hdd sorunu

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
Selamun Aleyküm öncelikle hdd yi alalı 6-7 ay oldu geçenlerde pc bi kastı açınca dedim kapatıyım kapatamadım çok kastı anlamadım neden bende pcnin düğmesine basılı tutarak kapadım ondan sonra açtığımda hatalar aldım açılmıyodu pc neyse biraz araştırdım yapmaya çalıştım falan bu seferde daha değişik hatalar almaya başladım resimleri upload ettim format atmaya çalışıyorum ama hdd yi görmüyo ama biosta hdd gözüküyo hdd sata bu arada
ilk foto ilk zamanlar aldığım hataydı bişiler yaptım o gitti artık son fotodaki hatayı alıyorum
Düzelme imkanı varsa yardım lazım

Aşağıda biosumun ve aldığım hataların fotosunu çekmiştim bi göz atarsanız iyi olur gibi teşekkürler

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
bilgisayar kasma anında kapatmak büyük risk. Bende aynı hatayı yaptım ne yapsam hdd yi görmedi sonuç hdd yi değiştirdim.Kill Disk ile low lewel format atmayı dene bakalım.Hdd diski görücekmi.Yada normal format cd sini tak diski görücekmi.

'Timurhan

Katılımcı Üye
17 Mar 2016
629
1
Şimdi ilk hatanda Beklenmeyen güç hatası alıyorsun,
En son fotoğrafında da Geçerli Bir İşletim Sistemi İçermiyor diyor.
İlk hatanın çözümü;
BIOS'da advanced bölümünde SATA CONTROLLER MODE'a girin AHCI MODE'u IDE veya COMPATIBILITY yapıp'' tekrardan kontrol ediniz.Ayrıca,

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/What-are-the-system-recovery-options-in-Windows-7 makalesindeki adımları deneyin.

Eğer gene açılmıyorsa bilgisayarınızı yukardaki makaleyi takip ederek komut istemi ile sisteminizi açın. Gelen siyah pencerede şu komutu verin.

chkdsk /f /r

komutunu aynen yazarak entera basın. İşlem bittikten sonra tekrar kurmayı deneyin.

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
şöyleki bilgisayarı normal olarak açtıyorum işte f9 yapıyorum orda harddiskimi seçiyorum başlıyo başlatmadan önce hataları denetleyi seçiyorum dosyalrı yüklerken bir süre sonra 1.fotodaki hatayı alıyorum eğer windowsu normal oalrak başlatı seçersem windows başlatılıyor yerinde kalıyor dahada gitmiyor ki bu yazdıklarım eğer f9 a basıp hdd yi seçersem oluyo usbden format atmayı deniyorum tam kurulum yerine geliyorum hdd yi görmüyor dediğiniz chkdsk /f /r komutunuda denemiştim ordada görmüyo hddyi

BIOS'da advanced bölümünde SATA CONTROLLER MODE'a girin AHCI MODE'u IDE veya COMPATIBILITY yapıp'' tekrardan kontrol ediniz

masa üstü kullanıyorum böyle bişi bulamadım malesef teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.