Hem Kali Linux hem de programlama nasıl öğrenebilirim?

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0
Arkadaşlar beni tanıyanlar genellikle kali linux da uğraştığımı görürler konularım da falan arkadaşlar ben bir şey merak etmiştim de şimdi ben tamam kali linux da tamamım da :)
yine de arkadaşlar ben yabancı eğitimler izliyorum yabancı forumlara bakıyorum ve daha çok bilgime bilgi katıyorum amacım kali linux daha iyi öğrenmek ama merak etiğim şu hem kali linux öğrenip hem de programlama dili öğrene bilir miyim ?
mesela bir program yapsam 3 gün linux 3 gün programlama böyle böyle ilerlersem bir sorun olur mu Amacım python öğrenmek

Moderatör tarafında düzenlendi:

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
1
10
C/C++ Dev.
İkisi birlikte neden olmasın kali linux öğrenilmesi çok zor bişey değil ama şöyle bişey var kali linux öğrenmesi bitmez o kadar uzun ki hiç kimse kali linuxu a dan z ye bilmiyordur Linux önceliğin olsun

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Arkadaşlar beni tanıyanlar genellikle kali linux da uğraştığımı görürler konularım da falan arkadaşlar ben bir şey merak etmiştim de şimdi ben tamam kali linux da tamamım da :)
yine de arkadaşlar ben yabancı eğitimler izliyorum yabancı forumlara bakıyorum ve daha çok bilgime bilgi katıyorum amacım kali linux daha iyi öğrenmek ama merak etiğim şu hem kali linux öğrenip hem de programlama dili öğrene bilir miyim ?
mesela bir program yapsam 3 gün linux 3 gün programlama böyle böyle ilerlersem bir sorun olur mu Amacım python öğrenmek

Merhaba Değerli Üyemiz,

Aşağıda sizin sorularınıza cevap olabilecek konu linki mevcuttur.

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1689004-assembly-dili-nedir-assembly-dili-ile-nasil-hack-yapilir-axpa-tht.html

The Freedom

Yeni üye
24 Mar 2018
33
0

Dostum bunun siber güvenlik ile alakası yok ben saten siber güvenlik üzerinde kendimi eğitiyorum orada da dediğim gibi network linux gibi bilgilerim iyi ama programlama bilgim yok bu işi programlama dilinden anlayan birileri söylerse daha iyi olur :)

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Kali linuxun nesini ogreniyorsun ? Isletim sistemi ogrenmekte bisey yok cunku. Eger built-in gelen toollardan bahsediyorsan, yaninda bi kac farkli programlama dili ogrenirken onlari zaten ogrenirsin.

Gayet mumkun yani.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.