Hedef Site Kopyalama [Resimli Anlatım]

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
247
İstanbul
5fRfIVBwj5SOIMfE8r1tMXoVrZqhKZZyWp4ZZBMZZ99tebHlQZ2jnofU7K4q9yViLfg

Merhabalar bugün sizlerle beraber hedeflediğimiz site hakkında bilgi toplamak,o sitenin scriptini kopyalamak ve indexine
sahip olmanın bir yolunu göstereceğim. Konu sonunda eğer beğenirseniz yorumlarınızı ve beğenilerinizi beklerim,iyi okumalar dilerim :)

Kurulum

- Google arama kısmına "httrack" yazıyoruz ve aratıyoruz.

- Alt sırada bulunan "Download" kısmına tıklıyoruz ve siteye giriş yapıyoruz.

- Burada 2.satır da bulunan güncel 64BİT olan windows sürümünü seçiyoruz,isterseniz altlarda linux ve telefon
için olan sürümleri de var kullanabilirsiniz.

- Exe'yi indirmek için masaütsünü seçiyoruz ve "Kaydet" diyoruz.

- Çıkan pencere de kuruluma devam etmek için "Çalıştır" diyoruz.

- Kuruluma devam etmek için "Next" diyoruz.

- Program sözleşmesini kabul etmek için " I accept the agreement " seçeneğini onaylayıp "Next" diyoruz.

- Programı kurmak istediğimiz yolu "Browser" butonundan belirleyoruz ben C: diskine yazdırıp "Next" diyorum.

- Masaüstünde kısayolunu oluşturmak için bu ekranda da "Next" diyoruz.

- Kurulumu bekliyoruz,bittikten sonra programı otomatik başlatacak.

- Finish diyoruz ve bilgisayarımızın programı otomatik başlatmasın bekliyoruz.

Anlatım

- Program otomatik açıldıktan sonra karşımıza çıkan dil seçeneğinden aşağı kaydırıp "Turkish" seçeneğini seçiyoruz.

- Site arayüzünü çekmeye başlamak için "İleri" diyoruz.

- Projeye başlarkan bizden bir "Yeni proje adı" istiyor buraya istediğimiz bir proje adı giriyoruz.

- Projeyi çekeceğimiz bilgileri kayıt etmek için "Ana Konum" seçeğinden "Belgeler" klasörünü seçiyoruz, ve "Tamam" diyoruz.

- Klasör dizinini seçtikten sonra devam etmek için "İleri" diyoruz.

- Karşımıza çıkan yeni pencere de bulunan "Eylem" seçeneğinden web sitesini kopyalamak için "Web sitelerini indir" seçeneğini seçiyoruz. İsterseniz aşağıda bulunan farklı seçenekleri de duruma göre kullanabilirsiniz.

- Benim seçtiğim site yabancı site olan " productpages.xyz " adlı uzantı.

- Verilerini indirmek istediğimiz sitenin "URL" adresini bu satıca Copy Paste yapıyoruz ve "İleri" diyoruz.

- Burada verilerin inmesini bekliyoruz biraz uzun sürebilir, sitenin içinde ki verilere göre süresi değişir bilginiz
olsun.

- Ekrana çıkan pencerede projeyi tamamlamak için "Son" diyoruz.

- Daha sonra yukarıda kayıt ettiğimiz yer olan "Belgeler" klasörüne giriş yapıp kendi projemize verdiğimiz isimde
olan klasörü buluyoruz ve içine giriyoruz..

- Gördüğünüz gibi web sitesine dair bulunan bütün bilgiler burada, bizim işimiz index de olduğundan
"index.html" uzantısına tıklayıp çalıştırıyoruz.

- Yukarıda da gördüğünüz gibi index.html ********s adı altında açılmış bulunmakta isterseniz CTRL+U yapıp kaynak kodlarına da erişebilirsiniz.

- Her hangi bir uzantıya girip indexin aktif olduğunu da görebiliriz ben "トピックス" yani türkçesi konular olan bir
uzantıya giriş yapıyorum ve site içinde ki konulara erişebiliyoruz.

Konum bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler yorum ve beğeni atmayı unutmayın iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Çok sık kullandığım yazılımlardan biri ama bazı sitelerde işe yaramıyor.Bu konuda en etkin yazılım alanında bir efsane olan TelePort yazılımıdır.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
247
İstanbul
Ellerinize sağlık hocam.

Teşekkür ederim

Çok sık kullandığım yazılımlardan biri ama bazı sitelerde işe yaramıyor.Bu konuda en etkin yazılım alanında bir efsane olan TelePort yazılımıdır.

Değerli yorumun için sağ ol değerli dostum.

Ellerin dert görmesin

Teşekkür ederim dmodum:)

Ellerinize Sağlık hocam

Tesekkurler

Elinize emeğinize sağlık :)

Teşekkür ederim değerli modum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.