her bir sekmesi ayrı bir tarayıcı olucakmış gibi bir tarayıcı söyleyebilir misiniz ?

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Benim bilip bilmememle ilgisi yok. Söyle düşün google chromu açtığında ne kadar bellek kullandığını düşün ve bunu her sekme açtığında katladığını düşündüğünde böyle bir şeyin imkansız olduğunu anlarsın. Dediğim gibi böyle bir şey yok
o zaman ama her bir sekmesi ayrı bir cookie depolaması kullanan vardır yani şöyle düşünün bir sekme açıyorsunuz ve çerez koyan bir siteye giriyorsunuz ama o sekmeyi kapatırsan o çerezleri birdaha göremiyorsun her sekme ayrı çerez depoluyor.böyle bir tarayıcı veya birşey var mıdır ?

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,984
1,080
Kayseri
o zaman ama her bir sekmesi ayrı bir cookie depolaması kullanan vardır yani şöyle düşünün bir sekme açıyorsunuz ve çerez koyan bir siteye giriyorsunuz ama o sekmeyi kapatırsan o çerezleri birdaha göremiyorsun her sekme ayrı çerez depoluyor.böyle bir tarayıcı veya birşey var mıdır ?
Oda yoktur cunku genelikle tek bir databasede tutarlar

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,540
692
24
yani her bir sekmesi ayrı bir tarayıcı olucakmış gibi bir tarayıcı söyleyebilir misiniz ?
Anladığım kadarıyla şunu demek istedin ben bir sekme açıyorum bu sekme googleden açılıyor yeni bir sekme açıyorum exploreden açılıyor yeni bir sekme daha açıyorum operadan açılıyor malesef günümüzde böyle bir tarayıcı yok varsada insanlara sunulmuş değil yani bilemeyiz. Ki olsada neden böyle bir şey yapsınlar ki çok saçma olurdu (Bana göre) Ben opera kullanıyorum ana bilgisayarımda çünkü bazı şeylere daha rahat ulaşıyorsun ve tasarımını seviyorum gizlenme konusundada çoğu kişinin bildiği gibi tor kullanıyorum torbrowser kullanıyorum aklına takılan başka bir soru varsa sorabilirsin . İYİ FORUMLAR DİLERİM.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92

Anladığım kadarıyla şunu demek istedin ben bir sekme açıyorum bu sekme googleden açılıyor yeni bir sekme açıyorum exploreden açılıyor yeni bir sekme daha açıyorum operadan açılıyor malesef günümüzde böyle bir tarayıcı yok varsada insanlara sunulmuş değil yani bilemeyiz. Ki olsada neden böyle bir şey yapsınlar ki çok saçma olurdu (Bana göre) Ben opera kullanıyorum ana bilgisayarımda çünkü bazı şeylere daha rahat ulaşıyorsun ve tasarımını seviyorum gizlenme konusundada çoğu kişinin bildiği gibi tor kullanıyorum torbrowser kullanıyorum aklına takılan başka bir soru varsa sorabilirsin . İYİ FORUMLAR DİLERİM.
öyle değil işte çerez ve daha çok avantajı olur sadece çerezi değil her bir sekmenin herşeyi ayrı olur yani her bir sekme farklı bir tarayıcı olsundan kastım bu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.