HDD yi cihaza takacağım.

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Teşekkürler cevap için ama şu şekilde de bir durum var. Çok oyun oynuyorum ve bildiğiniz gibi yeni oyunlar 40gb 50gb oluyor. 3-4 tane oyun kurduğum zaman hafıza yetersizliği ile karşı karşıya kalıyorum. Cihazın şu anda performansı çok iyi hızı,yükleme,boşaltma hızı çok hızlı fakat bu oyun yükleme ve ardından da hafıza olayı canımı sıkıyor. O açıdan yardım istiyorum. Pc de sorun olmaz diyorsanız bu HDD yi cihaza takacağım.

Biraz paranı biriktir ssd'in yine kalsın harici bir depolama al oyunları haricide kurulu vaziyetde barındır oynayacağın zaman masaüstüne atarsın oynarsın sonra silersin oyunların kayıt hafızası başka yerde saklanır bu yüzden sıkıntı olmaz ama harici depomala üzerinden oynarsan pek bi fark olmaz yinede sen bilirsin tabi :)

tektonik1907

Katılımcı Üye
26 Haz 2009
872
0
Kayseri
Biraz paranı biriktir ssd'in yine kalsın harici bir depolama al oyunları haricide kurulu vaziyetde barındır oynayacağın zaman masaüstüne atarsın oynarsın sonra silersin oyunların kayıt hafızası başka yerde saklanır bu yüzden sıkıntı olmaz ama harici depomala üzerinden oynarsan pek bi fark olmaz yinede sen bilirsin tabi :)

Peki oyunları konunun başında verdiğim Seagate 1TB HDD ye kursam oyunlar stabil çalışır mı? Bazı oyunlarda oyunu nereye kuracağını göstermeden oyunu kendiliğinden direkt C klasörünü kuruyor. Bende değiştirmek istemiyorum. Oyunların harici HDD ye kurulmasında sorun olmazsa o şekilde yapayım.

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Peki oyunları konunun başında verdiğim Seagate 1TB HDD ye kursam oyunlar stabil çalışır mı? Bazı oyunlarda oyunu nereye kuracağını göstermeden oyunu kendiliğinden direkt C klasörünü kuruyor. Bende değiştirmek istemiyorum. Oyunların harici HDD ye kurulmasında sorun olmazsa o şekilde yapayım.

Sorun olmaz kardeşim. Harici al sen. Hatta fazla paran yoksa dediğini de alma sen. Daha ucuza da bulabilirsin. Çok dandik bir hdd olmadığı sürece oyunlarda sıkıntı yaşatmaz sana hdd.

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Kim ne derse desin hdd de dönüş(rpm) olduğu sürece gözle görülür veya görülmez ancak her daim hızda düşüşlük yaşanacaktır. HDD'den SSD'ye aynı pcde geçmiş deneyimli biri olarak son kez bu konuya post yazmış bulunmaktayım.

Khenbu

Yeni üye
24 Ara 2015
17
0
SSD daha performanslıdır. Fakat pahalı ve depolama yetmeyebiliyor. Almak istediğin harici hdd, laptopa takmak istiyorsan dahili olması lazım. Alırken "(inç)e dikkat et. İnçi söylersen sana birkaç önerim olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.